Prijava

kao i uostalom oko svega drugog cezanog za koronu... ne bih da izazivam sudbinu, ali ja sam godinu dana svakodnevno proveo u kontaktu sa zaraženima, bez lekova u maske, jednog po jednog pratio u bolnicu, bukvalno sam samo jednom osetio neku šmrktavicu i slabost par dana, ali bez potrebe za lekovima, sve izneo na nogama. Nulta sam negativna grupa i hevi smoker, ako to ima nekog značenja, nemam hroničnih oboljenja. Žena 15 dana se vukla sa prolivom i temperaturom, na vitaminima i pivremeno ostalim lekovima, otac lakše prošao, 7 dana temperatura, keva imala upalu pluća, niko nije hospitalizovan.

Pa naravno ali svakako statistika ne govori ono što on tvrdi da govori. Batica pogleda brojke, vidi isti broj umrlih i kaže vidi isti kurac, nije brt, 100 umrlih na 10000 i 100 umrlih na 10000000 nije isto.

Svakako da je sranje postojeće i da kosi, znam lično bar petoro pokojnih, ali je takođe i činjenica da govno ipak nije tako fatalno

Pre neki dan dođe jedna gospođa u goste kod nas kući i kad je čula da smo vakcinisani, zatraži viljušku da joj damo i uze da nam stavi na rame da vidi da li će da se zalepi i posle nekoliko pokušaja, namesti je i zalepi se i stoji jedno 2 sekunde i ona kaže: vidite!
Dabogda mi se vrat kornelisao, ako sam ovo slagao!

statistika kaže da od 10 čoveka u Srbiji - 3 su melkijades, 2 su bombas i jedan ejdus.

Statistika je krajnje nepouzdana stvar, to govorim kao dipl. ekonomista, dakle slušajte struku :D Ovo je isto kao rat u Vijetnamu - nebitno ko pobedjuje, što duže traje ekonomija bolje radi. Olabavio si ljudima preko proleća i leta da se malo izduvaju i da ljudi koji žive od turizma i usluga uzmu koji dinar, kako bi punili budžet porezima, plaćali račune i ponekad nešto pojeli.

Ni jedna vest ne počinje sa - u Srbiji (Holandiji, Indiji, Nigeriji...) se danas od virusa uspešno izlečilo toliko i toliko ljudi, pušteni su kući, u bolnicu se javilo njih toliko sa blažim tegobama...Ne. Ta statistika se nikada ne gura u prvi plan jer umanjuje značaj bolesti i loše utiče na prodaju. Ljude je potrebno zaplašiti, inače su tvrdoglavi.

čudno mi da kao ekonomista ne barataš brojkama više nego se hvataš za komšije, poznanike i tako gradiš svoj stav. Osporavaš grafikone a onda kačiš link sa deset grafikona u njemu, čudno + nelogično.
i to sa zastrašivanjem/prikrivanjem realnih podataka mi i dalje nije jasno. U jednom trenutku se brojke prikrivaju od naroda a u realnosti su strašnije, a u drugom trenutku se preuveličavaju a zapravo je sve mnogo bezazlenije?

ko je ovaj anonimus pipač hleba, nešto me pominje u poslednje vreme, a ja uopšte ne želim da imam posla sa takvima

Kako ti nije jasno? Dovedeš ljude do krajnje zbunjenosti i kada više ne znaju u šta da veruju i đta da misle - okrenuće se, naravno, autoritetu, što je sasvim logično. Zato izlaziš sa oprečnim podacima i stavovima, gasiš požare koje si sam posejao, i ljudi se smore i kažu - ne mogu više, ovo je nehumano. Tiha voda breg roni jbg, tvrd je orah voćka čudnovata, al je čekić sprava zajebata itd. Uostalom pogledaj Milgramov eksperiment; ljudi ne vole baš previše slobodnu volju (Bekstvo od slobode - From) i najradije će se staviti u službu sistema ili vodje koji se doima jak, stabilan i razuman. Pošto u politiku jedva ko da ima poverenja, tu je zdravstvo. Logičnije je da slušaš zdravstvo nego seoskog vrača, jućub itd. Makar to zdravstvo bili Kon, Šekler, Lončar i ostatak, ne ulivaju ti puno poverenja ali svejedno nemaš drugi autoritet kom bi se okrenuo jer Bog, crkva, tradicija...Danas jedva da bilo šta predstavljaju, ako ih uopšte i treba pominjati u ovom kontekstu.

