Prijava

O madre, okači mi čovek grafikon. Nebitno. Došli smo dakle do stidljivog stava da, eto, i vakcinisani umiru jer je virus nepoznanica, šta tu da se radi hihi. Dakle vakc. prenose virus, umiru, nisu zaštićeni ni oni ni drugi od njih, te stoga podležu sankcijama kao i svi ostali (po zakonima zdravog razuma). E sad prc - ako će da me zatvorite i ako mogu da umrem, koji sam se moj onda i vakcinisao? Što da mi uskraćujete privilegije kad evo već 2 godine živim i radim po PS-u, nije fer...I onda jbg imaš tri epiloga - ili privilegije ostaju za vakcinisane, kako bi se i neverne tome pridobile, ili se svima ukidaju, pa se vakcinisani bune, ili primaju treću dozu kako bi izbegli i prvo i drugo.

Ali da Celt, pošto si i sam kliconoša bilo bi u redu da ne izlaziš iz kuće bez preke potrebe i ne mešaš se sa ljudima, bolje zapravo i hranu kući da ti dostavljaju. Mislim ako imaš malo empatije i morala, zaštiti ljude od sebe. Lako je tebi, zdrav si i prav kao jablan, al misli malo na stare jbg.

pa valjda je bolje grafikon nego tvoje i bombasove rekla kazala anegdote.

o madre, ti si debil

ili se svima ukidaju, pa se vakcinisani bune

kao i vecina normalnog naroda, nemam apsolutno nikakvih problema sa tim da se svima ukinu mere, boli me kurac za to.

bukvalno sam napisao samo da ako nisi primio vakcinu imas 30x vece sanse da kad dobijes koronavirus zaglavis u bolnicu sad sa upalom pluca i to je to.

mere bi potpuno ukinuo do granice da se bolnice vrate u normalan rezim i rade najnormalnije, bez rezervacije kreveta za kovid bolesnike, i da vracaju kuci svakog ko je bez razloga nevakcinisan i dodje sa upalom pluca zbog koronavirusa.
i svima lepo valjda.

nego to nije eticki. bukvalno da im pripretis ukidanjem tog najosnovnijeg ljudskog prava antivakcinasi bi se manje bunili nego sto im ukidas da ne mogu u nocni klub bez testa.

melkijades jesi stvarno imao potvrđen kovid ili je to samo tvoja pretpostavka ? Ono što kažeš da si dva puta kinuo i imao neke blage simptome. Jel ti je rađen test i imaš zvaničnu dijagnozu ili si i to slagao ovde da bi ti argumenti dobili na težini?

Grafikone imaš i u kuriru, informeru i balkaninfu. Grafikon služi da se pojača utisak, kao uostalom i svaki statistički prikaz. Imaš samo nekoliko brojeva koji ti uopšte ne ukazuju na recimo starosnu dob, kakvim životom su ti ljudi prethodno živeli, da li su pripadali nekim rizičnim grupama, da li su se na vreme javili u bolnicu, jesu li pržili dve kutije cigara i tri lutke dopa dnevno itd.

Odem neki dan na f.u.s. i ne daju mi da udjem dok ne uradim test. Reko dobro, pozvan sam, ne mogu sad tek tako da odem. Rovarili mi malo po nosu i dobijem rezultate posle bukvalno jednog minuta. Reko - šta je ovo; kaže žena - rezultat, zdrav si, možeš unutra. Reko - jeste važi da, vrlo pouzdan test, odjebi.

Odem neki dan na f.u.s. i ne daju mi da udjem dok ne uradim test. Reko dobro, pozvan sam, ne mogu sad tek tako da odem. Rovarili mi malo po nosu i dobijem rezultate posle bukvalno jednog minuta. Reko - šta je ovo; kaže žena - rezultat, zdrav si, možeš unutra. Reko - jeste važi da, vrlo pouzdan test, odjebi.

*nije se desilo

grafikon je sa srf-a sto ti je najzvanicnija svajcarska, zapravo nezavisna televizija. podaci su iz svajcarskog drzavnog zavoda za statistiku.
ovo ostalo sto pominjes mi govori da ti i zdrava logika niste bas neki drugari.

