Prijava

Ovo je tema o metalu genralno. Pišite sve što mislite da treba da pišete, diskutujte, razglabajte i tako to.

Pravi metal je HEAVY METAL. Omiljeni bendovi (živi i mrtvi) su mi Iron Maiden, Judas Priest, Aria (iz Rusije), Grave Digger, King Diamond, Helloween, Primal Fear, Crimson Glory, Manowar, Saxon, Blind Guardian, Savatage, Axel Rudi Pell, Dio, Nightwish, HammerFall, Chastain, Megadeth, Metal Church, Angel Dust - i tako dalje.

ЕЕЕЕ ја zivim u Moskvi!
Slusao sam Ariju jedno 20 puta uzivo u svim mogucim postavama!
Interesantno je da neko iz Srbije slusa njih :)
PS. Ili nisi iz Srbije ? :)

Jesam iz Srbije, imaju i ovde dosta fanova. Uz Judas Priest, oni su mi jedini bend koji još nisam gledao uživo, a očajnički bih želeo da ih vidim. Treba samo skupiti pare i turistički otići do Moskve u vreme kad zakažu neki veći koncert, i to je to. Mislim da je u roku od 2-3 godine ostvarljivo, samo da ne prestanu sa radom do tada, a ne bi trebalo, s obzirom da mi na prošlogodišnjim snimcima deluju da su u najboljoj formi. :)

Oduvek mi je bilo zanimljivo da saznam zašto mnogi ljudi koji inače ne slušaju metal vole Maidene, a recimo ne privlači ih niz drugih, podjednako kvalitetnih heavy bendova, kao što su Judas Priest, Saxon, Manowar, Helloween i sl. Tako dolazimo u situaciju da Maideni u Beogradu imaju i preko 20 hiljada gledalaca na koncertu, dok se koncerti nekih od pomenutih bendova i ne zakazuju, jer bi imali desetak puta manje posetilaca, što ih čini neisplativim. Primetio sam sličnu pojavu i kad je Metallica u pitanju - i njih sluša nesrazmerno više ljudi (među njima svakako i dosta onih koji nisu metalci) nego bendove slične orijentacije (Megadeth, Testament, Metal Church...).

Зајебао се као свиња свако ко није дошао вечерас на Slipknot. Свирка, атмосфера, публика - лудило. Загреб је прексиноћ остао ускраћен за три песме које су биле вечерас. Suckers! :)
И свирали су Vermillion!
И Killswitch Engage су развалили пре тога.
Све у свему, добро је било, да не смарам.

Eni pikčrs or vidios?

Ево пар фотки:

http://img195.imageshack.us/img195/149/dsc00018gsx.jpg

http://img195.imageshack.us/img195/3640/dsc00020e.jpg

http://img34.imageshack.us/img34/618/dsc00023yxj.jpg

Дегенерик, нисам понео фотоапарат, па сам морао мобилним. Видео снимци нису испали ни за курац, а и меморија ми се напунила на фону. :(
Ако неко има боље снимке, нек обеси.

E ne mogu da verujem! U skoli su mi krv popili oni koji su bili, a sada i ti ovde! Popizdecu :) prvo sam propustio AC/DC, mada ih i ne slusam toliko, propustio sam Maidene, Hammerfall, sada Slipknot!!! I znam da je ovo metal tema, ali kada smo vec kod koncerata, 25. juna u 22h u basti KST-a Orthodox Celts imaju nastup... za mene: dvocasovni orgazam :)

Биће поправни. И ја сам испустио Мејдене ове године, а био 2007. Мој буразер био и 2007. и 2008. у Сплиту и ове године, па ми душу вади. Али, надам се ипак да ће доћи на наредној турнеји. Такође се надам да ће се појавити и Металика следеће године, ако не у Београду, онда макар у Загребу, Софији или Будимпешти.

Jimmy, I hate you!

znam da je bilo suuuper. šmrc.. ali sam bila na ac/dc jeeej :P

Kad ce Manowaaaaaaaar????

Ја не одох на крају ни на АЦДЦ. Знам човека коме су пропале три карте, а није хтео да ми да. :)

Не верујем да ће икад Мановар дођи код нас. Кад су Џудаси морали да отказују због непродатих карата, могу да замислим како би тек било са Мановаром. Једино, кад би их стрпали у неки мањи простор.

Иначе, за мене ће остати велика мистерија зашто код нас нико није хтео да купује карте за Alice Cooper, а у Софији продато 20 000. А чекао сам тај концерт дуго.

Joj, ne smem ni da pomisljam kakv debakl moze da bude za Manowar... A za Coopera bih ubio...

oke Jimmy, ne mrzim te više.. ipak sa hard rockom nema zezanja :P

trebala sam prošle godine da idem u Sofiju, dolazila je Matallica, karte dž, ali prodale su se dok si rekao keks, tako da nam je to propalo.

Slipknot je bio suuuupeeeer, ali KSE je bio jaci bez pogovora, mnogo jaci!! Ali ono.. Cekamo Sodom, a do tada slusamo Pero Defformero! :D A sto se tice one rasprave od odavno ja sam za thrash/heavy, ali moze da prodje jos nesto pored! ;) A AC/DC me razocar'o, dobar je show i sve to, ali ono je bila najobicnija prodana tezgetina! :(

Samo da ozivim temu. Metal FTW! :))

Ај онда да ти се придружим.:)
Дакле,кад већ говоримо о метал бендовима,мој избор је следећи:
Agent Steel,Annihilator,Anthrax,Arch Enemy,Artillery,Cancer,Cannibal corpse,Cranium,
Dark Angel,Death,Death Angel,Deicide,Destruction,Exhumer,Exodus,Flotsam and Jetsam,Heathen,Holy Moses,Kreator,Megadeth,Metallica,Morbid Angel,Nuclear Assault,Obituary,Overkill,Pantera,Pestilence,Possesed,Protector,S.O.D.,Sacred Reich,Sadus,Sepultura,Slayer,Sodom,Tankard,Testament,Venom.
И,наравно,бенд за сва времена,који се за мене ПОДРАЗУМЕВА:
http://www.e-pao.net/leisure/images/Rock_Concert/RocknRoll/Iron-Maiden.jpg

A oд домаћих:
Bloodbath,Heller,Куга,May Result,Надимач.

Kao што видите,овде су углавном побројани бендови старе школе треш и дет метала.Наравно,не значи да МРЗИМ новије бендове или оне који нису треш и дет(као Helloween,Children of Bodom и др.-они су ми,некако,посебни на свој начин),али ту,једноставно,не налазим ништа што бих могао да слушам дуже од 10 минута.
Сматрам да свако треба да добро упозна поджанрове метала како би о томе могао да суди и,што је најважније,да пронађе оно што му највише лежи.Пошто смо решили да освежимо ову тему,надам се да ћемо избегавати препуцавања на поджанровској основи.

Ози Озборн, Ин Екстремо, Енсиферум, итд. Слушам соундтрак Брутал Легенда.

Najjaci bendovi:Dismember....tridesetak praznih mesta........Dismember,Kataklysm,Dismember,Therion(al samo prva 3-4 albuma).........

http://www.youtube.com/watch?v=aLDNV1-Dwv4