Prijava

A pod socijalnim stanjem mislim na ono sto prati ekonomsko stanje - socijalne razlike, dostupnost i opremljenost zdravstva, puteva i druge infrastrukture, itd.

Pritom, cak i da je sada gore za vreme Tadica u ekonomskom smislu, to i dalje ne znaci da stanje tada nije bilo katastrofalno i da je upravo to doprinelo njegovom padu i da to treba zaboraviti.

Mi krajnje pogrešno gledamo na Tadića - čovek je bio predsednik, nije prekoračivao predsednička ovlašćenja, koja su, zahvaljujući ustavu, prilično ograničena (upravo zato i postoje premijer, skupština, ministri...Kako jedan čovek ne bi mogao da radi šta hoće). Predsednik je daleko od najmoćnijeg i najuticajnijeg čoveka što se tiče našeg ustava i društvenog uredjenja (ako gaziš zakone i poredak to je, naravno, druga stvar). Koliko se on tu bilo šta pitao vrlo je diskutabilno (čak se i sam žalio kako je neobavešten o tome šta se dogadja tipa u BIA i kako nema uticaj na neke stvari), uostalom, primer toga kako je završio svojeglavi i preduzimljivi Djindjić (ugušio Tapija, proterao Šešelja, zapretio da će okrenuti ledja ucenjivačkoj i nikad zadovoljnoj EU i orijentisati se na rusko i kinesko tržište), bio je sveža i vrlo ozbiljna opomena. Nisam oduševljen njegovom pojavom (pogotovo ne danas), pomogao je sps-u da opstane i ojača, ali generalno, nije on napravio neka naročita sranja. Bio je lep, naočit i obrazovan čovek kog si mogao da pošalješ negde u svet bez bojazni da će da te blamira, umeo je da se obuče, imao manire, i nije te bilo sramota kad s vremena na vreme slušaš kako priča na tvu. Ono - što se tiče tih nekih stvari, za ove današnje je svakako bio pet u čelo, a i bio je, ispostaviće se, daleko manja štetočina. Dovoljno inteligentan da se povuče i namerno izgubi izbore, shvativši da je vruć krompir predaje Kosova bolje prepustiti drugima, ako nećeš da te istorija pamti kao govno, zlotvora i izdajnika (za 20 godina nećemo ga se ni sećati, naravno). Da smo mogli bez njega - mogli smo, da smo imali bolje kandidate - nisam siguran. Naš problem leži u tome što večito jednog čoveka uzdižemo zarad nekih njegovih uspeha, ili guramo u blato kao jedinog krivca. Postojale su tu i figure poput Dinkića, Djelića, Tomice Milosavljevića...Kojima smo prebrzo dozvolili da skliznu u zaborav.

Aleksandar Vučić.

Njegov način vladanja je jedinstven u Evropi, a tek će to da postane...

Mi krajnje pogrešno gledamo na Tadića - čovek je bio predsednik, nije prekoračivao predsednička ovlašćenja

Ovo je materijalna neistina, svako ko veruje u ovo nema pojma o cemu prica, bez uvrede. Jedini koji je koliko-toliko postovao ovlascenja predsednika je Toma. To sto je na milion drugih nacina Toma transfer blama i to sto ova zemlja uprkos svemu i dalje ima xyz ljudi koji bi bili dostojniji mesta predsednika je potpuno druga prica.

Pitanje u vezi s ovim iznad:

Jel stvarno mislis da je Cvetkovic bio mocniji od Tadica (sto bi sledilo na osnovu onoga sto si rekao jer je Cvetkovic bio premijer i po Ustavu imao veca ovlascenja od njega)?

Postojale su tu i figure poput Dinkića, Djelića, Tomice Milosavljevića...Kojima smo prebrzo dozvolili da skliznu u zaborav.

S ovim se slazem, bilo je tu mnogo vecih govnara od Tadica.

Kako je ko vladao, koliko je poštovao podelu vlasti i generalno kolika je štetočina bio se vidi kada sa iste ode. Tadić šeta gradom, bukvalno mu dinar ukraden nisu našli, nije potpisivao po Srbiju štetočinske ugovore (osim eventualno Gasproma, nisam ispratio tu priču) itd... Pa čak ni ovi napredni generalno ne apostrofiraju njega u svakodnim pljuvačinama, i oni imaju toliko obraza. Sve što želim reći jeste da je nekom bez razloga nalepljena etiketa ultimativnog negativca, a on je, smem da se kladim, Srbiji naneo najmanje štete od svih prethodnih i potonjih.

Svakako je imao grešaka, a ko od nas nije?

Isto se može reći i za Koštunicu, ali njemu se apsolutno jebalo, on je imao jedan cilj - da ubaci Kosovo u ustav i zato je ćutao na brutalnu pljačku koja se odvijala.

Sumnjam Sevaste da su se u to vreme i on i Cvetković nešto puno pitali, oko bilo čega. Što se tiče Koštunice - deluje neverovatno, ali jedino je on smanjio spoljni dug.Pravila su jasna, i sistem je isti za svaku zemlju (naročito bivše republike SRJ) - zadužiti ih dovoljno da možeš sa njima da radiš šta hoćeš. To je očigledan cilj, a Kosovo je tek početak. U principu, teško da ćemo proći išta bolje nego recimo Hrvatska, koja više praktično jedva i da postoji kao suverena zemlja. Otoci polako odlaze, EU deponuje najgori krš od robe i proizvoda tamo - čak ni sami ne štampaju sopstveni novac.

