Svileni fašizam

  1. Apsolutno razumijem poziciju autora i njegov stav "napad je najbolja odbrana". Dok nisu pokazali zube u Stounvolu, mogli su ih gaziti na sve načine.

    Naravno da je svakom ljudskom biću neophodno ljudsko dostojanstvo i poštovanje, i to takođe razumijem.

    Međutim postoji nekoliko stvari u kojima se ne slažem sa tekstom:

    - ljudsko dostojanstvo LGBT populacije može da bude zasnovano i na tome što su ljudi, pripadnici vrste homo sapiens, i to je ono što svima daje ljudsko dostojanstvo... ne mora biti zasnovano na njihovoj seksualnosti
    - tekst nije baš o toleranciji već je više o promovisanju jednih vrijednosti i pljuvanju po drugim vrijednostima. Tekst otvoreno pljuje religiozne vrijednosti, kaže da nisu kul, a proslavlja LGBT vrijednosti. Tako da tekst u suštini nije tolerantan.
    - Ja sam za istinsku toleranciju, a ne za nametanje jednih vrijednosti i odbacivanje drugih. Zašto se ljudi ne bi mogli prosto pomiriti s tim da postoji više različitih vrijednosti, i da ne mogu svi dijeliti iste vrijednosti... pritom da se međusobno poštuju, uvažavaju međusobne razlike, ne ugrožavaju tuđa prava...

  2. Onda je i ovo ok. Koja je razlika. Ili nekrofili.

    Muško i žensko, to je ispravno. Sve ostalo nije. Točka.

  3. Dobro hteli ovde da naprave skečić pa im se obilo o glavu, mada kolko je šala a kolko frojdovski ispad, nisam siguran...

  4. I kažu stočarstvo se ne isplati.

  5. dobro jbt, prica o pravima pedera da ih ne kastriraju, i da bi mogli da imaju dostojanstven zivot i oni, da ne moraju stalno da se plase da budu sto jesu, a vi vadite strawman argumente promene pola iz zajebancije i jebanja krava.

    dalek je put od jednog do drugog.

  6. Kišjuhas stari prevejani marksista, subverzivne ideje uvija u slatku oblandu borbe protiv ugnjetavanja.
    U suštini vrlo lako se prepoznaje jednom kada shvatiš princip po kome funkcioniše. Nije laž u tome šta pišu, nego u tome šta prećutkuju.

  7. na foru, pa sta, ako je jedno normalno sto ne bi i drugo...

    pa ono, zdrav razum npr?

  8. Moj stav je da osnovno ljudsko dostojanstvo imaju svi i zaslužuju svi, a da se poštovanje treba zaslužiti. A ne zaslužuje se recimo nekim paradiranjem, već konkretnim nekim doprinosima i time da ne budeš govno od čovjeka.

    Alana Tjuringa poštujem, lik je legenda, i oni koji su ga maltretirali i možda doveli do samoubistva svojom homofobijom, oni su govna.

    Ali Alan Tjuring nije zaslužio moje poštovanje svojim pederlukom, već doprinosom nauci.

    Ja ipak mislim da "napad je najbolja odbrana" iako donosi rezultate (kao što je donio u Americi), nije generalno rješenje jer se time pokazuje netolerancija prema drugoj većinskoj strani, i nastoji se staviti u istu ravan u sistemu vrijednost LGBT i hetereoseksulanost, što po meni ipak ne može biti u istoj ravni.

    Ne samo iz vjerskih razloga, već i iz čisto praktičnih: hetero veze doprinose produženju vrste, a LGBT jok.

    Al to što nisu u istoj ravni u mom sistemu vrijednosti, ne znači da ću da pljujem po gejevima, ili da ih uskratim za ljudsko dostojanstvo.

  9. Alana Tjuringa poštujem, lik je legenda, i oni koji su ga maltretirali i možda doveli do samoubistva svojom homofobijom, oni su govna.

    Ali Alan Tjuring nije zaslužio moje poštovanje svojim pederlukom, već doprinosom nauci.

    pa u tome je fora. treba ta govna ucutati. parada, ne parada, svejedno je, jer pazi cuda, imas ljude koji su u isto vreme i normalni a i pederi.

    kako ces ako neces nekom vrstom protesta? jebem li ga, ozbiljno pitam, kako, nije ni protest resenje, al ono ne znam kako?

    ko sto ja ne bi voleo da me neko random prebije na ulici zato sto imam tipa ridju kosu a to nije cesto, pa da celog zivota moram da se sisam na celavo, tako mogu da branim prava pedera iako sam nisam.

  10. Kad kažem nisu u istoj ravni u sistemu vrijednosti, mislim isključivo znači na samu tu vrstu seksualnosti, a ne na pripadnike LGBT populacije kao takve. Pripadnici imaju puno ljudsko dostojanstvo i mogu zaslužiti poštovanje kao i bilo ko drugi.

    Čak smatram da je seksualnost generalno sporedan element kad formiram stav o nekome.
    Npr. to što je Fredi Merkjuri gej ili bi, nimalo ne utiče na moje mišljenje o njemu. Smatram čovjeka legendom i vrhunskim muzičarem... dođe mi ga možda malčice žao... što se morao kriti, što je pokupio sidu, i tome slično...

