Prijava

Poreska uprava je pozvala sve koji zarađuju novac preko Interneta (na bilo koji način) da prijave svoje prihode kako bi na vreme izmirivali porez na to. Što znači sve i da Vam rođak uplati na pay pal i vi onda podignete i stavite na devizni - to morate pravdati. Ukoliko se ovo ne uradi pravi se prekršaj, a potom i krivično delo utaje poreza.

Navodno svi oni koji od 2016 zarađuju preko Interneta moraju da plate retroaktivno porez na čitave prihode.

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Frilenseri-u-problemu-drzava-ih-uvodi-u-poreski-sistem-oni-kazu-koristeci-rupe-u-zakonu.sr.html

https://013info.rs/vesti/srbija/frilenseri-traze-poreske-olaksice-drzava-podseca-na-obaveze

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=10&dd=26&nav_id=1753342

U ove koji zarađuju preko interneta spadaju influenseri i zarada preko Google Ad Sensa.

Jel ovo realno pitam ja Vas?

misim da mogu da nas povuku za kurac

država sebi pripisuje zasluge za privredni rast, a zapravo frilenseri su uneli u zemlju tone dolara zadnjih cirka 15 godina. E kad su političari konačno naučili malo oko kompjutera i neki basic engleski nivo 3 razred osnovne, provalili da i tu mogu da se ugrađuju solidno i odmah da nadoknade godine propuštenih prilika udarili ludački porez.

jel mogu uopste da udju u trag uplatama mimo deviznih racuna?
RIA, Moneygram Western, Paypal itd?

cak i za devizni racun bi trebalo da postoji neki zakon koji ne dozvoljava bas zavirivanje na racun kome oces. Ili sam umislio.

sve sto ide preko banke moze.
posebno svaka isplata gotovine.
mozes izvaditi karticu u bosno i jednom mjesecno odes u bosnu na bankomat ili banku da podignes pare.
svakako si rodjen u sarajevu, zemo.

Ludilo ide u krajnjost vise, znaci kao da stavio mi pistolj na celo i da trazi da mu dam pare e na to mi lici, znaci ja nisam jeste nemam pojma da budem uopste neko ko radi preko interneta ali da se potkrada sto mi tetka salje sa strane to je van svake pameti.Ja cu iskreno da se pokenjam na sred ulice pa ima me boli kurac kolko vise idu sa svojim ludorijama i Dr Kon i ostali na kraju krajeva i nek mi gledaju rutavu guzicu.E mozemo o ovome negde diskutovati vazna stvar kako izbegnuti da ti prislonjavaju pistolj na celo za inostrane uplate.Nekad se mora boriti nekad se nemoze cutati i kriti bezbolnije je kriti se ali kad je nemoguce jednostavno je nemoguce.

misim da mogu da nas povuku za kurac

Ovo

A uostalom koje sve države su uvele (ili uvode) ovako nešto i koja je još udarila ovoliki procenat?

Mozda represivnije drzave na bliskom istoku, inace dal nemoze preko kriptovaluta se napravi zaobilazak jeste ima tu gubljenja para ali opet manje nego tih 50 posto?Znaci preko kripto menjacnice?Bitkoin je skup ali ima ostalih jeftinjih.E znas sta Mujo nasa brilijantna drzava isto moze da pocne da uslusuje volju matorih drtina da se zatvaraju kafane, i znas sta sta mislis hoce li neko lepom molbom kad pocne da te maltretira da prestane, pa naravno da nece i ne nasedaj mnogo na izgovore.

Ahahah samo nasa briljantna drzava moze da ti da kurac, ali da ti trazi da im platis za to

Izvadiš Payoneer karticu, dižeš novac direktno sa Payoneer-a i zaobiđeš naše banke. Neka puše kurac.

Hahahahahaha popisaj programere smrdljive

Kako ide YT kanal?

pa jel radi Payoneer kartica na bankomatima?

Radi. Dnevni limit je 5000$ dnevno, provizija 3.15$ po transakciji, nebitno koliko podižeš.

E sad, naši bankomati uglavnom imaju limit u 24, najčešće 30.000 dinara po kartici.

Znači ako hoćeš da podigneš 5000 dolara, moraš dizati oko 17 puta (17 dana) novac i to te košta 17x3.15 dolara.

E sad, koliko znam, kod nas su zbog korone na bankomatima određenih banaka poprilično digli te limite.

za limite po bankomatu znam, barem prije korone, najveci je tipa 50k iz jednog dizanja, ostali su svi ispod.
svakako je bolje od svih ostalih varijanti, mogao bih da se presaltam na to svakako lol

Pre neki dan na Rajfajzen bankomatu videh info, preleteh pogledom samo, ali mislim da su digli dnevni limit na 120 ili 140 hiljada.

srbija, zemlja retroaktivnih zakona, tj "dodjes mi 2 iljade za onaj poklon sto sam ti dao pre 3 godine" :)

ne verujem da ce da bude 50%, nisu toliki ludaci. tipa 5, max 10% poreza, u zavisnosti od zarade. i to je puno za frilensere, posto tu valjda ne ulazi zdravstveno, penziono i statiznam.
nemam pojma kako funkcionise covek-firma u srbiji ustvari.

O da, stari srpski mentalitet da prikolje prase od 18-20 kila da se oždere dan-dva umesto da tovi krme, da ga prikolje na Dan Republike i ima mesa, slanine, kobasica i čvaraka do proleća.

ne verujem da ce da bude 50%, nisu toliki ludaci. tipa 5, max 10% poreza, u zavisnosti od zarade. i to je puno za frilensere, posto tu valjda ne ulazi zdravstveno, penziono i statiznam.
nemam pojma kako funkcionise covek-firma u srbiji ustvari.

kolko sam skontao bice 45-50%, s tim da ce tu ulaziti zdravstveno, penziono, itd.

jebe vucic ne vadi