Prijava

Ono... dosta ljudi kaže da je ekonomija magla, ladovina, i tome slično. Takođe dosta onih što završe ekonomiju, kažu da im ništa od onog što su učili na faksu ne znači nešto pretjerano na poslu. I hajd, nek jest tako (mada mislim da nije baš, to je neka karikatura i stereotip)... OK.

Al ajd da vidimo šta je sa izuzecima, onim rijetkim predmetima, koji su stvarno korisni, u nekoj naknadnoj biznis karijeri...
Ako ima ko da je to studirao, bilo bi interesantno čuti mišljenja.

P.S.
Nemojte sad navoditi neke statistike, računovodstva i matematike, iz prostog razloga, što to iako korisni, su usko stručni predmeti, i nekom ko nije studirao ekonomiju, i ko se ne bavi time strogo stručno, neće koristiti.

Nek naglasak bude na neke opšte ekonomske predmete, koji bi zaista mogli pomoći u biznisu, vođenju firmi itd. i koje neki neekonomista može uzet, pa i sam savladati, naučiti...

P.P.S.
Neke od knjiga koje sam vidio u knjižarama, a koje su mi privukle pažnju na prvu su:
- Strategijski menadžment
- Organizaciono ponašanje
- Principi marketinga
- Preduzetništvo

Zanima me iz prve ruke, koliko to stvarno koristi u praksi, a koliko je presipanje iz šupljeg u prazno.

E K O N O N S K O M
K
O
N
O
N
S
K
O
M

haha... :)
ispravio sam

ti i onako nemaš kurca

da imaš kurca, jebo bi nešto, a ne bi se ljudima srao na teme

Jovo ajde nemoj da nas zajebavaš ovde ozb koj ti kurac brate

e ne znate vi koja sam ja budalina i šta mene sve zna zanimat...
al ozbiljno sad, ako vam je ovo smor odjebite od teme, ima dosta šaljivih tema na sajtu

kontam da će se javiti neko ko je možda studiro, i ima neko iskustvo s tim

mislim, realno, trebao sam postaviti pitanje na nekom drugom forumu, ozbiljnijem
al ne visim toliko po tim drugim forumima, niti mi se registruje sad tamo bezveze

Јова
e ne znate vi koja sam ja budalina

Vidim

Jovo, napusis mi se kurca

ono što mene zanima je ako ima par stvari sa ekonomije koje su provjereno korisne, da uzmem i da to čitam malo za sebe, i da pokušam recimo primijeniti konkretno posmatrajući šta se dešava u firmi, prosto da uočim šta ne fukncioniše optimalno, gdje griješe, šta bi moglo bolje... i naravno radi ideja, ako sam kasnije nešto pokušam ganjat.

imas mba i emba part tajm programe za neekonomiste za kasnije usavrsavanje pa pogledaj tamo sta se radi, to ti je to sto trazis teorijski.

ali tamo definitivno nije potencijal na tome sta se uci nego sa kim se uci. zato su i cene tih programa koji su dobri poprilicno velike - karta za druzenje sa zatvorenijim krugom ljudi.

doduse i to pocinje vec dosta manje da se ceni i po vecim tradicionalnim firmama. mada ceni se.

imas mba pusenje kurca

odjebi avganistanac

@celt ok to zvuči dobro, mada sam više mislio na neke fore, "slobodnim stilom", tipa uzmeš neku dobru literaturu, kvalitetnu, i cijepaš

Mada kontam i ovo što ti pričaš ima smisla, ali je baš ozbiljna investicija.

Kakav biznis planiraš da otvoriš jovore

pa to ti pricam, ne da uzmes i da krenes sa tim, ali ako si vec resio nesto da citas sam, pogledaj tamo sta se radi, eventualno sta uce na ekonomskom fakultetu tu ako ima takav neki program pa proberi odatle ako ima sta zanimljivo

a imo sam raznih ideja, nešto je vezano za onlajn đir, neki sajtovi, platforme...
a imao sam i ovako recimo ideja koje bi bile bazirane na trgovinu na veliko

ono što bi mi bilo možda najinteresantnije je neka vrsta proizvodnje, ali sam svjestan da je to najteže i najrizičnije, i trebaju najveća ulaganja. Tako da je to zasad u fazi mašte.

Najrealnije je trgovina u oblasti s kojom sam već u dodiru, i gdje već znam dosta dobavljača i klijenata.

takođe htio bih podvući, da ono što me možda najviše zanima je koliko tu stvarno ima korisnih stvari a koliko je magle.

Jer imam neki osjećaj, da dosta toga... ne sve, al baš dosta toga, je samo stvar osjećaja i iskustva, a ne toliko znanja neke teorije... Npr. znam dosta direktora koji nisu uopšte ništa od tih stvari učili, pa su dobri u poslu... (mislim "dobri"... korektni bolje reći... )

Sad koliko bi im to znanje dodatno pomoglo, e to je pitanje.

pusenje kurca svakako bi pomoglo