Prijava

Бохор
Pa nisi loš čovek samo si nedokazan.
Ti bi trebalo da znaš da zapravo su fudbaleri plaćeni baš koliko vrede da ti ne objašnjavam sad zbog čega XD

Znam ja zašto su majmuni preplaćeni, omašio si moju poentu. Ili samo zajebavaš po običaju. Kažem da je fudbal kao sport od jedne ozbiljne i lepe igre danas došao do toga da majmuni šutiraju loptu da bi trčali za njom. I da Bombijeva analogija da je bitno za koga navijaš priča za beslovesnu sirotinju raju. Eno grobari po Fontani na NBG prave bakljadu svako veče kao kontramiting lupanju u šerpe protiv Vučića. A i to lupanje je sviranje kurcu. Dok mi nekoga kojekude ne obesimo o banderu ništa u ovoj zemlji neće da se promeni.

Brate ja ovde ozbiljno pišem sa ljudima koji ozbiljno pristupaju forumu ne znam što misliš da zajebavam. Pa sad ti ovaj post miriše na Straju baš dosta kad je sve bilo super a sad nije
Igram fudbal i pratim ceo život i ako mene lično pitaš najbolje obožavam što imam priliku da gledam Ronalda Mesija Zidana i Ronaldinja koji su madjioničari ove igre nego da sam se rodio u vreme Pelea mrtvog koji eto po tebi nije samo trčao za loptom. E sad što na ovu četvoricu drka milijardu kunize kupuje dres njihov i plaća karte nešto me baš kurac boli meni ne menja užitak fudbala danas koji je dovedem skoro do savršenstva

najbolje bi bilo kad bi svi pričali i radili ono što znaju... nazivati grobarima šačicu sitnih prestupnika koje ucenjene šetaju od tribine do tribine može samo suštinski neupućen čovek... ti isti su 2010 bili na džvedždinom severu

bombas just sent Bohor 2000 v-bucks.

dusan1001

1. Spoljna politika/teritorijalni i nacionalni gubici (I)
Sloba 3 bodaa
Koštun 2 boda
Vučić 1 bbod
2. Ekonomija, socijalna pravda i prosperitet gradjana (II)
Sloba 3 boda
Vučić 2 boda
Tadić 1 bod
3. Drustveni i politicki progres, sloboda medija, demokratija i razmena misljenja (III)
Vučić 3 boda
Sloba 2 boda
Tito 1 bod
4. Licnost (IV)
Vučić 3 boda
Tito 2 boda
Koštun 1 bod

+1

fudbaleri su placeni onoliko koliko ih drustvo placa. i dokle god su placeni toliko to znaci da drustvu dovoljno dobro ide da su mu bitnije igre od hrane, grejanja i bolnice, sto je valjda ok jebemulebac.
isto tako mozes da kazes sto sefovi u vecim firmama nabiju po mil$ godisnje po bonusima i ostalo (ne samo glavni, dosta njih), iako definitivno ne vrede toliko za drustvo. niko se ne buni a oni su u poziciji da uzmu za sebe, eto to ti je.

svet u kome bi doktori i inzinjeri bili najplaceniji bi bio jako los svet, ako su drustveni prioriteti da se lecis i gradis, umesto da se igras. ruzno kao pomisao, izgleda sugavo, al jeste tako. onda bi pljuvali doktore sto se bogate na ljudskoj nesreci.
to ti je ona fora, pazi sta zelis, mozda se i ostvari.

a i da se ne lazemo... kao 2000. inzinjer na svetu za zivota ces verovatno da zaradis kao 2000. fudbaler. kad kazem inzinjer ne mislim samo da si "one trick pony" tipa da samo znas da sutnes jako loptu, nego malo da znas da sutnes, pa da potrcis, pa da se nasmejes pred kamerama, sve sto radi 2000. fudbaler na svetu.
poenta je da nisi.

edit: kad kazem nisi, mislim na nismo.

sport je jos i postenija disciplina gde uglavnom sopstvenim trudom i vestinom dodjes do slave i novca. zato sto je jebena igra, i zato sto gomila njih odpadne kao sirotinja. u bilo kom drugom poslu treba ti gomila drugih sposobnosti pored osnovne vestine, koja mora da bude debelo iznad proseka kako bi dosao u mogucnost da imas fudbalersku zaradu. ali daleko od toga da je sve u trudu i vestini kao u fudbalu npr.

svet u kome bi doktori i inzinjeri bili najplaceniji bi bio jako los svet, ako su drustveni prioriteti da se lecis i gradis, umesto da se igras.

Pa ja ne znam u kom iole normalnom svetu igra treba da bude prioritet u odnosu na lecenje i gradnju, al jebiga, internet je mesto da probas i ekstravagantnije ideje od ove...

u svetu gde nisi bolestan i nije ti srusena kuca jebem mu lebac. ako bi svima bilo tako onda bi doktori i gradjevinci bili najplaceniji. ne puno, ali najplaceniji.

A i to lupanje je sviranje kurcu. Dok mi nekoga kojekude ne obesimo o banderu ništa u ovoj zemlji neće da se promeni.

bolna istina

evo, razvija se vakcina da se obogate neki doktori i svet odma "UA! OCE SE OBOGATE!". svet u kome bi doktori bili najbogatiji bi bio jako los svet. da ne ulazimo u to sto su vec dovoljno bogati u normalnim zemljama.

evo, razvija se vakcina da se obogate neki doktori i svet odma "UA! OCE SE OBOGATE!". svet u kome bi doktori bili najbogatiji bi bio jako los svet. da ne ulazimo u to sto su vec dovoljno bogati u normalnim zemljama.

