Prijava

Selim ovaj požar na forum, kako bismo u miru mogli da se mačujemo i ciganimo :

- Postoj neki mračni ljudi koji su se, daleko od očiju javnosti, ujedinili u ideji da pobiju 99% čovečanstva. Ima ih oko 5000 odabranih, ostaviće sebi 100.000 modifikovanih polu - ljudi da im kuvaju, peru, usisavaju, popravljaju kuće i da se, po potrebi, razmnožavaju.

- Sjebaćemo planetu do te mere da ćemo se podaviti u sopstvenim govnima, neko će valda i preteći.

- Namnožićemo se do nekih 12 milijardi i, pošto zemljišta, vode, hrane, drugih resursa - neće biti dovoljno za sve, a u suštini ne umemo da se organizujemo i dogovaramo, dovatićemo se za guše. Preživeće mali broj najizdržljivijih, ili najokrutnijih.

- Nekome će pasti na pamet da svo to silno nuklearno i ostalo naoružanje, koje štancamo poslednjih 70 - 80 godina (i ima ga dovoljno da istrebimo sav život bar 1247 puta), mora pre ili kasnije da se potroši, a žarko bi želeo da vidi za života kako bi sve to izgledalo.

Zanima me mišljenje mudrih i dokonih ljudi 1. da li uopšte postoji način da napravimo nekakav zaokret u načinu razmišljanja i ponašanja, i 2. da li smo u stanju da, kao čovečanstvo, dobacimo još nekih 100 - 200 godina.

pobiju 99% čovečanstva. Ima ih oko 5000 odabranih, ostaviće sebi 100.000 modifikovanih polu - ljudi

105000 =/= 1%

Aj valda bi bio red da otvorim svadju - razmišljam nešto prethodnih dana o ideji postojanja famoznih mračnih sila, koje hoće da čipuju ljude, sterilišu ih, pobiju vakcinama ili šta ti ja znam. E sad, postoji masa ljudi koja je stava da sve te - Cigane, Jevreje, migrante, crnce, Kineze, Amerikance...Treba iz ovog ili onog razloga pobiti. Izvesne pokušaje u istoriji smo već svakako imali. Zamišljam nekakvu prostoriju sa dugačkim stolom, gde sedi tipa pedesetak ultra bogatih i moćnih ljudi, čovek ustaje i govori (dobro, sedi i govori, nisu u osnovnoj školi) - jbt je l konta neko šta napraviše ovi ljudi - sve se zatrovalo i zagadilo, okeani puni plastike, šume nestaju, životinje izumiru...Za cirka 50 godina ode sve u kurac, ne mogu da verujem - tri generacije otežemo muda do zemlje da bi napravili neki keš i, sad kad smo se sredili i realno treba da uživamo, budale će sve da sjebu. Msm realno, prvo će da pojedu i popiju sve što ima, a onda će da se medjusobno puobijaju. Što to nama treba? Hoću da mi se deca igraju sa pandama u šumi a ne da ih posmatraju u nekakvom zoološkom vrtu, mada generalno imamo desetak pandi na ranču, a i ne idemo po zoološkim vrtovima...

Teško mi nekako da isključim ovakvu ideju.

melk, svet se mnogo vise ponasa oportunisticki a mnogo manje sa nekim planom nego sto zelimo da prihvatimo. to je mnogo gadno prihvatiti psiholoski doduse, jer neprijatna je misao da ne postoje zle sile, sto onda odmah povlaci nas isprogramirani mozak da ukapira da ne postoje ni dobre sile, i onda psiha odbija to, i trazi krivca uvek.
mislim da ti je vreme da izucavas neku religiju ili nesto slicno, trazi ti psiha to. uplasen si, ili nesto.

moralno smo uceni na principu dobra i zla. svako drustvo funkcionise tako. nedostatak zla ti duboko jebe moralna nacela, jer onda kako si ti dobar? religija pomaze tu, ili psiholog ako imas novca

nije smesno jebac, kad se uplasis ti ili ja ili bilo ko, ili ti iz nekog razloka prorade jake emocije, odmah upadas u ovo. lako da gledas sa strane dok si sit i ok, i razmisljas se kako hitler naterao sve nemce da istrebe jevreje, i religija koriscena za ratove i ostala sranja.
sad imamo internet, pa onda nadjemo svog djavola. ali na zalost, izmisljen je kao i bilo koji drugi.

