Prijava

Ili pocni zesce da se drogiras

Jbg taman zavrsis fax istripujes se sva vrata ti otvorena a pravo jedenje govana tek pocinje. Nije cudo sto se mladi deprimiraju. Za koj k sam isao tamo x godina da bi sad sta.

Posebno advokatura, to nije za sirotilju nikako i familije bez poznanstava.

Ne bih puno nesto da ti serem jer nismo na istoj kiši kisli al ako te vec sjebalo sto si zavrsavao skolu i trud se “nije” isplatio probaj da se prekvalificiras. Ne u smislu da sad zavrsis medicinu jebem ga nego nesto sto djeluje perspektivno a u cemu ne moras da utrosis 6 godina zivota Za to vreme radi nesto sto ti se ne svidja tipa neki call centar ili konobarisi ili udji na upwork ili tako neki kurac ako imas neku vjestinu da unovcis a vamo cekaj da iskoci nesto.

A i tesko da nikad ne nadjes nista sa svojom diplomom zajebi ona demoralisanja i price i cekaj svoju priliku.

Čovek suicidalan, nezaposlen i živi u Bosni, jednoj od malo evropskih država bednijih od Srbije
Vukajlija pomoć: LOL tebra, idi moleriši, jebi nešto i mojne da si depresivan.

Thazz, od ovih jazavaca nema pomoći. Vidi se da ih nije gonilo ništa slično ako misle da je dovoljna oprema i golf dvica da ubijaš sto evra dnevno.

Opiči u Hrvatsku, radi sezonu kao konobar. Sad plaćaju minimum milju evra mesečno, plus hrana i smeštaj i bakšiš. Završi leto, imaš barem 5k evrova, možeš i duplo ako nisi glup, i imaš kapitalčić.

Sve uzmi u obzir, samo zajebi da razmatraš suicid brt. Tojest, razmatraj ga, maštaj o njemu, traži najoptimalniji način, ali nikad nemoj da ga sprovedeš u delo, jer objektivno gledano ništa ne dobijaš tim potezom, a gubiš bukvalno sve. Napraviš listu za i protiv, i protiv će uvek da odnese prevagu jer sadrži stavku PRESTAJEM DA POSTOJIM.

Opiči u Hrvatsku, radi sezonu kao konobar. Sad plaćaju minimum milju evra mesečno, plus hrana i smeštaj i bakšiš. Završi leto, imaš barem 5k evrova, možeš i duplo ako nisi glup, i imaš kapitalčić

I obavezno trazi kruha umesto leba.

Jbt da ostnes kuci radis plocice moz zaradis do2k eur tokom cele godi e vs ustasko primorje sluganjanje, spavanje po nekim jazbinama i zderanje hrane iz restorana sta ostane. Pri tome radis ceo dan mora nes videti i to traje dva meseca. I moras se i vakcinises

Jebeno mudar predlog

Nemoj da se ubijes.

Cara da li vi vozite taksi jer vidim da imate odgovor na sva zivotna pitanja :)

Ovo što kaže Zapata, džaba sve ako je nešto drugo uzrok.

To Caro. Puna Srbija i Bosna ljudi što zarađuju 2k evra s 0 iskustva. Gde ti bre živiš, u kojem filmu? Čoveku dogorilo do nokata a ti prosipaš bajke i nacionalizam. Naleti do Dubrovnika, celo Trebinje tamo radi.

Zapata ne može sanjati o 2k evrova, ali pravnik koji prvi put vidi pločicu u životu može.

Ustaško primorje, sluganjanje... brt neki ljudi baš traće kisik. Još da se vakciniše,nečuveno.

Thazz ako stvarno hoćeš da se besiš, slušaj ove pacijente i dalje. Ako hoćeš konkretnije nešto, pišalji PVT.

Jbt zanat se izuci za dva meseca o cemu pricas.
Drugo nije mu dogorilo do nokata. Kada mu dogori pocece zapravo da sljaka. Za sada kuka.

Moze i taxi sto kae galantni. Ili neki vid transporta. Cinjenica da posla ima samo pitanje ko je koliko gadljiv. U svakom slucaju lakse lepiti plocice nego frilans.

Frilans da bi se probio treba ti x godina, entuzijazma itd. Plocice lepis i uz cigaru i pivo.