A kakav je danasnji svet i ko je najbogatiji u njemu?

fudbaleri nisu.

najmocniji su trenutno oni koji su dosli u poziciju da presipuju i trguju energijom. fosilna goriva, pa struja. ako trazis nezasluzeno bogate, tu su uglavnom.

Je l postoji neki da nam je valjao poslednjih 150 godina? Msm možemo mi da zatrpavamo govnima Vučića koliko oćemo, ali on je najbolja stvar koja nam se dogodila u proteklih stotinak godina jer - stavio je famozni nebeski narod pred ogledalo i pokazao mu ko je i šta je. U najvećoj meri (a čini mi se da ništa drugačije nije bilo ni prethodnih decenija), Srbalj se deli u tri kategorije - jedne, koji su za platu od 40.000 i mesto u nekom pogonu, ili komunalnoj policiji, nekakvoj državnoj službi...Bukvalno u stanju da se trpaju u bulju - babe, dede, tetke, klinčadija i retardi što lepe plakate ili mlate bakljama...Jedno milion njih. Drugi gledaju da ugrabe bilo kakvu priliku za beg odavde, u neku egzotičnu zemlju (nama je sad već svaka postala egzotična), odakle će da uzdižu svoju novu domovinu i hejtuju sve kod kuće, gledajući s Tamarom u akciji petkom uveče. Treći nisu ni u kakvim strankama, ostaju ovde, bore se kako najbolje znaju i umeju i n mogu da veruju šta se oko njih u 21om veku dogadja. Generalno, i jedni i drugi i treći su pičke kojima se živo jebe za bilo šta drugo osim za svoju i guzice najbližih. Medjusobno se preziru, a unutar sopstvenih torova ne znaju ni za kakav ideal ili zajedništvo. Oni su hrišćani kojima se živo jebe da ponekad skoknu do crkve (jer Bogu se može služiti i od kuće), da podrže neki protest najobičnijom jednočasovnom šetnjom (jer protestovati se može i od kuće), dignu se na noge i zapucaju pred skupštinu kada novinaru zapale kuću, ili stranački kadar greškom ubije devojčicu pri rutinskom zahvatu u bolnici (jer solidarisati se sa tim ljudima moguće je i od kuće). Jedni čekaju drugi Hristov dolazak (njima se doduše najmanje može prebaciti), drugi pak nekakvog lokalnog mesiju koji će poštenjem i vladanjem uzdići narod na nivo Švedske (ili makar Češke), treći mole Boga da ovaj potraje još desetak godina jer su se negde solidno uvalili, mozgajući pritom kako da opstanu i u nekoj narednoj, novonastaloj situaciji. Četvrti su kao što sam već pomenuo preko i, u gorki podsmeh, hejtuju sve srpsko (verbalno naravno, jer komšije i poznanike zemlje u koju su se infiltrirali saleću ajvarom i rakijom što im starci pošalju od kuće). 90% ljudi iz ovih kategorija su, jednostavno rečeno - pizde. Nisu u stanju da se prcaju ko Šiptari ili turci, niti da organizovano, poput Francuza, stanu na crtu i suprotstave se tlačenju i represiji. I tu su gde su, i to je to.

onda bi pljuvali doktore sto se bogate na ljudskoj nesreci.
to ti je ona fora, pazi sta zelis, mozda se i ostvari.

Sad se kao ne pljuju doktori?To što im tapšu ne briše činjenicu da averejdz srb mrzi svakog obrazovanijeg od vinske mušice.Spika "Šta oće prosfetari imaju 2 meseca plaćenog odmora svake godine" je slika i prilika averejdz srbskog debila.

Sta se konkretno i sustinski zamera Tadicu?

Sta se konkretno i sustinski zamera Tadicu?

Katastrofalno ekonomsko i socijalno stanje u drzavi.

objasni to socijalno stanje, takođe into ekonomsko mi se čini malo prepumpano, da li iko od vas trenutno živi bolje nego 2009 recimo (Džonimir, Šarlo, Kavaj, Mister No , Gej Stop)

objasni to socijalno stanje, takođe into ekonomsko mi se čini malo prepumpano, da li iko od vas trenutno živi bolje nego 2009 recimo (Džonimir, Šarlo, Kavaj, Mister No , Gej Stop)

Srednja klasa zivi manje-vise isto i pod Tadicem i pod Vucicem, razlika je pre svega u stanju najnizih slojeva. Znas li kolika je bila minimalna nadnica za vreme Tadica? Mislim da se kretala negde izmedju 16 i 20k, sada je 30k. Vucic je pootvarao gomilu ovih fabrika za jednostavne fizicke poslove (s katastrofalnim uslovima rada). I sve stoji, da je to ponizavajuce, da je to dugorocno za ekonomiju jako lose, itd. Ali sad gomila tih ljudi koji bi inace maltene umirali od gladi mogu da nadju posao za 30-35k. Ne hvali se Vucic slucajno najvise fabrikama. Sta mislis, otkud njemu tolika popularnost? On svoju popularnost crpi upravo od ljudi iz najnerazvijenijih krajeva, najslabije informisanih, najnize obrazovanih, ali ljudi koje je iz primarnog siromastva (siromastva gde ne znas sta ces jesti tog dana) prebacio u sekundarno siromastvo (siromastvo gde nemas ni za sta osim za te bioloske potrebe). Za te ljude je Tadic i dalje, ne bez razloga, simbol jedne ugladjene, obrazovane elite koja je ili nesposobna da resi njihove bazicne zivotne probleme ili je doprinela njihovom umnozavanju.

Vucic je pogubniji sto puta od Tadica po slobodnu misao u zemlji, po demokratiju, institucije, neku bazicnu normalnost i ostace prah i pepeo posle njega. I to su jako bitne stvari. Ali cisto da se bude fer do kraja.