Prijava

Primijetio sam da kod domaće muzike, kod nas se dosta pažnje pridaje tesktu, a ne toliko muzici. Tako su i neke od najvećih legendi taj status stekle dobrim dijelom zbog tekstova. Recimo Azra, Riblja Čorba, EKV, Đorđe Balašević, Zabranjeno Pušenje, da pomenem samo neke. Ne kažem da nisu pravili i odličnu muziku, ali mislim da su više legendarni zbog tekstova.

Tu dolazimo do pitanja... ko je onda po vama, najmuzikalniji domaći bend ili izvođač, nebitno iz kog perioda... dakle neko čija vam je muzika odlična i rado biste je slušali, nevezano za tekstove...

Ja iskreno nemam pojma, imam osjećaj da je većina domaćih izvođača uvijek bila više orijentisana na tekstove nego na muziku.

Edit... možda Smak... i Čorba u nekom periodu... Galija, eto onako da lupim... Čekam vaše odgovore.

Ako računaš i ustašluk onda mora da se uvrsti i Atomsko Sklonište, Gužvan je jebao prejako. Od naših definitivno Smak na prvom mestu po muzičkoj virtuoznosti i uigranosti ritam sekcije.

ako gledas odnos melodija/tekst da bude najveci onda bem li ga, leb i sol. smak.

Ma ajde bre domacim muzicarima dobri tekstovi u odnosu na muziku haha
Ne, muzika je dobra jer su pokrali, a tekstovi su vecinom sranjcuga ziva

Jedini bend gde su tekstovi bolji od muzike je riblja corba iz 80ih, posle su bili sranje i muzika i tekst

Bjesovi inače imaju m n o g o jebačku muziku, ne samo tekstove

I kakve su ovo diskusije o srpskom rokenrolu u 2021oj jbt kakve su ovo sirotinjske spike

Jowor wellcome to 1976

Ne, muzika je dobra jer su pokrali

A dobro batke nije baš da svim tim bendovima 100% diskografije čine ukradene i prepevane pesme sa zapada, bilo je toga i to dosta, ali imaš i mnogo originalnog sadržaja. E sad jebiga što je Smak mejnstrimu poznat po Dairama i Crnoj dami koju je pisala Tucakovićka, šta da se radi morali su malo da zarade pare da se gudraju. Inače ako se zagrebe malo dublje po diskografiji ima tu nekih zajebanih prog stvari lepo i prosto upakovanih na koje bi trebalo obratiti pažnju.

ko živi u prošlosti ja

meni je kod EKV-a recimo Krug muzički najinteresantnija stvar, zbog bubnjeva i klavijatura...

Krug nije loš, Zajedno im je isto dobra stvar, odličan rif i solaža

Generacija 5 isto je imala dobru ziku, za jednu pjesmu čak kažu da je od njih ukro Ozi Ozborn iz pjesme Najjači ostaju. Meni mnogo bolja stvar Najjači ostaju (1994) nego ova dole od Ozija (2001):

https://www.youtube.com/watch?v=ou10QQzI7kI

Nije rok i nije Džooordžija. Ali inače, pesma "Biti najbolji" Ivana Gavrilovića je te godine kada je izašla osvojila neku nagradetinu u Evropi...

@Čarls Podolski,
što se njega tiče znao sam samo za 200 na sat... ovo nije loše uopšte...

Opsesija Bit Strit najjači tekst, odmah posle Olovne ruke

Osvojio Gavrilović nagradu za spot za Biti najbolji mensečini

Najjaca pesma devedesetih bacila si cini mobi dik