  11. ne nestaje nacija zato sto dejan peder oce da se jebe u dupe umesto nekoj jadnici da pravi takodje jadnu i zbunjenu decu, nego iz potpuno drugih razloga.

  12. kako ces ako neces nekom vrstom protesta? jebem li ga, ozbiljno pitam, kako, nije ni protest resenje, al ono ne znam kako?

    Meni je protest ok, ali oni malo prelaze granicu i prelaze u provokaciju. Malo više samosvjestan i samokritičan protest sa fokusom na zahtjevima za politička prava bi mi bio više OK. Kod klasičnih gej parada, mi se ne sviđa što provejava stav ne samo da je ta vrsta seksualnosti potpuno jednaka kao hetero, već čak je proslavljaju kao nešto što je više kul, i tradiciju na kojoj društvo počiva pritom pljuju:

    I sakrivamo se iza ikona i mantija, u magli tamjana, sa ženama koje pokrivaju glavu?

    Dođavola, kad je to postalo kul?

    Lik koji je ovo napisao očigledno ima vrlo malo, ili nimalo razumijevanja za srpsku istoriju, i za to kako su hrišćanske vrijednosti vijekovima davale ljudima neki smisao u životu, i kako je crkva pomogla da se održi srpski identitet uprkos viševjekovnoj okupaciji pod Turcima. Sve u svemu, lik koji je to napisao nije nasilan... on neće ničim gađati ljude koji su okupljeni na litijama, ali njegov način razmišljanja, nije ništa tolerantniji od načina razmišljanja ove druge grupe.

  13. Celt, mi smo ovdje vecinom svi sledbenici abrahamskih religija a one zabranjuju homoseksualnost. Ne znam sta ti lgbt hoce od nas, svi smo protiv pendrecenja i bilo kakvog nasilja nad gejevima samo trazimo da od nas ne ocekuju podrsku i borbu za njihova prava. Zasto potenciraju da budu prihvaceni od nas kojima je to religijski zabranjeno, da li to znaci da oni nas zele da odvrate od nase religije vise nego sto mi zelimo da njih odvratimo od njihove seksualnosti ?

  14. ladno ljudi pizde što je fredi umro jer ga turo gde ne treba...

  15. Celt, mi smo ovdje vecinom svi sledbenici abrahamskih religija a one zabranjuju homoseksualnost. Ne znam sta ti lgbt hoce od nas, svi smo protiv pendrecenja i bilo kakvog nasilja nad gejevima samo trazimo da od nas ne ocekuju podrsku i borbu za njihova prava. Zasto potenciraju da budu prihvaceni od nas kojima je to religijski zabranjeno, da li to znaci da oni nas zele da odvrate od nase religije vise nego sto mi zelimo da njih odvratimo od njihove seksualnosti ?

    Koliko god bilo neprijatno, ovo je validno pitanje.

  16. Ne znam sta ti lgbt hoce od nas, svi smo protiv pendrecenja i bilo kakvog nasilja nad gejevima samo trazimo da od nas ne ocekuju podrsku i borbu za njihova prava.
    Zasto potenciraju da budu prihvaceni od nas kojima je to religijski zabranjeno, da li to znaci da oni nas zele da odvrate od nase religije vise nego sto mi zelimo da njih odvratimo od njihove seksualnosti ?

    hoce da ih ne pendrecimo i vrsimo bilo kakvo nasilje nad njima ako se okupe. bukvalno to.

    nisam siguran da religija prica o tome da treba da ubijes pedera. mozda, al onda bi trebali malo drugacije popovi da tumace to ko sto se ostale stvari koje su danas nelegalne ili umobolne u svetim knjigams drugacije tumace, tipa da voli svog bliznjeg nadvladava ovo ubi pedera ili stagaznam.

    niko ziv te ne odvraca od religije, samo bezboznici paradiraju. a to je no-no za crkvu.

  17. Ja sam nekako za to, ako se već kreće sa vjerske pozicije, da se treba boriti protiv grijeha, a ne protiv grešnika... i da nikad ne treba zaboraviti ni ono:

    - Ko je bez grijeha nek baci prvi kamen.

    kao i:

    - Ne sudi, da ti se ne bi sudilo.

    Nekako doživljavam hrišćanstvo prvenstveno kao religiju praštanja, i zato nekako i potenciram toleranciju. Meni je OK tolerancija prema LGBT populaciji i da im se daju prava, da ne budu izloženi diskriminaciji i sl.

    Ali sa vjerskog aspekta, nije mi OK da se promoviše ta vrsta seksualnosti i da se stavlja u istu ravan u sistemu vrijednosti kao hetero veze.

    A još gore, kad krenu da pljuju po religiji itd...

  18. i da se razumemo... kolko se neko mrsti na pomen pedera, tolko bi se ja mrstio da mi dete mora u skoli da uci religiju, al ne na nacin kao evo ovo je religijski fenomen i kao takav je kul, nego da pop dodje i da mu prica kako da se ponasa ili ce da ga bodu vilama kad umre. koju god.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.