Prijava

Ja ne znam gde vi živite, ni kuda se krećete, ja sam trenutno u Srbiji i znam za bar 50ak ljudi iz rodbine, užih i širih poznanstava (i za ko zna koliko još poznanika od poznanika) koji su oboleli od korone i to u ovom drugom talasu uglavnom, par njih je i preminulo, 2,3 koji su trenutno na respiratoru, a nekih desetak sa ozbiljnim simptomima

Pa to bukv pojma nemam kako je teoretski moguće da ne znaju kad ja znam za 50 ljudi fazon što ima koronu da ih lično poznajem

mozemo da dodamo i par stotina hiljada kineza koji lazu da ne umiru

Ja ne znam nikog, koji je znaoo nekog, da je znao nekog da je obolio od korone, a kamoli da je umro, toliko.

E jbg, pretera ga. Jedino ako živiš u podrumu i doturaju ti hranu kroz rešetke. Nisam neko sa prevelikim krugom ljudi sa kojima se družim i viđam, ali lično poznajem njih 10 koji su oboleli i trenutno se leče. Od toga su polovina ljudi s kojima sam baš u redovnom kontaktu, tako da ih je možda i više, ali ne znam da su bolesni.

Od tih deset, devetoro su muškarci.

Poređenja radi, u prvom talasu nije bio bolestan NIKO koga poznajem.

Još uvek ne poznajem lično nikoga ko je umro od korone.

Pa nije bas da sam pretaro brt, tipa jave na mojoj opstini 20 obolelih, od tog pola iz dela te opstine gde ja zivim za nikog se ne zna.

Corona denieri = ravnozemljasi za sirotinju

ja je preležo.. jebeš mi mater ako nisam bio nulti pacijent Srbije.. bio sam u italiji od 01.02 do 07.02. Tada je u Italiji bio zabelezen samo jedan slucaj kovida u okolini Milana (pitaj Boga koliki je bio broj ukupno zaraženih ljudi na nivou cele Italije jer je bila krcata turistima + 60+m stanovnika), dok sam ja bio na potezu Bolonja, Firenca, Modena, Sirmione, koji je bukvalno 10 dana posle toga, proglašen epicentrom zaraze u italiji.. Kad sam stigao nazad kuci, imao sam temperaturu 3 dana, doslovno iz kreveta nisam mogao da ustanem, kostobolja, konstantan umor, oštar, probodajući bol u plućima (nisam aktivan pušač), dobrih 10ak dana mi je trebalo da delimično stanem na noge ukratko.. nikad za 21 godinu života nisam bio toliko bolestan.. jebem ga, nešto postoji, sigurno, koliko je to nešto letalno, zavisi od mnogobrojnih faktora..

jesi imao pozitivan test?

evo moj najbolji drug se jutros probudio sa simptomima, ceka da vidi kako ce mu sutra biti, pa da ide da se testira

jesi imao pozitivan test?

radio sam test na antitela

evo moj najbolji drug se jutros probudio sa simptomima, ceka da vidi kako ce mu sutra biti, pa da ide da se testira

postoji mogućnost da neće hteti da ga testiraju (osim ako nema vezu neku), znam dosta slučajeva gde su ljudima doktori rekli da imaju koronu najverovatnije, ali da nema testova za sve (posebno pcr) i da se izoluju samo i jave u slučaju ako im se znatno pogorša stanje ponovo pa će ih onda testirati ako bude potrebe

mnoge čak leče korona terapijom iako nemaju zvaničnu potvrdu u vidu pcr testa čuo sam, prosto su već prošli kroz razne slučajeve i znaju šta je, ali očigledno postoji direktiva odozgo da se ne prijavljuju svi kao kovid pacijenti i da se ne testiraju (ili nemaju dovoljno testova, ili manipulisu brojkama zbog politike, ili i jedno i drugo)

ja od marta do oktobra nikad bolestan nisam bio ja mislim, tako da ću znati odmah šta je ako osetim bilo koji od simptoma u julu sad xd

Tu je i triforce da nam kaže da smo ovce jer njemu istinu šapuće neki Q s interneta

Nema se šta više diskutovat, zatvorite temu, sve je laž!!!11222222

Ja samo ne vidim poentu priče - imaš simptome, idi kući PA AKO SE POGORŠA ODRADIĆEMO TEST. Koji će mi kurac test kad se pogorša, šta su ti testovi lekoviti ili? Eto odradiće mi test, biće mi malo bolje. Puši kurac, odradi mi test odmah i stavi me na terapiju dok se nije pogoršalo, nema veze što ću biti kući.

Pod dva - koliko ljudi iz vašeg okruženja je umrlo od srčanog i moždanog udara od februara? Ne nužno vaši poznanici al eto, komšije i poznanik moga poznanika.

niko koga poznajem skočimiše

Ja samo ne vidim poentu priče - imaš simptome, idi kući PA AKO SE POGORŠA ODRADIĆEMO TEST. Koji će mi kurac test kad se pogorša, šta su ti testovi lekoviti ili? Eto odradiće mi test, biće mi malo bolje. Puši kurac, odradi mi test odmah i stavi me na terapiju dok se nije pogoršalo, nema veze što ću biti kući.

skocimis, terapija ne postoji. moze da postoji preventivno vakcina, ali ako imas bolest, terapija je kao kod svakog virusa, sedi kuci, odmaraj, nemoj da se mesas sa ljudima i tako to. test ne znaci kerov kurac ovde.
terapija ti treba kad dodje do upale pluca a i ona nije nista do "evo kiseonika, prvo kao pomoc a onda na silu, cisto da se ne ugusis dok ne ozdravis, ako ozdravis".
test u svemu tome dodje kao informacija da se ne mesas sa ljudima ako imas koronu, pa i ako ti nije skroz lose. ako si dovoljno svestan da to ne radis ovako, i ne treba ti.

jebi ga, citao neku vest obdukcije sto radili na pacijentima, organi propali skroz. to je ono, imali kiseonika da dovoljno dugo zive da ona citokinska storm ili kako se vec zove, sto je izazivaju virusi, da imunitet sam unisti sve sto moze da se unisti u coveku.