Prijava

Jedna mala sondaža javnog mnjenja.

Ja da. Badnji dan i Veliki Petak. Nisam nešto religiozan, ali ako ne mogu dva dana u godini da izdržim onda kakav sam to čovek. To je neka moja filozofija.

Molim bez edži postova UPRAVO JEDEM SRNETINU BAJOOOOUU

Radim vegetarijanstvo, ne zanima me propovedanje popova koji voze skupa kola a ovamo drugima savetuju skromnost.

Читав пост, тако да да.

Postim na vodi od Ponedeljka pa idem na pričest u Nedelju

Ne postim jer ne vidim poentu, a još sam i debeli vepar sa jakim apetitom pride

Slucajno sam se omrsio.

Ne, nisam vernik pa nema poente

A propo cele priče oko religije: kad bi neko, iz bilo kog razloga hteo da postane spiritualniji, mislim da je neuporedivo lakše postići to unutar rama i strukture u kojoj si odgajan, unutar nečega što ti je blisko. Tako da ja, Srbin, koji je odrastao u atmosferi slava, Božića, poseta manastirima itd, npr, ukoliko bih želeo da se povežem sa nečim većim od mene, garantovano bi mi to lakše bilo da uradim klasičnim okretanjem pravoslavlju, ono, post, molitva, itd.. Nego tipa sad da istražujem budizam, meditaciju... možda se nisam najsrećnije izrazio, ali kapirate šta želim da kažem. Onako laički rečeno, pre mi je u genima pravoslavlje nego joga

čitav post na ulju, sreda i petak voda, vikend riba.

nismo imali komunjara u kući od vremena

ко изгуби веру и традицију, изгубиће себе. народ који изгуби веру и традицију, нестаће. постим.

ako vezes naciju za odredjenu veru onda da, to sto kazes jeste tacno.

nije to svuda tako.

Ne. Ne zivim na Bliskom Istoku, pa ne vidim svrhu.

хезно
ко изгуби веру и традицију, изгубиће себе. народ који изгуби веру и традицију, нестаће. постим.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSpgZAXRjPjswaNuAilgEItaCbMoOzOmYHq-0zvr7TXE-iT6vBZIY3EA6B92P7k8N1LvvA&usqp=CAU

ja postio sad celi post, prvi put. mislio sam da ce da bude teze i da cu da smrsam. u realnosti, nit je tesko, nit sam smrsao.
ali cini mi se da nije lose za zdravlje ovako, tako da mozda i ponovim sve.

inace bezboznik sam, sta ces. jos me nije naterala muka da tu nalazim smisao.

a ovo:

A propo cele priče oko religije: kad bi neko, iz bilo kog razloga hteo da postane spiritualniji, mislim da je neuporedivo lakše postići to unutar rama i strukture u kojoj si odgajan, unutar nečega što ti je blisko. Tako da ja, Srbin, koji je odrastao u atmosferi slava, Božića, poseta manastirima itd, npr, ukoliko bih želeo da se povežem sa nečim većim od mene, garantovano bi mi to lakše bilo da uradim klasičnim okretanjem pravoslavlju, ono, post, molitva, itd.. Nego tipa sad da istražujem budizam, meditaciju... možda se nisam najsrećnije izrazio, ali kapirate šta želim da kažem. Onako laički rečeno, pre mi je u genima pravoslavlje nego joga

je 100% tacno. neces sebi da budes cudan, nego kao vratio si se korenima i to.
na kraju, pravoslavlje ne iskljucuje jogu. djokovic apruvz.

pravoslavlje isključuje jogu

sto brate, jedno je religija, drugo su vezbe istezanja?
ne pricam o jozi gde se lozis tu nesto ammmm i to.

nije da praktikujem to, nego meni joga kao neki lagani sport, nije mi neko spiritualno iskustvo.

Joga = ultra gej
Pravosljavlje ne voli gejeve ni gej stvari za gej ljude