Prijava

Od vrste muzike koja se pominje ovde(ne volim etikete, metal - metalci i ostalo) slusam black, thrash i death. Vidim da su ljudi ovde pominjali domacu scenu, koja je mogu slobodno reci, nikakva. Bendova ima: The Stone(po meni najbolji domaci bend), May Result(isti ljudi kao The Stone,drugacije ideje), Triumfall(vidim da ste ih vec pominjali, Antithesis of all flesh odlican album!), Disdained(steta sto su se raspali,momci su odlicno prasili,nadam se da cu prisustvoati njihovom poslednjem izlasku na binu kao Disdained na exitu), Kozeljnik(ceka se novi album)), Putrid Blood, Infest, Awaiting Fear, Sacramental Blood, Simargal, Dead Shell of Universe... Ali tuzno je, zaista je tuzno, kada se zna da jedan The Stone, bend koji je na samom vrhu lomace evropske bm scene, ima jako mali broj fanova u Srbiji i da se jako mali broj njihovih cd-ova proda u Srbiji. Porazavajuce je i da se na njihovoj turneji samo jedan koncert svira u Srbiji. E, tu dolazimo do kljucnog problema! Za razvoj ekstremne scene potrebni su ljudi koji ce to da slusaju to i potpomazu bendove odlaskom na koncerte/svirke. Ali, kao sto znamo, jedan prosecan srpski metalac ce pre popiti pivo, ili kupiti pljuge i sa ortacima headbangovati uz ace of spades ili raining blood, nego sto ce izdvojiti novac za svirku ili cd... Takodje 'underground'...to je pojam koji je, bar sto se metala tice, nesto i znacio, ali pre nekoliko decenija, sada se sve svodi na gigabajte i gigabajte muzike na hard disku. Sama srz undergrounda su vinyl, kaseta, original cd i live nastup.

Bendovi koje ja gotivim: Dissection, Barathrum, Infernal War, The Stone, May Result, Watain, Demonical, Scarab, Necrophagist, Moonblood, Setherial, Onslaught, Warbringer, Slayer, Possessed, Shining, Carcass, Avenger, Belphegor, Witchery, Bestial Mockery, japanske Sabbat i Abigail, Master's Hammer, Kroda, Temnozor, Throneum, Behemoth, Burzum, Demigod, Funebrarum, Desaster, Kreator, Kerasphorus, Sulphur, NIle, Negura Bunget, Unleashed, Morbid Angel, Death, Armagedda, Artillery, Bathory, Carpathian Forest, Celtic Frost, Darkthrone, Devian, Draugnim, Destroyer 666, Dead To This World, Destruction, Sodom, Emperor, Immortal, Enslaved, Grave, Gehenna, I, Inferno, Kampfar, Legion Of The Damned, Melechesh, Nazxul, Naglfar, Obituary, Pentagram, Samael, Sturmkaiser, Vader, Tryptikon, Vesania, West Wall, Infest, Triumfall, Awaiting Fear, Obscura, Disdained, Odar, Heller, Megadeth, Proclamation, Silva Nigra, Sinister, Centinex, Naglfar, Hipocrisy, Pain, Borknagar, Ketzer, Entombed, Dismember(red nema nikakve veze)...Ima ih jos ali trenutno ne mogu da ih se setim...To su neki bendovi koji su izdali jedan, eventualno dva demosa, ili isto toliko EP-ova, pa ako doticna izdanja nisu mnogo dobra, covek i zaboravi na njih!

Ево вам обећана фотка са концерта Deicide,где смо се сликали с Џеком Овеном:

http://farm5.static.flickr.com/4073/4761392308_2a2295f1c9_m.jpg

(с десна на лево:Воја-наш ортак,Џек Овен лично,Јела-најбоља другарица и ја)

Ali, kao sto znamo, jedan prosecan srpski metalac ce pre popiti pivo, ili kupiti pljuge i sa ortacima headbangovati uz ace of spades ili raining blood, nego sto ce izdvojiti novac za svirku ili cd...

