Prijava

Vreme je da se pozabavimo fenomenom odumiranja definicija slenga na Vuki.

Ovih dana čitam defke i zamišlljam nekog mučenika koji je preko googla tražio rečnik slenga, google ga uputio ovamo, on došao i u pokušaju da nađe definiciju reči "riknuti" (npr), naiđe na gomilu kuraca, pičaka, pljuvanja po svemu i svačemu, i ostalih apsolutno beskorisnih gluposti... Zamišljam kako se taj mučenik zbunjeno češe po glavi i pita se "Šta je ovo? Pa meni treba recnik slenga, pobogu..."

Jedan od glavnih razloga za lagano odumiranje definicije slenga je i taj što ljudi daju minuse (ili ne daju ama baš ništa) ovakvim definicijama, čime obeshrabruju autore da se bave definisanjem, jel'te, slenga.

Dakle, šta nam je činiti?

Aha, a ti predlazes da pisemo definicije tipa

Riknuti - To je ono kad covek umre.

Paaa,prebacimo se onda na tu temu :)

Ja sam svojevremeno napisao "Ljubav - to je ono kad se ljudi vole."
I Tulum me je žestoko iskritikovao.
Od tada se ne usuđujem napraviti istu grešku.

Sleng je davno definisan. Ostaje nam samo da izmisljamo novi ili da se bacimo na redundantnost. Ili da nastavimo ovako.

Joj... Mučenik... I onda nikada neć moću sa sigurnošću da zna šta znači "riknuti" i to će ga mučiti i mučiti i na kraju će riknuti od muke...
Zar ne shvataš... Vuka je obrnuta, sve je završeno, sve je definisano i sada igramo samo multiplejer opciju. Sa dosta botova... :)

Slavko, ne secam se toga. Ali verujem da bi ti napisao tako nesto.

merci, neeee, ne, ne, nija ista tema, mi ovde nećemo da pobrajamo defke, nego da konstruktivno raspravljamo kako da ih zaštitimo na vuki i kako da ponukamo ljude da se bave slengom.

Slavko, reč ljubav nije sleng, još uvek....

Tulumbac, ama ne tako čoveče, nemo si toliki bukvaljist! poželjno je da sam sleng bude definisan na neki duhovit način...

Duncan, nigde ti ne ideš, sedi tu i piši predloge!

Ja bar mislim da si to bio ti. A možda sam te jednostavno zamenio sa nekim ko ne zna da piše, pa drži lekcije.

riknuti evo tom mučeniku i nek čita:)
lemaja, daj neke predloge šta da definišemo a šta još nije bilo?

Moguce, Slavko, sve je moguce. Mozda cak i sa nekim jadnikom koji kaci slike na svakih 8 i po minuta kako bi mu primetili definicije. Sve je moguce...

''Zato, pođite od sebe: što više starih defki ocenite i postavite u omiljene (mislim na čist sleng defke), to će sleng doći u prve redove. Neće biti u prvom planu, ali će biti aktuelizovan.''

sa ovim se apsolutno slazem :)

Eeeee moj Tulume. Reklamiranja više nema, a ti i dalje po starom :)

Evo ovako. Ako neko dođe na Vukajliju da sazna šta znači neki sleng koji je čuo u razgovoru neke ekipe na ulici, siguran sam da će ga naći i saznati šta taj iiom predstavlja. Takođe će shvatiti u kom momentu treba da ga upotrebi (ne bi li bio u trendu), tako što će pročitati i duhoviti primer tražene definicije slenga.

Ne drvite više o tome. Možda je sleng popunjen, ali sajt I DALJE POSTOJI.

Hvala lepo, uživajte.

p.s. Nemate od čega da ga štitite, sleng je još uvek na sajtu. Ko hoće da piše i čita gluposti, niko mu ne brani.

Zyclon, "Zato, pođite od sebe: što više starih defki ocenite i postavite u omiljene (mislim na čist sleng defke), to će sleng doći u prve redove. Neće biti u prvom planu, ali će biti aktuelizovan."
pa ok, ovakava konstruktivna kritika mi i treba. inače ja jesam krenula da čituckam od početka, zato i primećujem razliku.
a druga stvar, ja jesam u fazonu "neka cveta stotinu cvetova", al verujem da nismo definisali baš baš sve iz slenga što postoji u našem jeziku....

I na samom kraju - prežvakana tema, o kojoj se odavno vodila polemika. :)
Zna se koji autori definišu sleng, koji pišu blogove a koji viceve.
"Slengaši" od mene uvek imaju rezervisan plus, koliko god da je prosta definicija.

сад сте се сви нашли паметни да нападате лемају герилку...дрвите ли дрвите...шта ако није погледала све постове на форуму,ја сам јој први дао савјет да отвореи тему,ко ебе читање,...ко је крив када нема претраге на форуму?!...по мени она је управу...глупост је да копиране дефиниције имају већу популарност од сленговских...али опет све је до људи,не можеш их мјењати...и да није сав сленг пописан па ја сам само у задња три дана написао сленг који није био ни близу споменут а камоли дефинисан...и наравно тај сленг има толико малену плусовност за разлику од "сра*е дефиниција" које сам написао....зашто немам појма...само глупо ми је да се за вукајлију сада каже да је првобитно рјечник сленга,јер је она одавно почела ићи у другу страну...сленга има,истина је...али све се мање дефинише,а има га још ихахај за дефинисати...

Prebačeno u Kulturu.