Prijava

da da...a cuven prefiks NAJ--najaci,najeftiniji,..
to su neke osnove,a za dve tacke,zarez,zarade,navode i ostale sitnice da ne pominjem!!
a JTU da li si video nekad cuveno BIJO?!

za mene je to vrhunac nepismenosti,zato sto sam navikla na neznam i ono nicim..

I razmak posle znakova interpunkcije spada u pravopis. ;)

nizasta me nije briga!eto

Skoro sam procitao "HVALI mi jos samo 2 hiljade..." :)
Bas mi je bilo smesno, covek kao da se plasio da ce ispasti nepismen ako kaze "fali" u smislu nedostaje.

A de je ovde levo?????

И сам Вук Караџић је једно време писао "љуцки". Човек из народа, шта ћеш...

Што се тиче "последњег" и "задњег", дозвољено је коришћење речи "задњи" као синоним за "последњи".

PS Знам да су наводници погрешно написани, јер су сви затворени, али не знам како да куцам отворене (два зареза ми изгледају рогобатно).

Ti si pročitao na nekome "Hvali 2 hiljade...",a moj prijatelj je tažio viski sa "hledom",pre neki dan...

Da razjasnimo nedoumicu oko čuvenog skraćenog oblika upitne rečce - "li" u "je li". Dakle, prema novom pravopisu, pravilno je jel', verovali ili ne, dok je po starom pravopisu pravilno odvojeno pisanje. Mada je ovaj novi pravopis prilično iskritikovan zbog nekonkretnih pravila, ipak se ona poštuju.

Koliko sam ja upoznata, pravilno je je l'.
Barem je tako po školama u BL.

Pa pravilno je, ali po starom pravopisu. Lično sam proverila. :) Smetnja je upravo u tome što većina ljudi još uvek prihvata pravila starog.

Odakle ti ovo da je po novom pravopisu pravilno -jel'-?
Gde si to našla?

Eh, da, čula sam da nije vise greška da se kaže npr. ZADNJI PUT. Popizdela sam -.-

Našla sam u novom pravopisu. Zašto, jel' imamo sukob mišljenja? Pre svega, godinama sam učila u školi da se piše jel', prvi put čuh na Vukajliji da treba je l', pitala sam profu, koji je pogledao u svom pravopisu, sumnjam da bi me slagao. :P A i imam pristup pojedinim sajtovima za lingvistiku, koji isto to kažu.

Znaci pise se jel', jel'? :-))

@iva: Čudno. Ja sam učio u školi da se piše -je l'-. I u Klajnovom 'Rečniku jezičkih nedoumica' iz 2006. piše da je pravilno -je l'-. Zanimljivo, sad sam pogledao u STARI pravopis (Pešikan, Jerković, Pižurica - 1997.), a tamo piše da je pravilno JEL'!

Čudna situacija.

@kolach: Ni ja ne volim to. Jebiga, zna se da je 'prednji' antonim od 'zandnji', a ne 'prvi'. Mada, i meni se par puta omaklo.

'Svo vreme' ili 'sve vreme'?

'svo' u književnom srpskom ne postoji, SAV je u srednjem rodu 'sve'.

Bravo shiva, i needed that. :)

Kako koristiti ime sajta Vukajlija, u muskom ili zenskom rodu?
npr - draga mi Vukajlija ili dragi mi Vukajlija?