Prijava

A sta drugo je trebao dobije iz ove teme.
Inace, jebes coveka koji nije prosao ovu fazu.

Brate samo mojne u hrvatcku ljubi brat i naročito albaniju

Zanimljivo. Iz hrvatske u deset godina otislo pola miliona stanovnika. Iz bosne nesluzbeno odokativno isto. U BH prosjecna placa 500 evra, a potrosacka kosarica za cetveroclanu porodicu 1500 evra. Plaća junioru u sarajevskin IT firmama 600 evra. Za RS smanji jos. De fakto 20% drzave socijalni slucaj. U Srbiji i CG ljudi glasaju za 20 evra, botuju na forumima za 1000 rsd dnevno. Maestro placao vise. Gde si bio Caro da im kazes da je spas u keramici?

Dobar keramicar ima posla, dobar majstor ima posla. Neko ko je jucer zavrsio pravo moze biti segrt, ne majstor koji zaradjuje 2k evra.

Poznajem cene, i skocile su u nebesa. No ti majstori su prvo nelegalni vecinom, dakle ne izdaju bas fiskalne racune, i drugo, oni nemaju nikakvu jebenu garanciju da ce imati posla sutra.

Zanimljivo je da u Bosni, leglu baustelaca , nije se niko setio da bude keramicar i nadjebe placom gradonacelnika sarajeva. Ne, jbg Caro, trebao si prije nam to reci, raseliše se ljudi bezveze.

Bonus, čovek završio pravo, vi mu pričate o šemama na crno.

Bonus, čovek završio pravo, vi mu pričate o šemama na crno

Hahaha, pa nije ekonomiju zavrsio jbt.

Mogao si primetiti da sve vreme pricam za srb ne za rs. Pricam o stanju koje ja vidim a to je da su majstori sasvim druga kategorija ovde u odnosu na pre par godina.

I problem je u tome sto idem za njemacku lepiti plocice a ovde me sramota.

Napolju se i govna lizu ali kuci ni slucajno

Jbg zaneli se i mi. Tupimo kurcu a covek u problemima. Treba i ta faza zivota doći i proći.
Drž se Thazz i praštaj za spam. Neću više.
Caro nema sekirancije. Bosna je nešto drugo. Ko ne zna ne može ni poverovati.

Lol secam se jednog lika, bio u svabiji god dve. Vratio se naprasno.

Cara: stas radio tamo kad si se vratio
Lik: montirao sam LUKSUZNE lustere

Jok, nije tamo peidrzavao govno da ne padne nego je ukljucio spesl skil abiliti kacenja luksuznih lustera. Lol jebeni

Ona fora tamo bio njemacki ovcar a kuci cuvo ovce bio coban loool

I generalno jebo poso. Muka ti kad ga imas muka ti kada ga nemas.

Precenjena stvar je posao. Tracenje vremena za jebeni novac. Al stas, mora se.

Tako da uzivaj u ovoj situaciji ako umes, jer kada nadjes stalnu sljaku ima se smoris ko govno nakon god dve

Znam Musašijevog drugara jednog što radi u ns sa kožom, čovek ubija - pre svega jer je opasan majstor, i drugo - koliko kožara znaš uopšte? Neće niko to da radi. Presvlači kaučeve? Ne - presvlači glisere i kabrio poršee iz šezdesetih jer, ponavljam, i ko zna da radi takve stvari, radi ih ofrlje. Gospodin čovek.

Naći dobrog majstora na Balkanu je jako teško danas, jer svi su pobegli. Zato dobri majstori deru i postavljaju uslove kakvi im odgovaraju - ako umeš da radiš, hoćeš da radiš čestito i imaš alat. nema zime. Ja sam sticajem okolnosti 2020. radio bravariju, iz zajebancije - nismo znali šta ćemo od posla bukvalno. Nema više - svi otišli za Alemanju, Austriju, Švecku...Kakvi kurac fakulteti - ono, išao bih opet, jer je zajebancija bila više nego dobra, akli vidi - za tri godine možeš da naučiš šta oćeš, možeš stolariju recimo da savladaš samo tako. Ne moraš stolove da praviš, možeš da rezbariš ikonostase, oltare i pevnice ako imaš malo strpljenja i hoćeš da naučiš.

Poskupelo gvožđe 112%, za samostalne bravare manje posla već više od godinu dana. Znam

Ne znam btw zašto se toliko cimaš oko toga svega ako si već u frilensu i razbijaš engleski - ja ga predajem preko neta, može sasvim dobro da se živi od toga. Imaš škole koje plaćaju 10 - 23$ po satu, i to ne malo njih - nemaš gazdu, šefa, radno vreme, kolege koji te nerviraju, moš se spakuješ i odeš preko kad oćeš, otvoriš laptop i radiš, što praktikujem evo već tri godine. Ne moraš vijaš parking ili ideš na poso po kiši itd. Zajebi pravo u Bosni, to je sranje. Košta živaca, obraza, bulje, duše...

To je problem samo za guliju Štokere, ima i ljudi koji nisu gulija. Sve je poskupelo, sav materijal.

Lejm je prica kriviti okruzenje jer tebi lose ide. To znaci samo da nisi dovoljno prilagodjen situaciji.

Ima i ona mudra, ako nisi u stanju da zaradis dovoljno novca recept je jednostavan. Smanji prohteve.

Problem je u ljudskoj nezasitoj bolesti da nikad i nista nije dosta. I uvek ima neko sposobniji bogatiji lepsi mudriji i moras ziveti sa tim. Nije vredno dizanja ruke na sebe.

I kako se osecati prema onima koji su manje uspesni bogati lepi naspram tebe. Zacaran krug

Lejm je prica kriviti okruzenje jer tebi lose ide. To znaci samo da nisi dovoljno prilagodjen situaciji.