Sve je rekla - kazala moj dobri žućane, od prvog dana. Ubiće ga sunce, neće to dugo, do kraja godine, napunićemo lešće, samo da stigne vakcina, mora jebiga dve doze, moraće i treća, ne mora maska, mora maska, može i festival, ne prenose vakcinisani, ne ipak prenose jbg. "Možda, valda, trebalo bi, nije najsigurnije, predlažemo, kaže SZO"...Jbt za evo dve godine niko nije završio u zatvoru, ni ljudi koji rukovode situacijom, ni jućub antivakseri, niko živi :)

Пипач хлеба
pa valjda je bolje grafikon nego tvoje i bombasove rekla kazala anegdote.

nisu rekla kazala znam o kome se radi

ovo bombas sto je rekao se desava naravno, samo je redje nego kod onih koji nisu vakcinisani. to se zove efikasnost vakcine i na zalost ne postoji lek na zemlji koji je 100% efikasan pa tako nije ni ovaj.

ne postoji nista 100%. nista na svetu ti nije zagrantovano. jedino ces sigurno jednom da umres.

Studija ministarstva zdravlja Engleske, zvaničan dokument na nekih 50ak strana, objašnjava kako si prenosilac jednako kao i avaksi i kako si, i vakcinisan, zaštićen otprilike isto kao i avaksi. https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1009243/Technical_Briefing_20.pdf

Nemoj mi kačiti grafikone pliz.

pa majke ti ga bandoglave, jel pricam o prenosivosti kad je neko zarazen ili o verovatnoci da zaglavi sa upalom pluca u bolnicu?

Dobro pošto nije zagarantovano da odlaskom medju ljude nećeš nekoga zaraziti i ubiti, ostaćeš kod kuće kao razumno, civilizovano biće koje se vodi empatijom, moralom i elementarnom pristojnošću. Deal?

ako si zarazen koronavirusom, naravno da prenosis dalje, u nosu i grlu ti je jbt, respiratorni virus. to nema veze sa vakcinom.

samo je smanjena (relativno puno) sansa da postanes uopste zarazen ili da ako si zarazen zaglavis sa tezim oblikom bolesti. ako se smanji ta sansa kod svih, onda se javi efekat da se drasticno redukuje mogucnost da virus sam po sebi napravi vece posledice velikom broju ljudi i to je to.

tako funkcionisu sve vakcine koje smo do sad napravili

Dobro pošto nije zagarantovano da odlaskom medju ljude nećeš nekoga zaraziti i ubiti, ostaćeš kod kuće kao razumno, civilizovano biće koje se vodi empatijom, moralom i elementarnom pristojnošću. Deal?

ne pada mi na pamet da koristim te praistorijske metode sprecavanja bolesti ako vec postoji porpilicno rasprostranjeni lek da to uradi, a ja da zivim normalno. ko sto sam ti i rekao gore za zatvaranje.

naravno da mi je zelja da svi zivimo normalno, sto ja u najvece i radim, grlim se i ljubim sa ljudima, bili vakcinasi ili antivakcinasi, jer mi je lepo, ali ako mi neko kaze da to vise ne mogu, pa recimo da bi prvo krenuo da zatvaram one koji nece da se igraju normalnog drustva nego jedu govna, pre nego sto svima zabranim osnovno pravo da se razvale u kafani.

a ako sam bolestan ili prenosioc neke bolesti, sedim kuci i odmaram. korona, ne korona. tako radim i radio sam i pre korone tako cu i od sad, tako dajem primer i savet i onima koji rade ili komuniciraju samnom. to po meni jeste elementarna pristojnost.

domaći antivakseri su pičkice

pripadaju narodu koji tradicionalno ždere salamu s poda i pije iz iste flaše stare 20 godina posle basketa, a ne smeju da prime vakcinu koju je već primilo milijardu-dve ljudi

a još veće pičkice su što, ako stvarno misle da je sve ovo velika zavera protiv ljudskog roda u nameri da ih pretvore u robove, samo seru po kakvim vukajlijama

švapski antivakseri se makljaju s pandurima na nedeljnom nivou, kod nas bio jedan protest zbog zatvaranja, a i to nije bio čisto antivakserski nego narodu dopizdilo što se prethodno regularno održali izbori

ajmo malo triforsi i melkyji, ustanite protiv neofašističke čizme koja je zajahala slobodan svet, dignite narodnu bunu

Alo rodjače, lepo sam ti okačio studiju koju je radilo ministarstvo zdravlja Engleske, prenosiš virus kao i drugi, zaštićen si jednako kao i drugi takodje. Imaš tamo sadržaj dokumenta pa se zanimaj. Ne pada ti na pamet da se služiš praistorijskim metodama, a živeo si pod njima cirka dva meseca. Prenosilac si bolesti, sedi kući i odmaraj. Drži se sopstvenih načela ili nemoj da kenjaš.