Prijava

Ovako, ne sećam se da je skoro zima bila hladnija i ne deluje da će skoro prestati. Jebote, sneg je pao još krajem oktobra. Sada je već uveliko mart, a sneg je najavljen za sutra.
Sva ta spika o globalnom otopljavanju od mene iziskuje jedno veliko jeste da.

Sad, zanima me i vaše mišljenje.

Takođe jeste da!
Plasirana razrađena priča, da bi se skrenula pažnja javnosti sa nekih drugih mutnih radnji. Dok mi ovde raspredamo priču o snegu u po marta (što je najnormalnija, baba-marta, pojava), ko zna šta nam se dešava iza leđa.
Nešto poput bajke o "terorizmu"...

Ej vas dvoje, ala ste rečiti...
Lakše malo, ne mogu da stignem sve da pročitam... :)

ne. šta lupate.

globalno zagrevanje se nije desilo juče i ne može tek tako da se oseti. to je proces koji je počeo 1890ih i do danas je prosečna temperatura porasla za oko 0.6C.

nema veze sa tim dal je hladna zima ili vruće leto. kao što oni što zagavoraju globalno zagrevanje lupaju da je zato leti u gradu vrućina, tako i vi sad.
jedino mesto gde je možda nešto primetno je na granicama između leda i ne, znači blizu severnog i južnog pola.

Ja sam ekolog, sad će vam kažem sve.

Posledica globalnog otopljavanja nije toplija, već hladnija klima, jer se topljenjem leda na polovima (koji je star više hiljada godina) javlja velika količina vode (logično). Ta novonastala količina vode remeti morske struje, koje su, kao što svi znamo 'odgovorne' za klimatske uslove.

Globalnim otopljavanjem samo požurujemo ledeno doba. I ono neće doći postepeno, o ne, nasupiće kroz svega nekoliko godina, pa hajde da kažemo i deceniju. Srednja godišnja temperatura će naglo pasti.

Samo pogledajte Dan posle sutra. Svi moji profesori su potvrdili da će se tako nešto desiti.

Zato, ne, nije priča za decu.

Sad kažem "ne", njihovi argumenti su jači. Ostaje "da" za terorizam. :)

Opet, letos beše preko 40 stepeni Mirjana. :)

Pogledao sam Dan posle sutra. Po meni je taj film neopevano nelogičan. Kako je moguće da se tako velika klimatska promena desi za tako kratko vreme?

"Svi moji profesori su potvrdili da će se tako nešto desiti."

Naravno, profesori i jesu tu da bi ti tako nešto kazali.

http://www.youtube.com/watch?v=OBijSd9hipU&feature=related

Pogledajte svih 5 delova. Neko može da veruje njima, neko zvaničnoj verziji. Meni je bliža ova zaverenička priča.

Isto to pitanje sam postavila profesorki Zaštite i zagađivanja životne sredine.

Ako uključiš mozak, ukapiraćeš da do globalnog otopljavanja dolazi zbog globalnog ZAGREVANJA. Globalno zagrevanje dovodi do topljenja leda, količina vode poraste, sjebe morske struje koje sjebu klimu i onda se svi smrznemo ko...Hm.

"Dan posle sutra" je jedna tako naduvana holivudska baljezgarija.
Ne mogu da zaboravim scenu, kada kroz hodnik BEŽE OD TEMPERATURE OD -120c, i zatvaraju vrata, a hladnoća udara u vrata kao nogorog...??? I onda na brzinu pale vatru, i to ih spašava... :puke: :grose:

"Ako uključiš mozak, ukapiraćeš da do globalnog otopljavanja dolazi zbog globalnog ZAGREVANJA."

Ozbiljno? :)

Mislim da je to, kao što reče Ming, slično ovom svinjskom gripu. Prazna priča kojom nas zamlaćuju dok ko zna šta rade.

Mah dobro, film je sranje. Uradili su kao da se sve dešava za 5 sati. Mene su u školi učili da za to treba nekoliko godina, ali šta ti ja znam :D

U redu ljudi, pretvarajmo se da ekološki problemi ne postoje, sve je jedna velika zavera iza koje stoje prodavci kokica :P

Poklonici teorije zavere, znam da vas ima! Ajde, pomagajte! :)

Tebi je u stvari jako dosadno, zar ne? :)

Ja sam takav gambi ! Ali na žalost o ovoj temi ne znam dovoljno da bih iznosio stav. :( Samo pratim obe strane.