Prijava

Naravno da ne diskvalifikujem čoveka ako nije privržen crkvi, samo ti razjašnjavam.

ako ti misliš da je srpskom narodu pravoslavlje kamen koji treba odbaciti, šta treba prihvatiti?

Slažem se sa Zapatom u najvećoj meri. Badnje veče i Veliki Petak. Ispostim dosta dana (mislim, ne obraćam pažnju) u toku godine jer umem da ne jedem meso i po dve nedelje. malopre sam se doduše omrsio u pola 12...Treba postiti ne samo od hrane i pića već i od cigara, seksa, psovanja, suvišnih reči...

S druge strane Celt - joga jeste duhovno iskustvo (u načelu); ali se, kao i svašta drugo, često zloupotrebljava. Deluje njuejdž kul pa je nedobronamerni ljudi često zloupotrebljavaju kako bi obmanjivali druge, zarad koječega. Otpr. kao kada bi jehovini svedoci otišli u Pandžab da propovedaju Hrišćanstvo, ovi bi pomislili kako je u pitanju izvorno učenje.

Sveštena lica su spona koja povezuje Boga i čoveka tj propovedaju Božiju volju tako da Bomb u pravu je

ako ti misliš da je srpskom narodu pravoslavlje kamen koji treba odbaciti, šta treba prihvatiti?

ne znam. sve sam vise misljenja da treba prihvatiti da jesmo nacija koja je bazirana na religiji, i da bez ikakve grize savesti odbacimo sve ono sto nije pravoslavno.

jebeno je sto to nije besplatno. to kosta gubitka dela naroda. zemlje.

odjebi melkor

Jedna od najvećih udbaško komunjarskih podvala jeste da pravoslavlje ne može postojati u simbiozi sa ekonomskim napretkom ili bilo kojom tekovinom koja čini ono što se može nazvati prosperitetnim društvom... kakvog uticaja crkva ima na korupciju, partokratiju, nerad pravosuđa i da ne nabrajam sad... kad bi rekli nešto, ti bi prvi zagrajao šta se mešaju oni u svetovne stvari. Da, postoji budžetski novac koji se potroši na crkvu, ali to je smešna, presmešna suma, bukvalno niti 1% onoga što crkva dobija od vernika.

jednostavno, ne mzes da budes zemlja koja nije sekularna, kojoj je identitet pravoslavni, i da imas vecinske muslimane, ili katolike na delu teritorije. ne moze.

ili ces da razdvojis nacionalnost od religije za stvarno, ili ces da se odreknes onoga sto nije zaista tvoje.

za srbiju kao naciju, ako ne zelimo da ne nestanemo je verovatno bolje da kulturoloski prihvatimo ovo prvo. mislim, da smo ga prihvatili, sad bi bosna bila srbija. al nije nam to u crkvi, i onda... to nam je sto nam je. moramo da prihvatimo da sa tim ide neka odgovornost, i zrtva. ne mozes da menjas ljude ako nisi neka bas jebeno velika sila.

bombas, ne pricam o pravoslavlju i korupciji. pricam o zemlji gde pricas da pripadas ovom narodu samo ako si pravoslavac, a imas teritoriju gde zive ljudi koji nisu pravoslavci.

sta oni da rade onda?

ne znam otkud ti to celte stvarno xd po tvome treba da bude etnički čista država... pa ne moraju samo srbi da žive u srbiji, šta koji kurac. rusija bi po tvome trebala da se odrekne pola teritorije bukvalno

Ćale kad je bio klinac, pop ih je skupljao kod sebe da sede u krugu i drkaju pred njim.

Prethodnog su Nemci, sa još nekoliko meštana, zatvorili u nekakvu drvenu kolibu i rekli im da će ih ujutro žive spaliti. Čovek se izuo, oprao noge, pomolio i legao da spava (ne znam odakle mu voda i kako se za ovo uopšte saznalo, možda je neko preživeo ili šta već).

Ne možemo odbacivati nauku i medicinu jer su se njima služili ljudi poput mengelea i Petrovića. Loših policajaca ima uvek i svuda, govana medju sudijama i advokatima takodje - ali to nije razlog da ukinemo policiju i pravosudje. Isto je i sa sveštenstvom. Patrijarh mogu biti i Pavle i Irinej; u svakom slučaju, vera, Pravoslavlje...Ne počivaju na njima. Teško je živeti po Jevandjelju; u suprotnom, imali bismo do sada sto hiljada svetaca.

nrt, ti previše razvlačiš stvari, ideš sa subjekta na subjekt...u sat vremena je o tebi moguće zaključiti da si hetero gej, pravoslavni musliman, grobar sa severa i nacista jevrejin.

mislim da je bukvalno jedino rešenje za srbe natalitet. fino nam ide zasad.

ma popusi mi kurac bombas, koherentno pricam a ti si zapeo da drvis nesto o pravoslavlju a nemas pojma o cemu pricas

sta oni da rade onda?

da jedu govna? da budu nešto drugo? jer su se svog originalnog porekla odrekli.. koga boli kurac šta će da budu? nije ih 30 miliona. šta da rade tatari, kurdi, mađari u rumuniji, turci na kipru itd...

pricas tu o popovima i korupciji a ovamo jedes govna o pravoslavlju i naciji. koj moj se pa trudim.

sto se tebe tice, ako nisu grobari nisu prave patriote, sta se jebemo ovde sa nekom raspravom...

da, natalitet je ključna stvar... feministkinje su zlo, ali kapiram da sve više žena vidi da je to sranje, gledam ih po Šapcu, došle do 40, ništa im ne fali... sede ko ovce njih 5-6, kaže im čovek majku vam jebem, imam ja ovih momaka po 20 god što mi rade na farmi, praseću plećku svaki sobali za večeru, daj dođite na kolibu da vas izjebu ko kobile, niko te ne tera da se udaješ, daj da vam naprave decu za 7 dana gde si i kome si pristala za 10 godina... da vidiš zamislile se i gledaju

pa to je to hezno, moras da ozvanicis da to nisu srbi a da ti zive tu. a momenta kad to uradis, napravio si opasnu igru, jer ako ih bude dovoljno i dobiju vetar od nekud, ode parce zemlje.

celt ne kenjaj, nekonstantan si, ne tvrdim ništa niti targetiram, ali nemaš stav koji braniš u vezi bilo čega

to je zato jer me ne razumes sta pisem ovde

mislim, jeste sranje da ti kazem to, al jeste tako