Slažemo se celt u najvećoj meri - kakav crni plan. Ne zanima me plan, zanima me da li ljudi uopšte veruju da možemo da izguramo još jedno stotinak - dvesta godina bez neke dramatične apokalipse, za koju realno imamo svaki mogući uslov.

E sad što se tiče religije (institucionalizovanje uzvišenog osećanja) i vere, ja sam u načelu skromni i ponizni hrišćanin. Mada imam i svoj lični primerak Kur'ana časnog, i vrlo dobro poznajem Islam. I Sufizam (naročito volim i cenim Rumija i Averoesa, naravno i Avicenu, Hafiz - Divana i u izvesnoj meri Omara Hajama, mada i Ibn Sina je ostavio dubok i značajan trag). Budizam sam izučavao desetak godina, ali isključivo tibetanski, mada mi ni stvari kao što su Tao ili Šinto uopšte nisu strane. Konfucija i Lao Cea naročito cenim, naravno. Dotakao sam se i drevnih istočnjačkih kultova, Kastaneda mi je i danas vrlo zanimljiv, a utrošio sam i nešto vremena na gluposti poput Osha i nju-ejdža, kako bih mogao da razgovaram sa ljudima koji su zastranili i zagazili u to djubre. Upoznat sam donekle i sa Hinduizmom i Judaizmom, naravno, ali bih na tom planu bio slab sagovornik. Učenja izvesnih indijanskih plemena su takodje fascinantna na svoj način, ali i tu sam baš laik...

E sad što se tiče psihologije, nju sticajem okolnosti izučavam desetak godina. Živeo sam svojevremeno sa ženom koja je psihijatar, i koja mi je veliki prijatelj. Jungom i Jerotićem i Erihom Fromom (koji baš i nije psiholog) sam se bavio mimo toga; no kasnije sam shvatio u kojoj meri su značajni Jaspers i Adler, dotakao sam se malo i Jaloma (nije loš), Gabora Matea (uopšte nije loš), i naročito Viktora Frankla, koji je na mene ostavio najdublji utisak (možda zbog specifičnog životnog slučaja). Važni su naravno i ljudi poput Dostojevskog, Šopenhauera, Vitgenštajna...Mada oni u načelu svakakonisu psiholozi. Jednom rečju ne brini za psihu i dušu, ljubi brat :)

ja sam za to da se indija, afrika, kozojebi, šimejli i ostalo slicno izbrise iz foldera.

3 očenaša za svakog gradjanina srbije.

E pa na taj rad sam mislio - uzmeš recimo ovog Zmaja, daš mu jedno 600 milijardi da može sa njima da raspolaže kako mu volja, i to je to. Ustvari uzmeš jedno 100 sličnih likova i učiniš isto. Oni se ljudi naravno obraduju i krene iživljavanje, pa perverzije, pa 100 drugih sranja...I ljudi se posle odredjenog vremena realno smore. Gleda Zmaj, šta će, onih 600 milijardi napravilo mu još 300, a ne diže se više ni na šta, i, čovek ko čovek, reši da uradi nešto dobro za čovečanstvo. Gleda one jadne ljude kako se muče i razmišlja - da li da ih sve nahranim, nadjem rešenje za svaku bolest, bedu i nesporazum...Trajalo bi brate predugo, a i sve bi spičkao na to. Hmm bolje možda da se jednom za svagda razračunam sa Afrikom,, Indijom, kozojebima (je l se ovo piše velikim početnim?) i degenericima, 99% sranja u prvom redu i kreće od njih. Taj neki rad, kao kada bi recimo odveo Šešelja u nekakvo podzemno postrojenje u Rusiji, pokazao mu tastaturu sa crvenim dugmićima i rekao - evo časti brat jednu igračku, ali samo jednu da ispališ. Dobro ako budeš dobar može i dve.

