Prijava

Rucking ili hodanje pod opterećenjem. Temelje vuče iz vojske de su vojaci najljubaznije morali hodati beskrajno s rancem punim kamenja ili sličnog tereta.

Elem, ovaj vid rekreacije postaje popularan, posebno kod ljudi koji ne vole teretanu i ljudi koji sede za stolicom većinu dana. Kreneš u šetnju prirodom ili Borom, nabaciš 10% svoje težine u ranac i boktevideo.

Troši kalorije, jača više-manje celo telo, košta ništa.

Počeo ove sedmice, ionako šetam ko nezdrav, zašto ne probati i ovo.

Cuo sam za rucking plivanje, ako pozajmis pare od koga ne treba, a ne vratis

ne zvuci mi to kao nesto sto je dobro za kicmu, pokvarice ti drzanje.

bolje trci ako oces opterecenje umesto sto hodas. hodaj brze.

Running was invented in 1672 when John Running tried to walk twice at the same time

ne zvuci mi uopste dobro, posto ti pomeri centar mase malo iza tebe, i onda jacas one misice koji te bukvalno grbave umesto one sto te ispravljaju.

nije da se u vojsci to radi da bi im pesadinci izgledali lepo i bili zdravi...

Oko toga se većinom koplja i lome, jel ti ranac popravlja držanje ili ga dodatno sjebe

Teret ide naviše i bliže kičmi, tako da većina opterećenja ide na ramena i gornji dio leđa.

kad si mator i bez budućnosti, vežbaš hodanje sa kamenjem, da bi ti plivanje sa kamenjem uspelo iz prve.

Teret ide naviše i bliže kičmi, tako da većina opterećenja ide na ramena i gornji dio leđa.

normalan centar mase je iznad dupeta, ravno iznad nogu. kad stavis ranac iza toga, centar mase ide nazad. instiktivno se nagnes napred da pomeris centar mase iznad dupeta jer inace je neprijatno, usecaju se kaisi u ramena i sve to.

i bukvalno jacas one misice sto te grbave.

Ne samo to Celt, pozicija ranca se više manje može podesiti ali podloga po kojoj se krećeš, nagib, i položaj tvog tijela je nešto što u tom slučaju ne možeš iskontrolisati.

Prednost teretane i njenog krucijalnog značaja u izgradnji gornji donjih leđa i cijelokupnog tijela je u kontroli izvođenja vježbe, broju ponavljanja te u striktno određenom položaju izvođenja vježbe tako da bih ti preporučio da za jačanje tijela koristiš gym a za kardio svakako izabereš outdoor activities

Zar to nije long distance hiking?
Po svoj prilici ti više snage treba za kretanje nego za nošenje ranca. Ranac se bira prema visini, podešava prema građi i teret je na pojasnom kaišu, manje da ramenima. Pakuje se tako da se najteže stavlja na dno i uz kičmu, najlakše na vrh ranca.
Viđala sam hajkere koji kao da okače ranac na ramena iji takvi vrlo brzo odustaju ili nauče da ga nose.
Nosila sam između 9 i 12kg u zavisnosi od količine vode i hrane ili spoljne temperature. Nakon takvih pešačenja nije bilo nikakvih problema sa zdravljem.

Ovde je fora da teret bude uvisoko. Nije da natovariš dvesta kila, nego desetak posto svoje težine, čisto da sagorevaš više kalorija i popraviš malo držanje.

Mislim da je nesporazum nastao u težini koju nosiš.

Deset posto moje težine je desetak kila, sumnjam da će me to baš izgrbaviti.

Posle ide do tipa 30% vlastite težine, ali to je max.

prvi put cujem za ovo ali ne deluje mi da ti desetak kila moze napraviti problem, naprotiv, dobro ce ti doci da se ispravis malo

#grbavi programatori

Pa dobro sta fali imati grbu dobro je to

Haha hodanje pod opterećenjem na leđima kakvo nepotrebno kičmenje ajde begaj

bar nisu čučnjevi sa sto kila tereta na ramenima. moraš biti mrmun nivo glup da tako nešto uradiš.