Prijava

Lista kandidata (sve najznacajnije politicke licnosti od sticanja nezavisnosti 1878. do danas, izuzet je Nedic jer smo zapravo bili okupirani, a i on je govedo nad govedima, kao i komunisticki komesari izmedju Tita i Milosevicevog uspona):

Kralj Milan Obrenovic
Kralj Aleksandar Obrenovic
Kralj Petar I Karadjordjevic
Nikola Pasic
Kralj Aleksandar Karadjordjevic
Josip Broz Tito
Slobodan Milosevic
Vojislav Kostunica
Zoran Djindjic
Boris Tadic
Aleksandar Vucic

Glasa se po kategorijama:

1. Spoljna politika/teritorijalni i nacionalni gubici (I)
2. Ekonomija, socijalna pravda i prosperitet gradjana (II)
3. Drustveni i politicki progres, sloboda medija, demokratija i razmena misljenja (III)
4. Licnost (IV)

U svakoj kategoriji treba izabrati trojicu, tako sto ce se onom najgorem udeliti 3 boda u toj kategoriji, drugom najgorem 2 i trecem najgorem 1. Na kraju glasanja ce se sabrati bodovi u svim kategorijama za svakog politicara, izvuci prosek i proglasiti neslavni pobednik. Glasanje traje do nedelje u 20h.

EDIT: pokusajte da u obzir uzmete i istorijske okolnosti, ne mogu se istim kriterijumima meriti medijske slobode danas i pre 50 ili 100 godina.

Moji glasovi:

(I) 3 boda Milosevic, 2 boda Tadic, 1 bod Aleksandar Obrenovic

(II) 3 boda Tadic, 2 boda Milosevic, 1 bod Aleksandar Karadjordjevic

(III) 3 boda Vucic, 2 boda Milosevic, 1 bod Tito

(IV) 3 boda Aleksandar Obrenovic, 2 boda Djindjic, 1 bod Tadic

Socijalna pravda pa lol

Glasaću već nije loša zamisao eto da se upišem

narod se pita
3 boda za tita

Sevaste bas me zanima na oanovu cega ti je Aleksandar Obrenovic najgora licnost?

I mediji su ti slobodniji sad, nego pod Titom, to je cinjenica jbg. Mislim bukvalno na internetu mozes da napises sta hoces, ako iole imas neku popularnost, a rekao si nesto skakljivo ljudi ce sve deliti. Ko kad je Brkic ludi pisao u tabloidu da Vucic jebe svog sina hahahah tacno mogu da mislim u Titovo vreme da napises da marsal jebe malog Josku

Sevaste bas me zanima na oanovu cega ti je Aleksandar Obrenovic najgora licnost?

Bukvalno 0 štofa za realan život, primer zašto vlast ne bi trebalo da se nasleđuju "dinastijski". Lik nije znao da ubaci kurac u pičku, a kamoli da vodi državu.

I mediji su ti slobodniji sad, nego pod Titom, to je cinjenica jbg. Mislim bukvalno na internetu mozes da napises sta hoces, ako iole imas neku popularnost, a rekao si nesto skakljivo ljudi ce sve deliti. Ko kad je Brkic ludi pisao u tabloidu da Vucic jebe svog sina hahahah tacno mogu da mislim u Titovo vreme da napises da marsal jebe malog Josku

U neku ruku imaš pravo, ali:

- u toj kategoriji ne radi se samo o medijima, vec se vise misli na opstu atmosferu u drustvu i razumevanje toga sta je politika i politicki zivot
- tito je ipak vladao u vreme kad je pola evrope bilo pod sovjetskom cizmom i bio potencijalno najprogresivniji komunisticki lider, vucic je za svoje vreme izuzetno autoritaran politicar

u svakom slucaju, nije bila laka odluka i radi se o nijansama

rekao bih da imaš nešto protiv ds, i još jedno pitanje, za koga navijaš?

Bombe, ja imam izuzetno mnogo i protiv DS i protiv SNS i SPS i DSS i GSS i LDP i svih jebenih stranaka na ovom prostoru koje su se ikada pojavile. A ne navijam ni za jedan klub, smatram fudbal aktivnošću za sirotinju gde 22 previše plaćena dresirana majmuna sat i po vremena šutiraju loptu po terenu da bi trčali za njom. Naročito u našem fudbalu. Jesam li zbog toga loš čovek?

Pa nisi loš čovek samo si nedokazan.
Ti bi trebalo da znaš da zapravo su fudbaleri plaćeni baš koliko vrede da ti ne objašnjavam sad zbog čega XD

bata sale je izopsten posto omalovazava avant-garde i grobarske vrednosti

Znam ja šta Sale priča, ozbiljan je čovek nije šalabajzer ali Ronaldo koji vredi 100 miliona i 30 miliona plate godišnje a koji zaradu kluubu na ovaj ili onak način donese 500 000 miliona dabome da vredi 130 milki ako ne i više.
Vredeli bi i operski pevači da narod voli operu a ne Lš
Zakon tržišta jbg

rekao bih da imaš nešto protiv ds, i još jedno pitanje, za koga navijaš?

hahaha zasto je bitno za koga navijam jbt

naravno da imam nesto protiv ds-a, ko normalan nema nesto protiv ds-a

za zvezdu navijas, zar ne?

za zvezdu navijas, zar ne?

da

1. Spoljna politika/teritorijalni i nacionalni gubici (I)
Sloba 3 bodaa
Koštun 2 boda
Vučić 1 bbod
2. Ekonomija, socijalna pravda i prosperitet gradjana (II)
Sloba 3 boda
Vučić 2 boda
Tadić 1 bod
3. Drustveni i politicki progres, sloboda medija, demokratija i razmena misljenja (III)
Vučić 3 boda
Sloba 2 boda
Tito 1 bod
4. Licnost (IV)
Vučić 3 boda
Tito 2 boda
Koštun 1 bod

hvala dule, konacno je neko ispostovao temu ko covek

Bombaš je blago foruma, da nam živi dugo i da nauči da gadja lukom iz sedla kao pravi nomad, da ne skapa gladan u Turkmenistanu.