Rat u Ukrajini 2022

  1. a jbg sad i ja sam da norvezani ne kolju kitove al sedim kuci i gledam balkan info

    mani me tih prica. Guzite se isto ko i vucela.

  2. Vucela se guzi oko ukr/rus sto je politicki nepovoljnije obzirom da je evropski sukob, ovo na bliskom istoku je bas glupost da se neko nebitan opredjeljuje za stranu i narušava kakve takve odnose

    Tu je milanovic korektan kad je rekao nesto na fazon izrael ima blizu 10mil stanovnika, iran gotovo 90mil, i sad nas 4mil neko treba da pita o tom njihovom sukobu

  3. kako glupo jbt otprl jedini muslimani koje usa podrzava su pajsad slovenskog porekla a sa druge strane razvaljuju vas. nema tu bas puno ljubavi sutra mogu i vas ovako istrejduju

    a ovo za vucelu, ne sme prica sa putinom vec preko dve godine ovo sto nece uvede sankcije rujanima bukv samo zato jer bi se prvosrbi okrenuli protiv njega a to ni hilu ne odgovara u ovakvim situacijama

  4. Tu je milanovic korektan kad je rekao nesto na fazon izrael ima blizu 10mil stanovnika, iran gotovo 90mil, i sad nas 4mil neko treba da pita o tom njihovom sukobu

    i ovo je van konteksta, kakve veze milanovic ima sa turcima, palestinom i izraelom

  5. Hahaha a kakve veze ja imam

    To su ga pitali novinari kada je bio sukob jer on ipak predsjednik zemlje koja je clanica pajsad EU.

    Jok pitat ce mene i tebe

  6. hahah, brate pliduu radi se odnosu bih prema genocidima jbt

    neces mi kazes sad da je to ipak politicko pitanje

  7. caro nemamo mi neke pretjerane odnose s tom palestinom politicki, oni su podržavali milosevica isto kao i izrael, u tome su se ujedinili nije im bio problem ni hamas ni idf kad smo mi ginuli, sto bi se mi istrcavali za njih kao za nase dokazane prijatelje npr iran (a oko kojeg su nasi politicari ipak oprezni zbog amerike)

  8. Pa jeste genocid politicko pitanje, mozemo i ti i ja da kazemo da je bio genocid bilo gdje ali dok se politicari ne oglase nema od tog nista

  9. ovo

    a oko kojeg su nasi politicari ipak oprezni zbog amerik

    bukv tvoj licni odnos prema situaciji a ne fazon politika kurac palac

    recimo za srebrenicu sig ne guras tezu da je politicko pitanje nego ides osecanjima. El gresim?

  10. Idem ja osjecanjima prema svakom genocidu jbt, pa suludo mi je to ignorisati i negirati, ipak su ljudi žrtve tih genocida ali ako politički ne staneš iza toga, svijet neće čuti istinu.

    Ovo sve sto se desava u gazi se isprati medijski, narod izađe na ulice, neko spomene to negdje i na važnim sastancima velikih državnika ali nemaš zvanično proglašenje genocida i tu sve padne u vodu

  11. pa dobro onda vrv imas i diferencijaciju odnosa prema srebrenickom genocidu u tom smislu

    Sad po toj prici koju valjas ispadne da ni za srebrenicu ne bi rekao da je genocid a da se prethodno politicari nisu dogovorili?

    to dal je politicki ili nije uposte nije bitno da se razumemo, zato i kazem da je pederski da BiH kmeci za srebrenicu a sad kad sabraca po veri dobijaju po njonji zvanican stav je NemoJmo Se kaCiti maLi SmO Mi geldajmo svoja posla

    ne ide jbg

  12. Ne razumijem sta zelis da mi kazes, da bi i mi trebali da stanemo uz palestinu danas sutra kad se budemo glasalo u UNu za genocid u gazi ? Naravno da treba, to je i politicka i moralna obaveza ali u ovom trenutku usrati odnose s jednim ili drugim, uvoditi sankcije, raditi bilo sta sto ne moras i sto ne cini apsolutno nikakvu razliku njima jer si nebitan, mislim da nije dobra ideja.

  13. Eeeee moj pliduu, to ti se zove kolonijalno sluganjstvo a ne nebitnost u odnosima

  14. Imali smo masovne proteste, imali smo cak i neke sitne prepirke s tim izraelskim ambasadama zbog protesta ali preko toga ići dalje mi nemamo kapacitete i to svi znaju i niko od nas to ne ocekuje. Onaj palestinac zarobljeni u pojasu gaze ne zna ni ko smo ni gdje smo ali se uzda u amerikance kineze ruse arape, u njih treba upirati prstom a mi kakvi god da smo, i previše smo humani u odnosu na te velike igrace

  15. Ma ok sve to, pliduu naravno ko jebe palestinu kad nije sila na njenoj strani ne treba se trositi. Ako sad ili njemci sutra stanu na stranu palestine bice prilike da se podrzi sig

  16. Uf iskr vrlo antiklimaktična razmena, očekivao sam da podrška nejači i ugnjetenima treba da bude ispred toga da li se amerika poklapa sa tim stavom ili ne

  17. Jebiga prijatelji, sluzba je sluzba druzba je druzba

  18. шта је нетачно

"Za sva politicka desavanja uvek prvo saznam na @vukajlija :-)"

Kolač U Tiganju | 27. April 2011.