De ste pičke, stig'o Cara i keramičari (pali Kohibu).

U Nemackoj keramicar s dugogodisnjim iskustvom ima 2 do 2.5k evrova i spava u štenari. U Bosni prosjek plate 500 evra u Federaciji, u Eresu još gori.

Ali tu je Cara da kobjasni kako se trebamo prešaltati na keramiku.

Degenerik

HAHHAHAHAHAHAHAH Mujo

Ja sam se davnih dana pomirio sa tim da neću raditi u struci, nikada. I to je sasvim u redu. U medjuvremenu sam konobarisao, majstorisao, radio po njivi, predavao, konobarisao, majstorisao...To ništa nije važno. Kao pravnik, postoje minimalne šanse da radiš preko, kao programer (taj dijapazon) već možeš. U Bosni već ne znam koliko uopšte želiš da se baviš pravom.

Ako ćeš preko, idi u Austriju ili Nemačku jer primanja su odlična, poslova ima, ljudi ima - i naših i tudjih, normalnih i nenormalnih, majstora im raznoraznih fali - ono, ljudi su prelenji, ako i ne znaš baš da radiš kako treba ali si ok u glavi, dolaziš na vreme i hoćeš da naučiš, uzeće te oberučke. Ne trebaju samo majstori, trebaju i šegrti. Ako već želiš - nadji način da odeš i vidi kako što duže da ostaneš, gledaj da te ne izjebu za plaćanje itd. Shvati to sve kao usputnu stsanicu, ako te izjebu - guraj dalje, to ti je škola.

Jeste da živiš u Bosni i - jeste da ne živiš u Bangladešu, Gabonu, Kolumbiji, Meksiku...Mlad, zdrav, u depri, hoćeš da digneš ruku na sebe? Odlično, jedan si od 40.000.000 sličnih, dobrodošao u klub :) Life's hard bro.

Kao što sam pomenuo mislim već, burazer preko ume da prebaci i po 4000e mesečno radeći koješta, i sve na crno. Godinama je već tamo na crno. Možda ostaneš u Bosni i ne bude ok, možda odeš preko, bude do jaja, al te ubiju struja, kran ili pijani Turčin za volanom. Nema garancija u životu jbg. Kako god, nemoj da se ubijaš, pisao sam ti pvt već.

Zanat se izuči za dva meseca...
Jesi ti podigao išta teže od laptopa ili eventualno girje?

Ma da, glupi bosancoi, idu raditi u Nemačku za 1.5k evra, a mogu kući za 2k.

Povedi nas Caro, bićemo ekonomski tigar.

Ne lupaj gluposti, najkrš poslovi za naše, gde ih izrabljuju ono baš, su 7e po satu. Za varenje je potrebno malo više vremena, da bi taj var izgledao sexy fino i da bi fraulina pišnula u gaće kad ga vidi kako je gladak. Ne možeš baš struju i vodu da radiš posle 2 meseca, ali možeš da postavljaš laminat, krečiš, gletuješ, lepiš pločice + 1000 drugih stvari. Btw ja nisam otišao preko da budem balkanski šljaker, iako sam imao 3000 prilika, ali ono - zavisi šta oćeš u životu. Da radiš neku guliju i živiš sasvim dobro, možeš itekako, + je sve drugo uredjeno i normalno, zaboraviš za 8 dana odakle si uopšte došao. Treće, ne radiš to ceo život ako nećeš, ganjaš koješta drugo.

Gospodine Param, potpisujem svaku reč, čak štoviše, satnica u DE je i bolja sada. Možete li reći gospodinu Cari da te pare u Bosni doktori i suci sanjaju. Tek u IT sektoru ih je moguce vidjeti, ne u keramici.

Kvadrat plocica trenutno kod nas 10-12e. Do pre tri god bilo 5-7e. I tada su dobri majstori znali uzimati 100e bez pomocnika.

Kamenofile, to sto imas plocice na gajbi iz 70ih ne znaci da je zamro zanat i da nema para u tome.

Inace ceka se po par meseci za majstore svih radova u gradjevini. I nece niko se zajebava za sicu vise sem penzoza priucenjaka.

Sad ce ovo da se pretvori u temu gdje ce svako da sere nesto svoje a decko u fazonu ih lele sto se ne ubi nego pitah ove budale ista