Prijava

Imam smisla preciscivac ako ne izlazis iz kuce od 99 godine

na koji foru to radi, usisava vazduh od napolje, filtrira i onda drzi pritisak u kuci vecim da ne ulazi sa drugih mesta?

naso sam. ovako kao aparat u cosku, pitanje je koliko je efikasno.

Pa usisava vazduh filtrira i izbacuje. Po onome sto ostane na filteru brate deluje da radi itekako.

ne znam, meni izgleda kao nesto sto bi moralo da se napravi neka vrsta protoka vazduha da bi radilo, ovako samo cinculira na isto, tipa otvoris jednom ulazna vrata, preciscavac mora radi 5 dana da odradi poso.

ne kazem da vazduh nije prljav nego da nema neke velike koristi od toga. bar mi se cini.

Imam i klima koja radi na 12 v
Sipas led u nju

a i jel radi to za cestice od napolje one sto prave plavu izmaglicu i izazivaju rak? to valjda za prasinu i alergene.

svake zime gledam u vestima u srbiji i svake godine isto sranje, i uvek su razlozi neki misticni nedodirljivi, nesto odozgo ko sto mi srbi mnogo volimo da ih pretstavljamo.

uvek je to neki goblin koji lozi na gume i farbu a ne na prirodna drva, neregulisana industrija (koja jbt????), automobili koji rade na loz ulje i nemaju filtere, al ne tvoj, i vucic sto prdi.

niko da pogleda sto smederevcom, najneefikasnije koliko moze, greje kucu na 3x vise drva nego da malo modernizuje to, u sred urbane sredine, da se zapita, mozda je ovoliko sranje zbog navika vecine a ne neke misticne manjine koju niko ne zna ko je i zasto nas truju.

Kelte dugo nisi u srbiji ako mislis da se u beogradu ljudi greju na smederevac pa da je zato najzagadjeniji u svetu

i da je to sistematski problem koji necete resiti na brzinu revolucijom. pozatvarajte svu imaginarnu industriju, stavite filtere na svaki auto, postanite island, ako nastavite da se grejete smederevcem svi, u naselju sa 10000 kuca, bice 2% manje nece niko ni da primeti ove ekoloske mere.

to cini 90% vizuelnog zagadjenja tj dima gambi, nisam ja to smislio.

da imate zagadjenje ko indija bilo bi i leti. leti imate al nije vidljivo i ne smeta toliko ocigledno jer nije od lozista.

Brate ko se greje na drva/ugalj u bg? Ljudi zive u zgradama, ne mozes smederevcu cunak da izbacis kroz terasu

i sta god da je sto gori gambi, neka je suva cerovina sa netaknutih priroda golije, ako gori na 1000 mesta na malog povrsini, smrdece.

kad pogledam iz satelita, ima tu dosta kuca. a ne treba puno lozenja da se napravi smog. ima i po manjim gradovima sa dosta manje kuca.

jer to sam provalio ovde. imas naselje, i sad imaju kuce kamine (ovde je to za izdrkavanje ne za grejanje). nikad ne smrdi, nista se ne oseca, vazduh cist, samo osetis nekad tokom zime ides kroz ulicu, neko zapalio drva. jedna kuca.

oseca se jer retko.

ne mora to da bude puno lozista, samo treba da bude konstantno i na malom prostoru i pocece da se oseca. dodaj vise, nek se poklopi sa trenutnom klimom bez vetra, kotlina ako ima, reka i napravis smog na manjem podrucku.

Sta znam, deluju najzagadjenije centralne gradske opstine a ne Kaludjerice i Zarkova. Jeste da zvuci logicno zima+vatra=zagadjenje i da zato nema leti, ali sta znam utisak ovako je da se ljudi u gradovima ne greju na peci na lozenje. Makar ja nisam bio negde niti cuo da se neko tako greje u beogradu evo bar 15 godina

sto nize to gore, a i voli da se nakuplja oko vode, i pare, hvata se za nju pa ga teze nosi vetar.

te vece cestice sto prave smrad i smog, one padaju nazad na zemlju (pepeo), ne idu gore.

Pominjalo se nesto da je zapravo za zagadjenje u bg kriv bg na vodi tj zgrade uz savu. Da je sava delovala kao prirodni filter za vazduh i da sad te zgrade blokiraju protok vazduha i da zato imamo zimi problem kad pre nismo. Ne znam koliko je tacno ali ne zvuci nelogicno

За БГ не знам, али у НС-у има њих мали милион што ложе свако могуће ђубре које им падне под руку, а има загађења пун курац и лети, само због топлијег времена немаш толико смога да га видиш....

djubre je problem, al problem i drvo. sta god sto zapalis sto nije cist gorivi materijal ima pepeo, sto je materijal koji ne moze da sagori. taj pepeo se zagreje i onda posto fizika, uzme, pa sitnije cestice odu gore uz ugljen monoksid, dioksid, i ostale hemije koje se ne vide.
i sad, sve ovo sto izadje je problem, kad palis plastiku i ulje, izlaze drugi gasovi koji su opasni, ali ono sto smrdi i sto vidite, sto plavo, i sto se najduze zadrzava i pravi smog, to je pepeo u vazduhu.

ono ostalo sto opasno, azoti, dizeli, sulfati kurci, to se maltene ne oseca. skodi zdravlju puno, definitivno skodi prirodi, al se lakse razidje.

ali isto skodi i ovo drugo, i od prirodnog drveta i sta ne. ne toliko u istim kolicinama ali ga ima mnoooooogo vise zimi jer je tu.

u srednjem veku su kreveti bili nagnuti da bi gospoda mogla da dise jer su non stop disali dim u zatvorenim prostorijama i sjebali respiratorne sisteme. tolko je zdravo.