Slažemo se celt u najvećoj meri - kakav crni plan. Ne zanima me plan, zanima me da li ljudi uopšte veruju da možemo da izguramo još jedno stotinak - dvesta godina bez neke dramatične apokalipse, za koju realno imamo svaki mogući uslov.

ma naravno. evo vec epidemiju koja bi bila u rangu one iz 1918 ili gora polagano usporavamo, vakcinisacemo kurac palac. ako i bude nesto dramaticnije, izvuci cemo se, jebi ga, gadna posast je covecanstvo. vidis da planiramo na svemir da se sirimo :)
ne sekiraj se za covecanstvo, bice to sasvim ok ako si vec resio da gledas sve to globalno.

Kakvo sekiranje oko čovečanstva, ko da ja tu mogu na bilo šta da utičem. Brinu me dve stvari oko te famozne vakcinacije - prvo, da će ova koja se neminovno pojavlju je do kraja godine, stvarno biti djubre, i drugo, da će ljudi kad ih prime biti u fazonu - vakcinisao sam se i to je to, sad sam miran dok sam živ, može da navali kakva oće boleština ja sam bezbedan...

Ne zabrinjava me ni najmanje pojava nekog ubitačnog virusa (ne u tom smislu da može desetkovati čovečanstvo) - ne može se 7.000.000.000 ljudi zaraziti nekakvom kugom u nedelju dana. I burbonsku je preguralo nekih dve trećine (ili jedna, ne mogu da se setim) Evropljana, i to u doba onakve nehigijene, neukosti i neinformisanosti, kada nismo znali ni šta je aspirin, a kamoli šta drugo.

pa sta se onda sekiras?

bubonska kuga, bez r. vec vidim drugi put si napisao, pa nije lapsus.

Jeste lapsus naravno, nisam memi :) Ne znam kako mi se potkralo, retardirana mi je tastatura na laptopu (premešta mi recimo veliko početno slovo na kraj reda i neka druga sranja, da me jebeš ako znam kako). Ne znam zasigurno ni da li je burbonka bila najcrnja, ni prethodnih sedam nisu bile naivne. U Beču recimo imaš fascinantne katakombe koje su krcate kostima nesrećnika koji su nastradali, i to usred grada.

Ne sekiram se bre oko bilo čega, zanima me stav - da li verujemo da će čovečanstvo istrčati još jedan - dva kruga oko stadiona, pre kolapsa. Ja u suštini verujem u drugi Hristov dolazak (saće padnu ćuške, no dobro), ali mimo toga, realno gledano, mi nemamo ni promil šanse da izbegnemo neku baš gadnu pitdariju ako nastavimo ovim tempom. A ne mogu da se otmem utisku da nemamo ni kapaciteta ni volje da napravimo nekakav zaokret - ono, da se razumemo, sjebasmo planetu baš, što aj i nije nepopravljivo, ali sva je prilika da se na tom planu nešto baš i nećemo predomisliti. Msm sumnjam da ću ja baš doživeti da gledam ta neka sranja, tako da me malo zabole, al mi opet i žao jbg.

Brate moj, dzabe si se usro. Ne postoi ni jedan ekonomski interes da se smanjuje broj ljudi na zemlji, cak naprotiv. Hrane ima i previse, samo nije rasporedjena. Pa recimo Ameri bace godisnje 40%, a mali Afrikanac umro od gladi. Tkd, nece biti depopulacije ne brini se

izvini sta imas protiv istrebljenja jevreja

nije samo hrana, realno veci problem ce biti voda.

8 milijardi ljudi trenutno na planeti, nikad više ih nije bilo.
može lock na temu.

izvini sta imas protiv istrebljenja jevreja

Ko će onda da upravlja svetom ajde misli malo