Prijava

Ја волим да их слушам.

Добро ме подсети да им скинем музику и да их одлслушам, мени искрено је сметнуло са ума да их слушам до сада.

Pobogu... sluša ih ceo svet i nikad nikome nije palo napamet da su prevazđeni? Odakle ti ta ideja?!

Bitlsi su ono.....muzika jebote. Šta smatraš pod reč "slušati"? Slušanje jednog te istog po ceo dan ili imati kolekciju diskova i pustati je kad si raspoložen, ostaviti radio stanicu kad čuješ njihovu pesmu?

Ne bih rekao da ih niko ne sluša...
Možda jesu prevaziđeni, ali oni nikad neće umreti. Ipak je to kvartet svih vremena. Muzika se previše razgranala, a i prošlo je već 55 godina od njih, ne možeš očekivati da ih bilo ko iz naše generacije svrsta u omiljene.
Ja ih ne slušam aktivno, ali se uvek obradujem kad ih čujem. Njihove pesme su veoma melodične i vesele, i podižu atmosferu...
Niti će iko ikad više napraviti toliko prelepih balada...

Zato što nikome nisu omiljeni bend. Nisu dovoljno hard kor. ;)

Madsa stvarno. to što niko nije naveo kao omiljeni bend ne znači ništa.
Bitlsi su institucija. To niko ne može da porekne.

"Možda jesu prevaziđeni"!?!?!
Pobogu... Muzika se ne prevazilazi... Muzika je večna.
Uvek možeš naći nekog ko voli neki pravac, bez obzira kada je to bilo aktuelno...
Moja ortakinja obožava disko, znam ljude koji slušaju goth rock i death punk osamdesetih. Ljude koji slušaju new wave, post-punk. Drug mi ide na klasično pevanje, ortak mi je u oi! bendu... Sa jednim drugom idem kad god stinem u džez kafić. Dobar ortak mi obožava delta bluz...
Kažem: Muzika se ne prevazilazi. Menja se mejnstrim popularnost i aktuelnost, ali sve se uvek sluša i sve uvek opstaje, a naročito kvalitet.

Pa to što ih niko nije pomenuo na Vukajliji ne mora biti merilo poznavanja njihovog opusa i kvaliteta istog. I oni se, pretpostavljam, podrazumevaju u svakoj priči o dobroj muzici, ne mora se naglašavati da je nešto dobro ako je to opštepoznato.

@Piro
ne znam u kom ti kontekstu shvataš "prevazilaženje", ali ja sam mislio u smislu aktivnog preslušavanja, baš na ono što je Jovičić i pitao.

"Uvek možeš naći nekog ko voli neki pravac, bez obzira kada je to bilo aktuelno..."
Procenat je mizeran... govorim ti kvantitativno...

Meni su omiljeni bend! jedan od. imam i majicu, jbno grupi.

Kako ih niko nije pomenuo? Na temi "Šta slušate trenutno", moj svaki drugi post su Bitlsi. Vidi se valjda šta slušam, zašto bih morao to negde da pominjem? I ja imam majicu :)

Moj deda je imao majicu :P.

Tvoj deda je pravi čovek, a ti znaš šta si. Da se ne ponavljam :p

http://www.youtube.com/watch?v=Xyi3uINlRVc

Jebiga, ja ih nešto ne volim, kao ni Stonse. Mislim, volim neke pesme i to je to. Jebena komercijala 60-ih :P. Kad čujem Yellow submarine proradi mi čir :).

Idi vidi šta smo ti postovali. Nabijem te... :)))

Исто као и блек , само неке песме... Не могу да судим о њима зато што су за мој укус некако сморни и то је то...

Код њих у једној песми можеш да нађеш више заразних мелодија него што неки осмисле за целу каријеру.
Не мислим да их мало људи слуша. Мени нису омиљени, али сам преслушао већину албума (можда и све). Неке песме су ми постале и омиљене.
Не слушају их људи који су покушали па им није одговарало, и они којима је то глупо а да нису ни покушали да их слушају.
У сваком случају бенд који би у сваком времену стигао на врх, дакле и данас да су у прилици....

Ја идем другом тактиком, терам људе да гледају "Акрос ди јуниверс", мислим да ће тако ићи боље :)))
Јоооој а Луси где је??? Оно, све су добре, па грешке нема. И Мистер Кајт. Заправо, иако сам све албуме преслушао, ипак углавном слушам "Пепера", тај ми највише одговара и њега сам баш пуно пута прешао...

Шта знам... Имају добре песме, али мене су одувек више привлачили badass бендови који се не свиђају мамама и теткама. Не знам зашто, али тако је одувек било код мене. Битлси су некако сувише прихватљиви свима. Самим тим, не уклапају се у моје критеријуме ''рок бенда''.

Мислим да нису стварно непопуларни, већ су фиктивно непопуларни. Људи их и даље слушају, али вероватно не причају о томе, пошто мисле да су исфурани и да је сувише конвенционално рећи ''слушам Битлсе''.

Као што сви шабани пљују по турбо фолку, али зато кад пусте Синана на журки... :)

Kad me pitaš da se odlučim između Bitlsa i Stonsa, to je kao da me pitaš da li više volim dupe ili sise :))))