Prijava

ma daj bre bombas, ko jos slusa popove za religizijoznost.

inace, jedan lik u irskoj sto bio samnom na faksu isto neki joga master i kao aj, on i onako oce da radi to, pa posto smo imali neki prostor za nas (jebem li ga kako), ajde kao da vezba da nam pokazuje to, i ja dodjem da radim jogu za dzabe.

isao sam nekoliko puta, i konkretno je. boli u picku materinu i imas upalu svega posle, nije zajebancija ako pokusavas neke egzibicije.
ne bi ja ono svrstao u neko spiritualno iskustvo, vise u neku gimnastiku.

ima doduse na kraju kao ono lezis pa pokusavas da opustis misli i tako to, ja sam jednom konkretno zadremao na tome, posto lezis, umoran si, i tisina, i reko mi taj jogi master da to odlicno da sam zbog toga u skladu sa zemljom i to. mozemo pitamo triforsa, on verovatno zna o cemu je rec.

ocu kazem, joga nije spiritualno iskustvo. vezbe istezanja, i to je to.

nisam otad pokusavao jogu, boli dosta za nekog ko mora da se zapne da bi pipnuo prste na nogama.
al verovatno nije lose.

Joga jeste spiritualno iskustvo brt, ali ti mozes da je shvatis kao gimnastiku. Ko što ja mogu posetu crkvi da gledam kao razgledanje arheoloskog spomenika

čuj ko još sluša popove za religioznost... prijatelju, ako tako misliš na vrlo si pogrešnom tragu... crkva je Hristova, nema hrišćanstva van crkve, ili je praktično nemoguće iz milion razloga

pa to, jebi ga. gledam sve to sa neke prakticne strane jer sam bez duse, jer zivim u svajc.

ovo se odnosi na gambija, ne pricam tebi bombas, ti si ocigedno otiso na neki poprilicno cudan nivo.

čuj na čudan nivo, ja ti kažem kako jeste... sad ako ti misliš da se može biti hrišćanin bez crkve, ja ne mogu tebe ubeđivati sad

moze skroz da se bude religiozan bez crkve.
mislim, nije da jesam, ali ako ti treba pop da ti prica sta da radis, nisi religiozan, nego izgubljen.

a i inače pišam na tu udbaško komunjarsku podvalu o popovima ovakvim onakvim, alo rođače ljudi kao i mi svakako da ima raznih, ali realno kako to utiče na nekog konkretno što on možda ne živi kanonski, živi od onog šta mu narod daje, nije ti skinuo kožu sa leđa za udžbenike, za porez i ostalo...

moze skroz da se bude religiozan bez crkve.

ja pričam o hrišćanstvu, ne o religioznosti

https://www.instagram.com/p/COTf49iryeq/?igshid=12oij3vc94eto
za ove komuniste kojima je jedini argument protiv pravoslavlja ALI POPOVI VOZE SKUPA KOLA!!

a nek vozi, šta koga boli kurac, nismo mu ja i celt kupili... neko mu je donirao novac iz ovog ili onog razloga... ali imam ogroman problem kad plaćam porez na imovinu 200-300 evra godišnje da bi obezbedili prostu biološku egzistenciju govana iz stranaka, parazita koji društvu ne daju ništa već samo uzimaju

ako vezes naciju za odredjenu veru onda da, to sto kazes jeste tacno.

nije to svuda tako

bila je već ovakva diskusija na nekoj od tema, ali srpski narod bukvalno i ne možeš da ne vežeš za pravoslavlje. zašto kako, da li je to ispravno, jebiga nije bitno sad jer to ne možemo da ispravimo. nego i ja pričam svakakve gluposti na sajtu punom bauštelaca, bez uvrede..

ne znam bombas... popovi su nekad bili najcitaniji i najuceniji ljudi koje znas (u selu), i imalo je smisla da ih slusas za savete koji nisu za svakodnevne stvari, nego se ticu filozofije, smisla i slicno.
sad, teze ide to. mora pop bas da bude iznad da bi mogao da bude ono sto je bio medju nepismenim narodom. a kad dodje dotle, obicno prestane sve to da bude religija nego postane jebem li ga sta.
tako da... hriscanstvu treba malo apgrejd realno.

Ne može tebe pop da savetuje o svakodnevnom životu, ja ne govorim o tome. Vremena se menjaju, crkva po prirodi stvari kasni gotovo uvek jer ne može tek tako da odbacuje ili prihvata novotarije. Može na neki način da te posavetuje o određenim situacijama, vrednostima itd... Kad kažem da nema hrišćanstva bez crkve, ajde uzmi pričest ili ispovest bez crkve, slavi slavu, krsti se... zbog svetih tajni hrišćanstvo i crkva su jedno i ne može drugačije.

ali srpski narod bukvalno i ne možeš da ne vežeš za pravoslavlje.

to je 100% tacno, i trenutno je kamen koji nam je vezan za nogu dok se davimo.
treba da svi budemo svesni ovoga i da to prihvatimo, jer to nam je u kulturi. i onda da smanjimo sebe na ono sto prihvata te uslove. kao grci.

to doduse znaci odricanja od dosta toga. odricanja od kosova. katolika u vojvodini. raske... itd.

pitanje je jel to dobra strategija.