То се,нажалост,све више примећује код новокомпоноване клинчадије којима родитељи бране изласке до 11. Ми ,,стари'' још увек идемо на свирке и трудимо се да дођемо до оригиналних снимака,ал,признајем-неки бенд који овде није познат,а допада ти се,доступан је на нету у виду гигабајта,зашто пропустити?
Што се свирки тиче:
ја сам,рецимо,од почетка године,скоро сваки месец био бар на једној свирци која је била у граду. А најбоље свирке код нас у НСу су у клубу ,,Аурис'' и ,,Двориште''. Још сам у мају био на Deicide и то ми је мало поправило расположење,пошто нисам имао кинте да идем на концерт велике четворке,ал јбг,кад сам досад могао засебно да слушам бендове,могу и сад. А један од најбољих концерата који памтим су Kataklysm и треш легенде Death Angel на Егзиту.Ето,сад скупљам кинту,пошто имам информацију да Monstrosity свирају у Шиду 31. августа. Па ви навалите,можда се и сретнемо тамо.

Bendova ima: The Stone(po meni najbolji domaci bend), May Result(isti ljudi kao The Stone,drugacije ideje), Triumfall(vidim da ste ih vec pominjali, Antithesis of all flesh odlican album!), Disdained(steta sto su se raspali,momci su odlicno prasili,nadam se da cu prisustvoati njihovom poslednjem izlasku na binu kao Disdained na exitu), Kozeljnik(ceka se novi album)), Putrid Blood, Infest, Awaiting Fear, Sacramental Blood, Simargal, Dead Shell of Universe...

Све те бендове сам гледао уживо много пута и увек је било сјајно,једино ми се The Stone баш нису свидели,више готивим May Result. Ипак,заборавио си НадимаЧ. На свакој њиховој свирци буде незаборавно. И још један наш death-thrash метал бенд Scaffold заслужује да буде споменут(мада ми је тај бенд бољи уживо него кад их слушам овако).

Kad smo kod domacih bendova(mada ovaj bend nije to u pravom smislu reci), ceka se da Synesis Absorption izda svoj album. To cu morati da posedujem. U bendu sviraju dva clana Disdaineda, Steve DiGiorgio(po meni najjaci basista u metalu) i Mike Smith iz Suffocationa. Kakvo ce to rostiljanje da bude...

Sto se tice skidanja, nisam ja protiv toga, ali me nervira kad se ljudi kurce da su veliki postovaoci metala zato sto imaju 250 giga muzike na hardu. Zato se ja, za razliku od drugih koji pare bacaju na 'ranu, pice i druge 'nepotrebne' stvari, sa svakog putovanja u inostranstvo vracam natovaren cd-ovima i kasetama.

Ја управо меркам плочу Венома у музичкој радњи,за коју мислим да није скупа с обзиром на њену праву вредност,негде око 1800-2000 динара. Ал јебига,другар из Швице ме звао да дођем код њега да гледам Слејер у августу,тако да ће плоча морати да сачека,ако је неко не мазне пре тога.
Кад већ спомену Synesis Absorption,да можда не свира Бане(гитариста) у том бенду? Пошто сам с Банетом добар овако уживо,а нисам га дуго срео у граду.

Iz koje godine je to izdanje i ko ga je izdao? Koji album? Cisto informativno...

Bane je u bendu, ali njihov MySpace kaze da on samo peva. Valjda ce i da svira kad budu imali nastup...

Чувени ,,Black Metal'' је у питању,из 1982... А и меркам плочу ,,New machine of Liechenstein'' од Holy Moses,која,оквирно,кошта исто толико.

Je l' to polovna ploca?

Половна,види се да је малко излизана она пластика око омота,али је очувана. Мање очуване имаш и за 500 динара.
Или чак на пијаци за тепсију рибе можеш наћи релативно очувану плочу.

