Prijava

Reklame i to... Pa izađe vlasnik amazona na solidnih 2000$ mesečno čisto, plus dva topla obroka i smeštaj, doduše kolektivni al ajd sad

hvataju se svega. prvo krenuli kao samo onlajn pa onda ukapirali da placaju magacine pa dodali magacine, pa tu ima dodatno profita, pa onda ukapirali da placaju servere, pa napravili servere pa ukapirali da od toga ima dodatno profita.
trenutno pokusavaju da izbace fedex, dhl i ostale kao raznosace tako sto sami kupuju avione, al to sporije ide jbg. fedex samo ima tipa 500 aviona.

Nisam samsung

A nisam ni soni, možda sam malo nokija ali huawei nikad

I onda kad ti amazon preuzme kompletnu onlajn trgovinu, šta se dakle, može desiti

Aha, pa tako sam i pp. Gledao sam pre par god neki dokumentarac kako je nastao i kako je manijacka firma (unistava sve druge i to) i to, al nacin poslovanja me interesovao ovako, da l pogode cenu i sve preko njihovo da l % pa za koju cenu prodaš i to.

Nemam sad vremena, bacicu pogled veceras na linkove i to.

negde sam citao da amazon ima tone novca na raspolaganju u svakom trenutku da ulaze u sta im dune zato sto tipa kad neko kupi nesto, ne isplacuju prodavca nedelju dana.

znaci bukvalno na racunu imaju kesa od nedeljne prodaje amazona, da rade sta im volja, dokle god racunaju da ce i naredne nedelje otprilike isto da se proda.

Jebale te seljačine crnogorske, da je sreće pa da ih liferujemo iz Srbije do poslednjeg nazad u rodni kamenjar

negde sam citao da amazon ima tone novca na raspolaganju u svakom trenutku da ulaze u sta im dune zato sto tipa kad neko kupi nesto, ne isplacuju prodavca nedelju dana.

znaci bukvalno na racunu imaju kesa od nedeljne prodaje amazona, da rade sta im volja, dokle god racunaju da ce i naredne nedelje otprilike isto da se proda.

E pa to svi rade. Stavise, ne da se ceka sedam dana, ceka se 40+ dana, narocito za takve poslove. I ni tad ne isplacuju sve, nego uplate deo, recimo racun 2 miliona 400 hiljada, oni uplate milion. Posle par dana trebuju opet nove kolicine, i slicno.

Podseti me, Ivica Agrokor je dobavljacima dugovao 6 milijardi evra, kad su mu uzeli firmu. Nije im placao godinama, ili je placao deo. Svejedno, on im je bio prevazan za plasman robe, i trpeli su to, inace bi smanjili proizvodnju, otpustali radnike, usli u problem sa likvidnoscu i slicno. I kao takva, bila je too big to fail, i nacionalizovali su je, uleteli ogroman kes i slicno.

Kod nas najvise duguje drzava. Moj matori je znao lika koji je izvrsio samoubistvo, jer nije mogao da vrati svoje dugove. Drzava mu ostala duzna preko 2 milke evra. Drugi dan posto se ubio drzava mu isplatila sve. Bilo u vreme Tadica bajdevej.

Da bi ušao na police Maksija, Rode ili tako nekog, košta 50.000 evra. I to neko mesto levo. Ako oćeš udarno, dosta više. Plaćaju i posle dva meseca snabdevače. Ako si logističar, voziš za njih itd... ista stvar. Nikad ne ulažu svoje pare, ne daju ništa dok ne zarade sami.