Prijava

Nisam siguran da li je ranije otvarana slična tema - gde ste bili, kako ste ga dočekali, koliko godina ste imali, po čemu ga pamtite itd?

Treći razred osnovne, prvi put kad su bonbardovali Bor ovde, naftne rezervoare nedaleko od grada, bio sam s kevom na pijac, nikad neću da zaboravim taj zvuk kad su roknule bombe i taj dim koji si mogao da vidiš iz bilo kog dela grada. Posle toga nam bilo do jaja, škola prekinuta, bio jedan debil što se družio s nama, svaki put nas ložio kao gleda u nebo i dere se 'eno ga avion vidim ga'. Jeste važi pero majke ti ga nabijem lažovske radar ga ne vidi ti će ga vidiš.

Sedmi osnovne. Sećam se javili na dnevniku - počelo bombardovanje, moji se odmah pokupili i sišli u suteren, gasimo svetla, slušamo na radiju kako po BG-u ljudi normalno šetaju pse po ulicama i parkovima itd. Delovalo nadrealno skroz.

Sutra trebalo da imamo test iz matematike za koji se, naravno, nisam spremao i očekivao sam redovnu kečinu - kad prc, prvi čas kraj školske godine. E tu sam već bio srećan.

Proleće sećam se bilo nikad toplije i lepše. Kupio prve rolere i vozao se po ceo dan. Izašao The fat of the land, prodidži, zabranjeno pušenje, ekv i bolero nisu izlazili iz linije. Čitao Hajduk Stanka. Drkanje u suterenu, 3-5 puta dnevno. Target majice. Kampovanje na reci, u nečemu što je bio improvizovani šator od šat. krila koja su kum i još jedan drugar ukrali iz taze uranijumskom bombom pogodjene kasarne. Fudbal i basket na školskom po čitav dan. Bilo zanimljivo vreme.

Ubaci to u nepostojeci roman, nas ovde ne zanima

Šmoova priča je organska i kul, tvoja je isforsirana

Param Parchard
Proleće sećam se bilo nikad toplije i lepše. Kupio prve rolere i vozao se po ceo dan. Izašao The fat of the land, prodidži, zabranjeno pušenje, ekv i bolero nisu izlazili iz linije. Čitao Hajduk Stanka. Drkanje u suterenu, 3-5 puta dnevno. Target majice. Kampovanje na reci, u nečemu što je bio improvizovani šator od šat. krila koja su kum i još jedan drugar ukrali iz taze uranijumskom bombom pogodjene kasarne. Fudbal i basket na školskom po čitav dan. Bilo zanimljivo vreme.

https://www.youtube.com/watch?v=g6hodGbt_lA

tvoja je isforsirana

Trisforsirana

Bio sam bas mali, 3 i po godine, ali secam se neceg bolje, neceg manje dobro... Pred spavanje, kad smo morali da idemo u suteren pod sto; sirene za vazdusnu opasnost, sklonista, atmosfere, Visegrada, aviona i bespilotnih letelica koje su nadletale granicu prema Srbiji...

Bio sam osmi razred, prvo sam slusao sirene i usro se, pa se onda nisam usro, pa sam cuo eksplozije pa sam se usro pa se posle nisam usro ni od toga, osim ako je bas blizu, video sam kasetnu bombu kako eksplodira na nekih 100ak m od mene i nekako promasi coveka sto bio brat bratu na 10ak m od nje, i na kraju nisam polagao prijemni ispit za srednju skolu. ni jednom nisam bio u skonistu, bio sam ili u kuci malo van grada ili posle jebes ga niko se vise nije ni cimao, naviknes se valjda na svo sranje.

imam naravno i price kako je mirisala trava i gde smo kao deca igrali se, ali totalno nisu bitne za bombardovanje.

I da totalno mi je bilo nejasno sve - zasto se to desava i zasto su nase redovne dnevne aktivnosti odjednom poremecene. Zasto nas neki zli ljudi bombarduju i remete nas mir? Sad kao odrastao covek znam pozadinu ili bolje reci izgovore i stvarne razloge zbog kojih se to sve desilo...

A ti si celte 84 god

Laloški manipulator otvorio temu da nas doxxuje, i popušili smo foru NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

e, i u jednom trenutku je vojska dosla pred kraj naslja naredjala neka vojna vozila, skupio se komsiluk bilo je psovanja i posle su otisli, ne znam jel zbog toga ili su svejedno hteli da idu negde. najbukvalnije, imaju, njive koliko hoces, drvece, a oni dodju i cak ne sakriju, nego naguze vozila po sred naselja da iz aviona vidis da su vojna, pa odu. kreteni.

to i ukrajinci rade sad, svi rade, i supacki je maltene kao i onaj sto te bombarduje, prema ljudima koji zive tu.

ja slušam da Putinu preti kraj ako brzo ne reši Ukrajinu, mada izgleda da tu nijedna strana ne može da pobedi... mogu da potpuno unište Ukrajinu, ali šta imaju od toga

na sajtu nas ima mozda 3 koji smo bili dovoljno veliki da imamo neko bar polu odraslo secanje, a i to je pitanje kolko mozga imas sa 15 god, tako da tema malo besmislena.

Sećam se kad su pogodili F117 i kako je gorelo nebo, tad smo se sklonili u suteren bili stvarno. Ćale viče - pašće nam na prag od kuće direktno! - Keva viče - neće, pašće pred kafanu LOL

Inače burazer i ekipa su bili tu na 50 metara, žao mi što tu zgodu nisam dočekao sa njima. Varili bili baš u tom trenutku, i kad je grunulo poskakali svi u kanal neki tu, malo dublji. Kaže - gledam, svi polegli, Miš pokrio glavu rukama, pa navukao kapuljaču i opet se pokrio rukama, a Divljak leži nalakćen, u drugoj ruci drži džok, zinuo u nebo i kaže - Ala šljašti...