Prijava

bombas, prica je generalna, nije o partizanu i vucicu

ehe, al u sociologiji i slicnim drustvenim disciplinama (svim pokretnim sistemima) nemas bas definisane razlike izmedju uzroka i posledice. ona fora, ako u sociologiji pricas o problemu, ti ustvari resavas (ili pravis) problem. moras od necega da krenes da resavas, a najbolje je od prakticnih stvari koje mozes da kontrolises (korupcija).

Препоручио бих Дејвида Клајна: Causation in Sociology Today: A Revised View.

ocekujem od drustva da kaznjava svoju vlast za preterivanje.

Којим институцијама?

Којим институцијама?

pravosudjem, izborima, medijskim pritiskom i svim ostalim institucijama koje ne funkcionisu u srbiji.
pricao sam ovako o tome sta je dobro/lose.

ako cemo oko srbije... moje misljenje je da bi nas jedino spasile decenije ogoljene vlasti. vrlo slabe, bez cilja, bez jakih mehanizama za kontrolu itditd, da narod ukapira kako demokratija izgleda ljigavo i govnjivo, i da prihvati to. obrnuto od onog sto radimo.

to, i knjige braco. jebi ga.

kako preseci na to, tu vec nemam odgovor. mislim da nemas ni ti. da ima neko, do sad bi se uradilo, nije niko glup da ne vidi sta treba, problem je sto niko nije mocan da uradi sta treba.

dobra radulu ona neka plava.jos ima i jebozovno ime.ove ostale ko da je iz ludare pokupio.
ne znam,meni radulo deluje kao da je neki fetisar.

ono, jedini koji lici da ima moc da uradi nesto konkretno je kult vucica (vucic). hoce li da uradi - nece. sto - ne moze. svi ispod na koje je oslonio taj kult i vlast ne daju. kako moze da se promeni, nemam pojma. verovatno je van dohvata bilo koga, jer da nije i da znamo neku formulu kojom se srbija pretvara u mocnu zemlju, to bi se radilo.

pravosudjem, izborima, medijskim pritiskom i svim ostalim institucijama koje ne funkcionisu u srbiji.
pricao sam ovako o tome sta je dobro/lose.

Дакле опет полугама власти.

ako cemo oko srbije... moje misljenje je da bi nas jedino spasile decenije ogoljene vlasti. vrlo slabe, bez cilja, bez jakih mehanizama za kontrolu itditd, da narod ukapira kako demokratija izgleda ljigavo i govnjivo, i da prihvati to. obrnuto od onog sto radimo.

Мислим да нема једноставног решења.

kako preseci na to, tu vec nemam odgovor. mislim da nemas ni ti. da ima neko, do sad bi se uradilo, nije niko glup da ne vidi sta treba, problem je sto niko nije mocan da uradi sta treba.

Мислиш, како завршити ово што си горе написао? Јако тешко.

svaki narod ima svoj zenit, a onda se polako gasi... mi smo toliko pokvareni da više nema popravke.

svaki narod ima svoj zenit, a onda se polako gasi... mi smo toliko pokvareni da više nema popravke.

Волим мирис 19. века касно ујутру.

mozda bi mogli kao i reprezentacije koje imaju potencijala, al su supak u organizaciji, da dovedemo stranog trenera?

Napisem to makar jednom u 3 meseca na forumu, cenim je ovo sjajan momenat da ponovim: "srbija nece postojati za 20 godina". Kad kazem Srbija mislim na ljude koji je cine

Migracija van zemlje Srba ce se pojacati, migracija Peskiroglavih terorista unutra ce se pojacati, za 20 godina, ostace samo potomstvo lokalnih kabadahija koje vise nece imati sta da ukrade, i koje nece moci da se izbori sa sve jacim migrantima.

Naravno, umrece od korone u narednim godinama minimum 100k ljudi, sto je dodatni minus sto se tice broja ljudi.

Teritorija koja ostane, bice sezona lova na nju, al ona nije ni toliko bitna. Za 100 godina nece postojati nijedan Srbin neasimilovan u ono gde god je otisao

Ja sam u to apsolutno uveren, ali ne cinim nikakve korake, jednostavno to je nezadrziva istorijska bujica, a ja sam mali covek vec van svog prajma, fizicki vec nacet, pokusavam da stavim hranu na sto, platim racune itd. Zivot dan za dan, nas malih ljudi. Ali decu, ako ih budem imao, u sta sumnjam, usmeravacu agresivno van zemlje, kad vec ja nisam imao snage i mogucnosti da odem

znači vrijeme je da iskopamo svoje ratne prikolice za kradju bijele tehnike po kosovu.

Idemo da oslobadjamo belu tehniku! xd

mozda bi mogli kao i reprezentacije koje imaju potencijala, al su supak u organizaciji, da dovedemo stranog trenera?

izuzetno zanimljiva ideja koja mi je pala na pamet pre nekoliko godina kao deo mnogo širih neortodoksnih mera za spas srpstva koje su još uvek previše avangardne da bi se predstavile Srbiji. Ja tu ne bih uključio samo trenera već kompletan stručni štab sa sve skauting službom i budžetom od par milijardi - evo, pravite nam državu kad već mi ne znamo. Bez emocija.

Ostala je samo fukara i raja
I mi s njima, na bijelome ‘lebu

https://www.youtube.com/watch?v=TH3M_3fOxqQ
Srecan drugi dan slave, svima koji slave.

Najjace kako policija "aaa sns muva, nista onda", i pokupi se i zbrise.

U Žitorađi do 18 h bila izlaznost 38% na kraju 75%. Priča mi prijatelj reko im alo debili mi socijalisti smo krali 5%, vi mere nemate bi mozga.

izuzetno zanimljiva ideja koja mi je pala na pamet pre nekoliko godina kao deo mnogo širih neortodoksnih mera za spas srpstva koje su još uvek previše avangardne da bi se predstavile Srbiji. Ja tu ne bih uključio samo trenera već kompletan stručni štab sa sve skauting službom i budžetom od par milijardi - evo, pravite nam državu kad već mi ne znamo. Bez emocija.

zajebavam se ja. kad bi se svi dogovorili kao zemlja da slusamo nezavisnu vlast kojoj je cilj recimo da od srbije napravi ekonomski mocnu zemlju, problem bi vec bio resen, bez obzira odakle je vlast.
to su hipoteticke stvari, ni jednom velikom sistemu ne mozes samo da zamenis glavu i da se odjednom promeni. tj, mislis li ti da vucic namerno radi protiv srbije, i da mu se ponudi paket koji kaze "imas priliku da od srbije napravis najmocniju zemlju na ..., ako radis ovo" da bi odbio udobnu starost i tu titulu u istoriji samo zato da sukne narodu?
fora je sto si onakva vlast kakvi te podrzavaju. ili to, ili nisi vlast.
kod nas je najorganizovanija grupa partijskih parazita koji se razvlace ulizivanjem od komunizma, vec 3. generacija (3. stranka). takva nam i vlast.

moje misljenje je da nas ucenje napamet u skoli ubija odavno. ko najbolje nauci napamet i ne preispituje mnogo dobija 5, i tako se nastavlja u zivotu. prvo ne preispitujes roditelje (dobro, to jebi ga), onda ne preispitujes nastavnike, nego ucis napamet za 5, onda ne preispitujes sefa, sef ne preispituje onog iznad, on isto ucio napamet pa radi sta mu kaze onaj iznad koji je isto ucio napamet i kad dodjes do vrha, ono suplje. nema ko da ti kaze sta pametno da radis, osim ono sto naucio jos od tita, napamet.