Da vidimo... D.I.V., Excalibur, The Hatchery, The Law, Master, Crysys, Loudblast, Vesen, Frozen Glare, Silent Kingdom, Wolf's Hunger, Sunwheel (vise RAC), 357 (bem li ga),
Blue Oyster Cult (oni mi dodju neki rok), Kagan, 1389, Wolfenhords, Navrog/Raw Gore, Necrofencer(KEVVA), Antisemitex, 88, Eisigwald, Gammadion, Grom, Nordglanz (KKEVVAA), Quisling, Syny Severa, Trist Vintry Vandre, Wolfspawn, ARKONAAA, Mortal Sin, Ciel Nordique, Heidentum, May Result, The Stone, Alkonost (OK su za skroz), M8L8TH(moloti braca rusi su isto ok), Slayer (no comment), Sodom, Space Eater, Benediction, Interfector, Monolit (stari je keva, nije ni ovo novo sto rade lose), Butcher, Nihil, Magma, Djavoli BGa(instrumentalno, al keva), Jewy Sabaty, Heller, Hetera, Hatred, Morgoth, Grinded Nig (gotivan grind, zajebantski su im oni dedi dedi kal d koroner aj dzast sut d anader niga xD) i SCORNGRAIN (gotivan elektro)... I to ce biti sve metala sto u ovom trenutku mogu da se setim, u principu to je i sve sto slusam... \,,/

Na buvljaku sam ja uzeo Hendrixa(Electric Ladyland i Are You Expirianced) i Marleya(Exodus) sve zajedno za pedeset dinara... Ovo inace ne slusam, ali imam maniju da kupujem ploce, tako da kupim sve sto je na raspolaganju a da je povoljno...

Sto se tice tog Venoma, sve ima svoj zivotni vek pa tako i ploce. Moze da se desi da prethodni vlasnik nije bio pazljiv pa da ploca preskace ili krci, a moze da se desi i da perfektno radi jos jedno 10 godina...

@Slayer'60
Da l' stvarno slusas 1389? Ja postujem to sto se ljudi trude da urade nesto, ali Ildjarn je simfonijski orkestar prema onome...

Naravno da slusam, nisu ljudi, nego ljud... Vozd Pogani je Necrofenseru uradio sve... prakticno ga je probio, ja volim sve njegove projekte, uglavnom jer je raw black metal nekako taman-sirov za moje usi... sto se tice stiva didjordja, dok sam ga slusao sa sadusima bio je definitivno najbolji sada ne znam, znam da je radio nesto za one rodrauner neku con.. jebega daun... dobar je...

Koliko znam pored Jovana u bendu je i Aleks... Poslusaj ti Autopsy(old school death metal) pa vidi kako DiGiorigio trsi...

Koliko znam neko te je zajebo, a mozda si i u pravu ne pratim desavanja sakorija... cuj ga, poslusaj autopsi xD nisam ja u ovome 2 nedelje da bih poslusavao autopsi :))si slusao det as fak? dobar album nema sta.. malko su ga pretrpali al dobro... slusa li neko ekskalibur, po meni je to najbolji det metal u """skorije""" vreme...

Слушам ја Autopsy,мени су сјајни.
Е,јел неко чуо за Solstice? Мени су сјајни.
http://www.youtube.com/watch?v=_uRyaYkymJY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=RJ0WE9DQvxs&feature=related

Ja sam cuo za engleski solostice to je neki dum, al ni ovaj americki nije los imaju onu blek.. Slusa li ko Satanakozel?

http://www.youtube.com/watch?v=TUK0worbpZw

Е,нису ти лоши ови. Занимљиво. Мораћу мало више да истражим.
Да,има и дум метал бенд под именом Solstice,ал ја мислим на овај други бенд што изводи дет метал. Последњих пар дана искључиво њих слушам. Заправо,већ неколико дана нисам слушао трешчину,него искључиво дет.

Sad sam se konsultovao sa nekim ljudima. Aleks nije svirao u 1389, vec u Odium Malumu, Satanu i Sahrani, tako da si upravu. Ja dok sam bio klinac, kad sam tek pocinjao da sviram bass meni je DiGiorgio bio idol, znaci po ceo dan sam sedeo uz tablature i ucio pesme 'de on svira... Od Autopsyja mi je vrh Severed Survival i Mental Funeral, kasniji albumi su mi death/doom a toga bas i nisam neki ljubitelj. Od novijeg deatha Hellsworn i Scarab.

Stevan Djordje je car, al ono ... Sadus je Sadus... Iskopao sam negde zesci bend http://www.youtube.com/watch?v=p1vyOWZtyZY
ovo je mejnstrim postalo al je jos keva

http://www.youtube.com/watch?v=OA3bPo0VxCA

Ево још бендова,које под хитно морам наћи,пошто имају некако заразне песме:

http://www.youtube.com/watch?v=FzrSejwgWtg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sB0zId5KZs0&feature=related