Prijava

Ovde se govori o dvojici čuvenih, svetskih državnika - o jugoslovenskom, komunističkom diktatoru, maršalu Josipu Brozu Titu i o španskom, rojalističkom regentu i diktatoru, generalisimusu Francisku Franku.
Ovo bi bila neka forum verzija političkog dvougla.

Zašto baš njih dvojica u tom dvouglu?
Njih dvojica behu savremenici, godišnjaci, pripadali su istom vremenu, behu učesnici II Svetskog rata, učestvovali su u građanskom ratu, tokom tog velikog svetskog ratnog sukoba, iako opoziti u II Svetskom ratu, obojica su iz istog izašli kao pobednici.
Obojica su iz rata izašli sa najvišim vojnim titulama, vladali gvozdenim pesnicama, pokazali se kao veliki državnici, a čak su im i vladavine bile iste dužine, a slična beše i priča sa njihovim životnim vekovima.

Sa druge strane, jedan je bio vojno lice, drugi ne, jedan beše komunista, drugi monarhista, jedan socijalista, drugi kapitalista, jedan je radio na jedinstvu svoje države i naroda, a drugi sasvim suprotno.

Ovde se govori o tome, ko je bio bolji vladar, narodu kojim je vladao, a na kraju krajeva, može se pričati i o tome kakvi su bili kao ljudi.

Del boy srpski
Guta kurac muski

Ok, sad si preterao, druže.

Mislim da tema nije tako loša, koliko može neka tema postati loša.

Njih dvojica behu slični, a naravno, bilo je stvari, koje su ih razlikovale.

He who dares - wins, Šmox, he who dares.

Koj kurac to behu, bejaše, bijahu?

Mister_NO
Koj kurac to behu, bejaše, bijahu?

A tripuje se batica da je Vladimir Ćorović našeg vremena, pa ako koristi tako glagole u nekim arhaičnim oblicima to što kaže dobija na važnosti kao? Zvuči više 'istorijski'?? Ne znam brate, puko je lik.

To - beše i behu - pišem u dužim rečenicama, jer je lakše za izgovaranje i pisanje od izlizanog i otrcanog - bilo je - kad se izlažu duže rečenice. Smatram da u jednoj rečenici ne može biti više od 35, u najveću ruku, od 60 rečeničnih članova, stoga neke reči malo skratim. U ovom slučaju, umesto dve, upotrebim jednu reč.

Svako može nešto da tripuje.
Evo, Šmokljo nešto tripuje da ja nešto tripujem.

Njih dvojica behu slični, a naravno, bilo je stvari, koje su ih razlikovale.

A šta ćemo onda sa ovom rečenicom je li?? U istoj rečenici i BEHU i BILO JE, a nije duga rečenica?? Zašto lažeš? Samoga sebe lažeš jedino. Pripazi malo na ponašanje

Neću dva puta isto da se izrazim u jednoj rečenici, nisam slabog vokabulara!

Ja sam ti reko da se pripaziš iz najbolje namere, a ti vidi šta ćeš

Inspirisan ovom temom, sa jedne internet stranice, otvorio sam ovu temu da bismo izlagali stavove u vezi iste.
Smatram da bi svi koji bi da govore o istoj, trebali da se na istu i fokusiraju, ako ne na ovu temu, onda na druge teme koje su u skladu sa pravilima ove stranice.
Hvala na razumevanju!

Neću dva puta isto da se izrazim u jednoj rečenici, nisam slabog vokabulara!

Jesi.

Najgore je što to koristiš nedosledno, pa izgleda i zvuči retardirano, boli mozak.

Njih dvojica behu slični, a naravno, bilo je stvari, koje su ih razlikovale.

Njih dvojica bejahu slični, a naravno, beše stvari, koje ih razlikovaše.

Evo, nisam ponovio izraz, a još skratio sam ti za jednu reč, plus lepše zvuči.
Nema na čemu i nemoj više, ljubi te brat.

Zahvaljujem mister_NO-u.

Oво неко укрстио Ејдуса и стратимира у лабораторији

Napusis se ti stratimiru kurca, debilcino

Mislim da je sličnost, ali i razlika negde u nivou sličnosti ali i razlike između Džingis Kana i Cezara.

cica morada mom se kurcu NADA