Prijava

Ovo za Kosovo neću da komentarišem, u suštini od '99 više nije u okvirima naše granice, sad dal došlo vreme da se lome kola nad vučkom, ne interesuje me stvarno. Loše vreme je izabrao da vlada ovom napaćenom zemljom još minimum 5 godina, ko mu jebe mater.

Polako sa korupcijom, treba vremena za to, kao i za svaku reformu uostalom. Seti se koja je korupcija vladala do 2012-te, koliko je društvene svojine i budžetskih para otišlo pojedincima u ruke posle 5-og oktobra, kakvim si se putevima tada vozio, koje su plate bile?

Korupcija, brat bratu, može da se iskoreni za godinu do dve ako si neodoljiv neumoljiv i daš bukvarski primer za početak. BEZ IZUZETAKA. Pa posle nek vide dal smeju da se upuste u tako nešto.
Putevi su takođe bili od asfalta kolko pamtim:)
A plate ne vidim da se nešto promenilo bitnije, bar kad je platežna moć stanovništva u pitanju. Pljuge su bile 35 kinte pall mall kratki, sad je pall mall min 300kinte

nznm, batalio sam pljuge pre 2 godine tak oda me boli kurac i za duvanske akcize i te kurce

Valjda zato što u kolima se gedžos oseća sigurno i zaštićeno od spoljnih faktora i može da da gas kad prolazi preko bare da isprska nekog pešaka

Born to ride, born to be wild
youtube.com/watch?v=_gqqYPJSO_E

Zato se meni sviđa u Turskoj, svi voze motore 50-125 kubika, nekog njihovog proizvođača potpuno nepoznatog izvan Turske, ko vozi mašinu od 400 kubika taj je već baja i svi mu se sklanjaju i slikaju se s njim, voze se po troje porodično, bez kacige panduri ih ne diraju, mahnu im fazon. Hteo ja da iznajmim neki pa da obiđem Troju i Efes al 20 ojra dnevno jbg. E jebati pare puste proklete

Zato se meni sviđa u Turskoj, svi voze motore 50-125 kubika, nekog njihovog proizvođača potpuno nepoznatog izvan Turske, ko vozi mašinu od 400 kubika taj je već baja i svi mu se sklanjaju i slikaju se s njim, voze se po troje porodično, bez kacige panduri ih ne diraju, mahnu im fazon. Hteo ja da iznajmim neki pa da obiđem Troju i Efes al 20 ojra dnevno jbg. E jebati pare puste proklete

Малатјанска авангарда.

Dečački san mi je bio crveni etz 125ccm

Avant-garde, braćo moja draga, ili ste sa mnom, ili ste protiv mene

Mozda obori izbore da ga jebem, bice sranja nekih
https://youtu.be/OdQyMieLnh8

Svejedno ko je na vlasti, budi siguran da će ti trebati
youtube.com/watch?v=JdZ0jD74NRI

hahah koliko je zinulo dupe Radulu da uđe u Skupštinu, plus ga SNS malo sad i gura da dobije "legitimitet"...

Kad se opet obrne vlast onda će spinovati kako nije samo on kriv, i Đilas i Šolak su dali Kosovo jer su imali svoje opcije u Skupštini...

Ако се заиста очекује да дође до таквих мера, онда не верујем да опозиција има икаквог интереса да уђе у Скупштину. Радуловић вероватније диже грају како би тек на идућим изборима постигао бољи успех. Лајање лајања ради.

Korupcija, brat bratu, može da se iskoreni za godinu do dve ako si neodoljiv neumoljiv i daš bukvarski primer za početak. BEZ IZUZETAKA. Pa posle nek vide dal smeju da se upuste u tako nešto.

Mislim da potcenjujes problem korupcije u Srbiji. To je u svim porama naseg drustva, od nepismenih do vrha vlasti - svi ucestvuju u korupciji. Cisto sumnjam da bi problem resilo to da lupis 30 godina robije nekim bas bahatim lopovima (mada ne bih imao nista protiv da se to desi i nsita manje nisu zasluzili).

