Prijava

terapija ti treba kad dodje do upale pluca a i ona nije nista do "evo kiseonika, prvo kao pomoc a onda na silu, cisto da se ne ugusis dok ne ozdravis, ako ozdravis".

nije bas tako, ustvari nije uopste tako... postoje lekovi za upalu pluca, kao i za uzrocnike, to jest daje se izuzetno ozbiljna terapija.

cak, po cenu da zvucim kao trifors, je mozda i bolje da ako imas virus, dok si dovoljno svestan da sedis kuci, da ti kazu da nije koronavirus iako jeste. pa se lepo opustis i odmoris, i pomognes malo imunom sistemu da se bori sa virusom umesto da ko nervozna civava cele noci ne spavas jer mislis da svaki kasalj sigurna smrt, i sto me sad ovo ovde boli, i sto ono, i tako dalje, sto nije bas najbolje po bilo kom uputstvu koje ti daju kad imas virus.
onda ces da znas, ako krenes da kasljes kao magarac, i da ne mozes da dises, vreme je za bolnicu.

dobro bombas, jeste, preuvelicavam malo, ali fora je da antibiotici nece da pomognu npr da kao kod bakterijske upale prodje za dan dva.
ali procitaj sve sta sam napisao a ne samo jednu stvar: ako nemas upalu pluca, ili samo kasljes, nije bitno da li je korona ili ne. ako imas, onda naravno da ti treba terapija, kiseonik ili stagod jbt.

tj, ovde ne mozes da lecis tako sto ces lekovima da napadas virus, nego tako sto ces da olaksavas simptome, smanjujes posledice i statiznam da imuni sistem sam resi to. ako resi.

Nece naravno pomoci za dan dva, upala pluca je izuzetno ozbiljno obolenje, jebena kijavica te ne prolazi za dan dva...
a dobro, ja procitam sta ko pise, ako bas ono neko izvali kao upala pluca se leci samo kiseonikom onda napisem da to nije tacno

upickumaterinu izvinjavam se sto nisam napisao naucni rad nego preuvelicavam na forumu ne bi li zvucalo zanimljivije.
poenta: nema poznate terapije osim da se smanje simptomi. da ima ne bi umirali ljudi. eto.

ako za koronu govoris, onda si u pravu...

ne, zapravo govorim o hlamidiji na temi "Koliko je ljudi zaista umrlo od korone"

ne, imali smo mini disukusiju unutar diskusije koja se odnosila na upalu pluca

bukvalno sam pricao o upali pluca izazvanoj koronom, i ocigledno je. ne znam u kom kontekstu ti citas upalu pluca ovako generalno.

ja sam je imao kad mi je bilo 4 godine iz nekog razloga, bio sam pitaj kurca koliko u bolnici.. to je bilo negde pocetkom osamdesetih valjda, pricali su mi jer se ne secam valjda oko mesec dana bio u bolnici ako se ne varam...

nije korona smislila upalu pluca, od toga se umiralo puno i pre. mnogo vise nego od korone ustvari, pre antibiotika i bilo kakvih terapija.
ovo nam samo daje malo potsetnik sta bi bilo da nije vakcina i medicine generalno x20, svaki dan.

i sto je najzanimljivije verovatno je bolest modernog doba. da nema medicine i slicnog, verovatno se ne bi ni umiralo od korone, ili se ne bi primetilo, posto bi vrlo malo ljudi bilo starije od 70, a sa 40-60 bi bilo sasvim uobicajeno da umres od necega sto nije saobracajka.
iliti, pogledaj afriku:
https://i.kym-cdn.com/photos/images/facebook/001/794/796/4dc.jpg

I koja je poenta raditi test npr nekome sa ovakvim simptomima k'o što ih imao Always sunny? Jbt, ako počneš da goriš tako, valjda ćeš u svakom slučaju da se javiš lekaru ako se raspadaš tako, a to je dva, plafon tri dana nakon što bi nekog hipotetički testirali i utvrdili da ima koronu. Nego testiraš 10k ljudi dnevno, od tog broja 300 (smešno) bude navodno pozitivno na koronu (a videli smo koliko su ti testovi pouzdani) i onda svaki dan natrpaš u bolnice još 300 pacijenata, a oni bleje unutra potpuno zdravi i ništa se ne dešava, što RTS ne daje snimke iz tih bolnica i svih tih pacijenata, pa da vidimo. Koje su to laži

Znam za npr 5-6 ljudi koji su u zadnjih par meseci umrli što od srca što od nekih drugih stvari, kapiram da su evidentirani kao coronadeaths

Sta, vučić pumpa broj smrti od korone da se druge nacije ne iskompleksiraju koliko je efikasan i sposoban? Šta još ima na pinku, informeru, kuriru, telegrafu?

po broju ljudi u bolnicama imamo bar po 2-3000 novozarazenih dnevno i bar po 50ak mrtvih od korone.
kon, darija alert: zato je virus "ojacao", zato sto "tutnja" kroz populaciju. do sredine avgusta ce da "oslabi" zato sto je "protutnjao", kao i u ostalim zemljama i i dalje cemo da imamo gomilu novozarazenih a manje umrlih.
iz nekog razloga, to se desava u svim zemljama trenutno sto su imale onaj pik veliki, mere ili ne. srbija, za populaciju, nije imali pravi pik zaraze, sto moze da se vidi po broju umrlih jer testiranja nisu tacna ocigledno nigde. sacemo, jul avgust.

https://i.snipboard.io/eVA5jI.jpg

evo ovo zanimljivo, uzeo sam zemlje od 8-10mil stanovnika. sto nize u pocetku, to vise sad. logaritamska skala je, tako da manje razlike pri vrhu = velike razlike pri 0.

stratimir
I koja je poenta raditi test npr nekome sa ovakvim simptomima k'o što ih imao Always sunny?

cilj rane rehabilitacije, mnogo je lakše boriti se sa bolešću u ranijim stadijumima nego kasnije, kad već zadocni.. po tome, ti bi izgleda isključivo testirao pacijente sa obostranom pneumonijom pluća, koji su pre toga imali iste simptome kao ja, ali zbog svoje nemarnosti nisu posetili nikakvu zdravstvenu službu.. do kakvog epiloga bi dovelo to? i bez ovog korona sranja, upala pluća se smatra zaista teškim oboljenjem gde je potrebno dosta vremena da bi se ona izlečila

ozbiljno pitam sad: kako se leci u ranim stadijumima u srbiji, kojim lekovima?

Dve kutije hemomicina, cink i vitamin c ide po difoltu