Isto se može reći i za Koštunicu, ali njemu se apsolutno jebalo, on je imao jedan cilj - da ubaci Kosovo u ustav i zato je ćutao na brutalnu pljačku koja se odvijala.

A brate ko je vrsio tu pljacku? Ko, ako ne clanovi DS-a, drugih stranaka na vlasti i tajkuni koji su prvo milionce obrnuli devedesetih, pa se onda prisljamcili DS-u? To dal je Tadic licno maznuo neki dinar ili ne je u celoj prici manje bitno od toga da li je on kao predsednik DS-a i predsednik zemlje znao i sta je uradio da se to spreci. A da je znao i da nije sprecio, to je jasno svakom.

Tadic je personifikacija bogate oligarhije koja se obogatila na grbaci naroda, zato ga ljudi ne vole, bez obzira na to da li je on sam krao ili ne. Zbog toga sto tu oligarhiju nije obuzdao (dal je mogao i dal je hteo je sasvim drugo pitanje), mi danas imamo to sto imamo - moralno i intelektualno dno dna na vlasti posle kojeg nece ostati kamen na kamenu.

Ako misliš da je za nabrojanl odgovoran peridod 2004-2012 onda grešiš debelo.

To dal je Tadic licno maznuo neki dinar ili ne je u celoj prici manje bitno od toga da li je on kao predsednik DS-a i predsednik zemlje znao i sta je uradio da se to spreci. A da je znao i da nije sprecio, to je jasno svakom.

Vidi se da politiku posmatraš i pratiš par godina i da suštinski ne poznaješ zakone, ustav Srbije itd... ustvari prozivaš čoveka zato što ne gazi ustav, dakle spreman si da zažmuriš na jedno oko na gaženje zakona ukoliko to po tvom mišljenju donosi određeni benefit. Vidiš, to je pogrešno i upravo zato imamo što imamo. Ja se ne čudim starijoj generaciji, ali mlađim ljudima danas je sve dostupno, kad se setim ceo dan jebeno vrtim antenu na krovu da čujem vesti studija b pod onim zlikovcem miloševićem... ne možeš jebeno očekivati u zemlji koja nije Tunguzija da jedan čovek sve rešava ili bude odgovoran za sve...

Jedini pravi politički patriota bio je Koštunica. Ovo ostalo je politički pozeraj, da ne komentarišem trenutni ludizam. Imamo i mi našeg krkana Dodika, ali on je Sveti Savo za Vučića.

Elem, ne postoji idealno loš ni idealno dobar. Stoga, načelno podržavam principe ocenjivanja koje je predložio Sevast. Nisam u mogućnosti da dajem ocene jer raspolaže sa relativno malo informacija o barabama iz prošlosti.

Da i taj patriotizam bih voleo da mi neko objasni, jer je i taj pojam iskrivljen kao i sve drugo kod nas... čuj patriota, a bukvalno kompletnu ekonomiju razvalili za tri godine.

90% današnjih lokalnih šerifa su iz jedne stranke, a mi šatro imamo višestranački sistem.
Ranije je bar lokalna samouprava bila zasebna oaza, negde vladao ds, negde sps, negde nova srbija, negde radikali, negde spo, negde g17+, čini mi se da i demohrišćanska bila u nekoj opštini, svejedno.
Meni lično je idiotski da ti danas imaš jednu stranku na vlasti na čijem čelu je jedan čovek koji donosi sve odluke, apsolutno sve odluke i to na državnom nivou a kao visoko parlamentarna smo republika.
Parlament maj es.
Moj glas ide Slobi kao najgorem. U stvari, Vučić njegov egal, identičan sistem vladavine, koju god funkciju imali, znalo se ipak ko je glavni za sve

Vidi se da politiku posmatraš i pratiš par godina i da suštinski ne poznaješ zakone, ustav Srbije itd... ustvari prozivaš čoveka zato što ne gazi ustav, dakle spreman si da zažmuriš na jedno oko na gaženje zakona ukoliko to po tvom mišljenju donosi određeni benefit. Vidiš, to je pogrešno i upravo zato imamo što imamo. Ja se ne čudim starijoj generaciji, ali mlađim ljudima danas je sve dostupno, kad se setim ceo dan jebeno vrtim antenu na krovu da čujem vesti studija b pod onim zlikovcem miloševićem... ne možeš jebeno očekivati u zemlji koja nije Tunguzija da jedan čovek sve rešava ili bude odgovoran za sve...

Kakva brutalna zamena teza i selektivno citanje onoga sto sam pisao. Tadic je prvi pljunuo po Ustavu kada je ostao predsednik stranke iako mu funkcija predsednika drzave zabranjuje druge funkcije. Cak i da je legalno, biti predsednik stranke i drzave istovremeno nije legitimno. I itekako se mesao u pitanja koja su van njegovih ovlascenja, pa, kad je vec to radio, mogao je i da se umesa u kriminal koji su njegovi najblizi saradnici vrsili nad ovim napacenim narodom.

I ko je uopste rekao da je Tadic ili bilo ko drugi odgovoran za sve? To si mi bas zlonamerno podmetnuo.

Kakva jebena nepravda. Ovo je jedina prilika i jedino mesto na kom se Tadiću posvetilo ovoliko vremena i energije u poslednjih brdo godina - ljudi o njemu razgovaraju i većaju, čak civilizovano, a on muka nema pojma.