Корупција је основна неформална полуга власти (поготово на релацији елита-елита). Она може да се искорени на неком нижем (дугорочно небитном) нивоу, може и да се минимализује уколико је локална елита тако одгојена, али ту се опет долази до проблема образовања/васпитања.

pa da care, al ta na najnizem nivou ustvari jebe drustvo. na visokom nivou ne mora da se iskorenjuje (moze cak da se kaze i da ne treba). moze da se legalizuje, pa da se stavi malo u okvire gde ima neki balans.

tipa, dozvoli se korupcija pravno lice-vlast, ali ne moze da bude direktna, nego da ima neki element kladjenja (tipa finansiranje pre nego sto se dodje na vlast, da posle radi sta kazes - ok, finansiranje nekoga ko je trenutno na vlasti - zatvor), i slicno, a ova bezveze tipa potplacivanje onih koji su trenutno na nekoj sitnoj vlasti se kaznjava mnogo vise nego sto mozes da dobijes od toga i tako to.

na najnizem nivou korupcija jebe drustvo. platis lokalnog politicara da ti uradi nesto (namesti neki posao), onda policiju da ne dira, onda sudstvo da ne jebe i slicno.
kod nas bre ide do toga da placas profu da ti da ocenu i doktora da te leci i pandura da ti ne pise kaznu za crveno. te najsitnije vrste korupcije su ustvari kancer drustva, koji se lako ispravlja. ne dal je neko dao vucicu pare da radi za njega. to je neizbezno.

ponekad imam osecaj da drustva koja prihvate aksiom "vlast mora da bude korumpirana", pa prave drustvo oko toga da minimizuju stetu toga mnogo bolje prolaze od onih sto prihvate aksiom "vlast mora da bude pravedna i odgovorna" pa pokusavaju da prave drustvo oko tog aksioma, bez truda da minimizuju stetu, vec u nadi da ce vlast da se promeni i da naredna bude pravedna.

ovi drugi, u svemu sto sam do sad video, tesko fejluju. mi smo od tih.

tipa, dozvoli se korupcija pravno lice-vlast, ali ne moze da bude direktna, nego da ima neki element kladjenja (tipa finansiranje pre nego sto se dodje na vlast, da posle radi sta kazes - ok, finansiranje nekoga ko je trenutno na vlasti - zatvor), i slicno, a ova bezveze tipa potplacivanje onih koji su trenutno na nekoj sitnoj vlasti se kaznjava mnogo vise nego sto mozes da dobijes od toga i tako to.

Очекујеш од власти да кажњава своје финансијере?

na najnizem nivou korupcija jebe drustvo. platis lokalnog politicara da ti uradi nesto (namesti neki posao), onda policiju da ne dira, onda sudstvo da ne jebe i slicno.
kod nas bre ide do toga da placas profu da ti da ocenu i doktora da te leci i pandura da ti ne pise kaznu za crveno. te najsitnije vrste korupcije su ustvari kancer drustva, koji se lako ispravlja. ne dal je neko dao vucicu pare da radi za njega. to je neizbezno.

Не нужно. Јакоб Свенсон је радио истраживање на ову тему у Уганди, где је доказао да је корупција унутар и између фирми била у директној корелацији са повећањем продуктивности унутар фирми. Хасан Фарук и група истраживача су исто то радили у на много већој скали у Гани, Кенији и Танзанији, и показали су да је захваљујући ефектима корупције продуктивност порасла у просеку за око 14%.

Исто тако су Саџив Каграм и Џонг Сунг Ју показали 2005. да не постоји каузативна веза између корупције (као узрока) и сиромаштва и неједнакости (као последице). Они су показали да каузативна веза постоји, али у супротном смеру: тј. да сиромаштво и неједнакост изазивају корупцију.

Самим тим, третирање корупције је третирање симптома, а не узрока болести. Том размишљању које корупцију ставља на прво место је потребан један коперникански обрт.

ehe, al u sociologiji i slicnim drustvenim disciplinama (svim pokretnim sistemima) nemas bas definisane razlike izmedju uzroka i posledice. ona fora, ako u sociologiji pricas o problemu, ti ustvari resavas (ili pravis) problem. moras od necega da krenes da resavas, a najbolje je od prakticnih stvari koje mozes da kontrolises (korupcija).

Очекујеш од власти да кажњава своје финансијере?

ocekujem od drustva da kaznjava svoju vlast za preterivanje.

al da, najbolje resenje za sve je da uzmes i da skolujes prosek bolje, tu se slazem. tako za jedno 50 god sve ove stvari dodju na mesto, i bogatstvo i korupcija i kapiranje vlasti i tako to.
samo malo ako pomeris prosecnu informisanost ljudi.

od kog drustva? od novopazarskog mozda koje nagradi apsolutnom vecinom osobu koja izjavi da treba ubiti 100 muslimana za jednog Srbina? Ili mozda od zena iz Brusa koje naprave demonstracije podrske Jutki?

Dugo si ti van Srbije, a deluje mi da i kad si bio u Srbiji nisi imao bas dodira sa realnim zivotom, kao da si gajen u nekom zlatnom kavezu...