Okruženje su komšija koji ti truje pse, lekar kog libo tuki da li ćeš preživeti ili ne, radnica u marketu koja samo što te ne otera u pm u 8 ujutro, onaj mali od onog bizgova što ti maltretira decu u školi a nemaš kome da se žališ + još 3000 stvari koje te teraju, malo pomalo, da uzmeš pušku i pobiješ 17 random ljudi, ili da se poliješ kantom benzina i zapališ. Ne preterujmo Caro, nije nimalo jednostavno živeti ovde i izolovati se od okruženja - nije ni zdravo izolovati se, naravno, čovek treba da živi i raduje se životu. Jebeno je, naročito kad si mlad i hoćeš nešto da napraviš od života, uložio si u sve to gomilu truda i vremena, i sad čamiš u nekom mulju dok goveda oko tebe prosperiraju, i još se time kurče na sva zvona. Nije lako čoveku s punim pravom.

Svima nam je isto. Zato i kazem da nije toliko prestrasno. Jer da su svi ti imbecili tolika true opasnost nama normalnima najebali bi im se majke do sada, jebali bi ih sa smeskom.
Dosta mase ihi mrzi jer zele njihova mesta. Evo taz dog je napisao da je sve popunjeno. Kaze ne vredi vise ni partijska.

O cemu pricamo.

Svima nam je isto

Meni se život recimo potpuno okrenuo za mesec dana, isto kao što mi se nekad pre, za jedan dan, sravnio sa zemljom. A nisam se maknuo metar jedan za tih mesec dana bukvalno, prihoda imam koliko i pre, rashoda u principu jednako, posao isti...Ali sve je dobilo novu dimenziju i perspektivu - sve se promenilo jer ja sam promenio neka načela, jedna žena je ušla u život i eto. Pre toga sam se raspadao i pakovao torbe da idem u Afriku, sad se raspakujem i neću u Afriku. Možda, možda i hoću, ko zna :) Sve to nije važno; život i svet se menjaju kada se čovek promeni jer - ako se promeniš na bolje i osećaš se dobro zbog toga (lak, ispunjen, srećan...) mogu okolnosti postati i stoput gore, svejedno, ne mogu te izbaciti iz takta. Problem je u tome što dodju trenuci kad je sve mračno u pičku materinu, i čovek zaboravi da, kao što ni sreća ne traje dugo - ne traje ni zlo. Ako je neko morao da prodje kroz to, ja sam jbg.

Nevolja je u tome što su čitav život nastojali da nas učine bezbednim, umesto da su nas učinili hrabrima.

Hahaha al jedna tema gde neopravdano napadaju Caru jebote.
Jedino što je lupio ovo za dva meseca. Msm osnove zanata mogu možda za dva meseca, ali da stvarno postaneš MAJSTOR treba puno više vremena i prakse.
Dugoročno se isplati ako nisi gadljiv na to.

Ali ovde imamo prejaku odvatnpst ka svim šljankerskim poslovima, samo bela kragna od košulje bajo moj.
Normalno kad smo imali komunizam koji je stvori "jaki srednji sloj"

Inače život je maraton, ne sprint. To jebeno utuvite u svoje lobanje. IT, majstorija, činovnik šta god, treba vremena da dostigneš nivo da tvoje usluge postanu neophodne i nezamnljive, te samim tim i da možeš dobro da ih naplatiš.

Ako nisi rođen da živiš srpski san-imaš par nekretnina koje izdaješ, živiš od kirije i sediš u kladži celi dan.

Onaj ko hoće sve odma i sad, zna se u kojue vode ide. Brzo dođu pare, brzo proživiš, i brzo ti dođe kraj.

taz pito pa pobego.

nisam hteo da se mesam ovde, al moram da ti kazem, posto duze vreme pises o ovome, da je vrlo verovatno da imas konkretnu depresiju, i verovatno si svestan toga i da je to ok, za korak si blize od gomile ljudi koji nisu ni svesni toga.

bukvalno sve ovde sto je napisano na temi moze da pomogne, ali ciljevi su daleki za sve od toga, a to nije bas najbolji plan sta raditi. ok, cemu teziti je odlicno, al nije konkretan plan sta raditi, a cini mi se da ti to fali.

nemoj da se fokusiras na "pocni nesto" posto to trazi za pocetak jaku volju koja nece da prestane ni nakon god dana, a to ne mozes u delu zivota u kom ne vidis smisao mucenja za nesto iz kog god razloga bio dobar ili los (ima i dobrih).
probaj, ako je ikako moguce da se fokusiras na "uradi nesto", i to moraju da budu manje stvari u pocetku. ti sam znas koliko trivijalno moraju ili ne moraju da budu male, da tipa prvo budu uradjene za 5 min, pa onda za 30, pa za dan, itd. i vodi neku bar mentalnu evidenciju o tome kako napredujes, i ne cimaj se ako ne ide, samo se vrati na jednostavnije.

ne mora da bude u vezi posla, moze bilo sta, tipa promeni sta jedes, nauci neku glupost, kreni neki sport jebem li ga.

odlazak na drugo mesto nije lose, ako mozes to da uradis na brzinu bilo gde, posto te fizicki natera da prezivljavas tako sto radis manje stvari koje ti i nisu tolko dosadne tad jer nove, tako da moze da pokrene sve ovo da na kraju dodjes i do toga da vidis da i ima nekog smisla u tome sto nista nije ni bitno.

i, ovo ovde gledaj ko zabavu, nemaju ljudi ovde sredjene zivote ili koj kurac, niko od nas da te savetuje. a i iskustva drugih nisu resenje za tvoje. ako zaglavis, pomaze psiholog u principu.