Ovo je klasično ratno stanje - napao nas je neprijatelj, moćan je i opasan, dakle ugroženi smo, ali ja znam kako da ga pobedimo, neće biti lako i možda potraje dugo, mormo se držati zajedno, ako ostanete uz mene i budete slušali preživećete i biće sve dobro...Tipična mantra. E sad jbg prosečnom civilizovanom čoveku je neshvatljivo da ljudi koji upravljaju zdravstvom i medicinom mogu na njega da gledaju kao na najobičniju mušteriju i potrošača, no dobro.

Ovo mi je inače apsolutno superfenomenalno, i na kraju krajeva sasvim prikladno. https://www.facebook.com/AdminSerbia/videos/247664450584807

Rts je opasno počeo da kara žvalavog poslednjih meseci, ovakvi ispadi se ne dogadjaju slučajno.

Statistika je krajnje nepouzdana stvar, to govorim kao dipl. ekonomista, dakle slušajte struku :D Ovo je isto kao rat u Vijetnamu - nebitno ko pobedjuje, što duže traje ekonomija bolje radi. Olabavio si ljudima preko proleća i leta da se malo izduvaju i da ljudi koji žive od turizma i usluga uzmu koji dinar, kako bi punili budžet porezima, plaćali račune i ponekad nešto pojeli.

Pozivaš se na izveštaj, koji je primarno statistički, kada pokušavaš da dokažeš da vakcine ne rade. Uzmem taj članak i pokažem ti da ili tendenciozno čitaš statistiku pogrešno ili ne umeš da je pročitaš, i onda kao statistika nepouzdana. Ja statistiku ovde nisam kačio, samo sam izvukao informacije iz onoga što si ti kačio. I može statistika da bude nepouzdana, ali ako svuda na svetu gde se ljudi bodu, statistika pokazuje da je 90% + teže obolelih nevakcinisano, mislim da je statistika da vakcina radi sasvim pouzdana. Ali ti si zlonamerni ignorant koji se u sve razume taman toliko da misli da zna sve, a pojma nemaš.

MELKOR:

"Kako ne razumes? Svako cita statistiku onako kako pozeli, jer statistika ti je kao tanga gacice na nekoj avion trebi, sve pokazuje, ali sakrije ono najbitnije. Sve je dobro dok i ti ne postanes jednom deo te statistike, vrlo brzo dodjes iz stava gde sve razumes u stadijum gde moras odjednom gasiti sve to sto si godinama palio, i vidis onaj deblji kraj te tvoje statistike. Ne, bolje je slusati zdravstvo, makar to zdravstvo bila nasa vajna struka, nasuprot tradicije, crkve i boga...Danas nista of toga i ne vredi pominjati.

Ovo je klasicno mazanje ociju brojkama - zbuniti protivnika. Zbunite ljude, vladajte njima. Sad jbg, prosecnom coveku je to bitna stvar, ali kako objasniti da na njega gledaju kao na najobicnijeg musteriju. No dobro."

Reme brt pricas sa melkorom, lik je retard pusti ga u kurac

padalo mi na pamet jednom da istreniram AI da bude melkor generator, da ne mozes da razlikujes post koji nasumicno nablebeta od melkora, al kapiram, ne treba ti neka inteligencija za to, cenim da moze da se odradi sa jedno pedes linija programa i bazom tih 100ak floskula koje ponavlja non stop. samo odaberes temu i dobijes kilometarski besmisleni nasumicni post o toj temi.

bila bi fina zabava.

kako te ne spominjati nakon tvog posta sa prve stranice ove teme. Ajd što si slagao da imaš dojave iz duboke države nego si još sve promašio u toj dojavi da ti je još tada trebalo zabraniti dalje učestvovanje na temi.

E sad jbg prosečnom civilizovanom čoveku je neshvatljivo da ljudi koji upravljaju zdravstvom i medicinom mogu na njega da gledaju kao na najobičniju mušteriju i potrošača, no dobro.

koje bi po tebi bilo idealno rešenje? kako napraviti lek a da to ne deluje kao proizvod koji će da plati mušterija?

koje bi po tebi bilo idealno rešenje? kako napraviti lek a da to ne deluje kao proizvod koji će da plati mušterija?

moj "a-la melkor" post
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
pipac hleba