Prijava

Pringls se pravi tako sto se od krompira napravi pire sa jebem li ga cim jos, verovatno neki kukuruzni skrob neka govna i onda to przi.

Cacanski nemam pojma al ako nije svako parce isto je nasecen krompir pa isprzen. Poenta je da ne moze svako parce da je isto ako je przen krompir a ne neka smesa.

Pametnom dosta.

Da celte, naš je sigurno zdraviji od Pringlesa... To jest, manje štetan, jer čips sam po sebi nije zdrav.

Uglavnom nemam namjeru opet kupovati.

Još jedna stvar koju sam primjetio, baš zato što se čini manje masan, manje je zasitljiv, i baš te vuče da ga nastaviš jesti... Ameri razradili tehnologiju kako da navuku ljude.

Cacanski nemam pojma al ako nije svako parce isto je nasecen krompir pa isprzen. Poenta je da ne moze svako parce da je isto ako je przen krompir a ne neka smesa.

zanimljiva opservacija mada moglo bi neko klasiranje dođe od do. Neće baš sve ubace jbg

I pringles je bolji od svih cipseva jer se drugacije pravi, s nekom mješavinom kukurznog i rižinog brašna a ne samo isjeckes krompir i isprzis na ulju, sranje

U pravu je kelt. Pringls je smesa kukuruznog skroba, kukuruznog brasna, pirincanog brasna, psenicnog skroba, secera i pajsad, osusenog pa izmrvljenog krompira. To se sve smuti, sipa u kalup i isprzi. Cacanski je secen krompir, pa isprzen.

Bolje jedite cacanski. Bolje jedite i Marbov cipsi nego Pringls, ako vec morate.

Slažem se sa Bata Saletom, bolji su ovi domaći...

Pringles

No, pogledajmo dodatne sastojke zbog kojih Pringles izaziva toliku ovisnost:

42% udjela krumpirove kaše
pšeničnog škroba
kukuruzno, rižino ili krumpirovo brašno
emulgatora
biljnog ulja
soli i začina

Dekstroza ili maltodekstrin kao zaslađivači
Mononatrijev glutamat ili MSG
Dinatrijev inozinat
Natrijev kazeinat
Dinatrijev gvanilat
Modificirani prehrambeni škrob
Digliceridi i monogliceridi
Sladno brašno od ječma, pšenice ili mekinja
Umjetne i prirodne arome
Autolizirani ekstrakt kvasca
Cheddar sir, kiselo vrhnje itd.

vs

CHIPS

Krompir
Biljno ulje (palmino)
Kuhinjska so (max 3,5%)
Pojačivač arome: mononatrijum-glutaminat

ovaj pringls hirosima u malom, mada i cips je megagovno, nemojte ni jedno jesti

znači Pringles se zapravo ne može ni smatrati čipsom, ne zadovoljava definiciju.

Ma burazeru ne bi pringles i doritos bili toliko skuplji od marbovih cipsova da nisu bolji, a to sto su hemija me zabole patka jer se trujem kojekakvim govnima svakodnevno a cips jedem jednom mjesecno otprilike

ma kakav čips, bukv korporacijska splačina

al pajsad oba sadrže MSG

Monosodium Glutaminat je amino kiselina koja deluje stimulativno na neurotransmitere. MSG uzrokuje da nervne ćelije „ispale“ električne impulse i to je osnova njegove upotrebe kao „poboljšivača ukusa“ koji se trpa u sve i svasta

sad jbg kad ovoga narokas mozes i govna jesti no problemo

Ma burazeru ne bi pringles i doritos bili toliko skuplji od marbovih cipsova da nisu bolji, a to sto su hemija me zabole patka jer se trujem kojekakvim govnima svakodnevno a cips jedem jednom mjesecno otprilike

plidu jel makar zalijes koka kolom da bude

P O T P U N O
O
T
P
U
N
O

Nisam znao za ovo ali se dalo pretpostaviti zato sto kad krenes da jedes ne mozes stati

Ne, ne zaljevam nicim dok jedem. Pijem vodu ili prije jela ili malo nakon jela, nikada ne pijem nista uz jelo bilo da su grickalice ili ozbiljni obroci

ajde kao posle cipsa nisi zedan nemoj zajebavati, to bez koka kole je sranje

prozderacu kutiju cipsa i posle samo malo tople vodice da ne kvarim proces varenja lol

Ne pijem nikad nista, ne znam zasto bih lagao lol

Imam ja neke svoje navike u ishrani i pridrzavam ih se

toliko skuplji

Pa ako uzmeš da je neto količina 165 grama i uz to imaš nabudženu ambalažu, i nisu toliko skuplji.

Meni iskreno po ukusu nisu ništa bolji.

Najviše mi se sviđa domaćinski marbo sa kajmakom, najukusniji, i njega sam najčešće uzimao.