Dakle, filmovi

  1. revenant mi je bio dinamičniji

    Ovo mi skroz nije jasno, em što je ovde sadržajnija priča, tačnije, mnogo je dinamičnije montiran, mnogo se brže menjaju kadrovi i slično. Mada dobro. :D
    Ja sam navikao i na dosta sporije filmove, pa mi ovo ne smeta.

  2. Reme, postoji li neki dobar tekst o "silence"-u koji bi lepo izanalizirao i rezimirao sve u nekoliko pasusa? Da razjasnim sebi neke stvari.

    Ne znam, nedefinisan mi je nekako ostao, nesumnjivo je dobar film, ali mi iz nekog razloga nije ostavio utisak vrhunskog.
    Oni dijalozi rodrigeza i inkvizitora su sjajni, gluma svakog lika koji se pojavio u filmu je vrhunska (garfilda naročito, odmah za njim i nisona), ali za priču i sam rasplet nisam siguran.
    Ako je poenta u progonu, patnji samoj i pronalaženju gledaoca samog kao sveštenika pri njihovoj potrazi za fereirom, kao i ispitivanju vere kod onih kod kojih bi ta vera trebalo da ima najveću snagu, nije me impresionirao toliko.

    Razumem što je premijerno prikazan u vatikanu, verujem da će se mnogi ljudi pronaći u ovome i preispitati svoju veru i njenu jačinu, ali mene nije pogodio u tom smislu.

    Jebem li ga, voleo bih da pročitam neku dobru kritiku, analizu, ili slično.

    8/10 rekao bih.

  3. Čak ne znam ni šta sam napisao sad, baš bi mi dobro došla neka diskusija o ovome.

  4. Nisi napisao zašto ti Revenant deluje dinamičnije.

  5. Film generalno, makar po mom mišljenju čak ni ne preispituje veru, niti ima rasplet u tom smislu. Više je lični testament i gomila nedoumica koje jedan čovek može da ima. Čak ni taj progon nije bitan, ako mene pitaš, on je tu samo da pokaže situaciju iz više uglova. Ne znam da li se sećaš Nisonove tvrdnje da su ti japanci i izginuli za nešto u šta zaista ne veruju. Ne znam, ja sam pored tog ličnog momenta, postavljanja pitanja oko svega u video i možda i više tu kolonijalističku crtu, nametanje sopstvene vere negde.

    Mada, sve kroz šta glavni likovi, pre svega Garfild prolaze su u neku ruku iskušenja jedne ličnosti, ne nužno religijska, primenljiva za svaku oblast i bilo šta drugo.

    KVARIŠA: Sam kraj gde je njemu krst u ruci, dok ga sahranjuju, jasno je da je njegova žena stavila krst tamo, i to mi je nekako vrhunac cele priče, i prilično jako se igra sa apsurdom, gde je on nešto napustio, a to ga je zbog drugih i tu pratilo. Čudno je, sudbina svakog lika je bitna za komplet priču. Nisam siguran i da može da se izanalizira tačno na tom "filozofskom" nivou. Bukvalno, sva pitanja koja Skorseze sam sebi postavlja i ne zna odgovor na njih.

    Al' reci što ima tok kao Apokalipsa danas, Liam Nison kao Brando tamo :D

  6. Al' reci što ima tok kao Apokalipsa danas, Liam Nison kao Brando tamo :D

    hahah, ovo mi ne bi palo na pamet nikad. :)

    Mada, sve kroz šta glavni likovi, pre svega Garfild prolaze su u neku ruku iskušenja jedne ličnosti, ne nužno religijska, primenljiva za svaku oblast i bilo šta drugo

    Dobro, ovo je jasna stvar, mislio sam da sam već napisao gore kod "pronalaženja gledaoca", sad vidim da sam preskočio. I sa tim apsurdom s kraja se slažem. Nison je lik koji ima možda i veći uticaj u filmu od Garfildove uloge. Čak on na kraju KVARIŠA pokazuje da se nikad nije ni odrekao vere praktično, da je istrajao, što sam očekivao i od Garfilda posle, ali možda je i ovakav kraj boljiAŠIRAVK

    Ovo s kapitalističkom notom i pokušajem nametanja poretka/vere/ideologije ti je dobar zaključak, može se razmatrati i na taj način.

    Onaj lik, kačihiro, ili kako se već zove, na važnosti dobija tek kad na kraju filma, kad rodrigez postane praktično ista pička.

    Rečenica koja japan poredi s močvarom u kojoj nema ni korenja ni nikakvog kurca je vrh. A možda je matori skorseze hteo malo da se popiša po žutaćima i njihovim neljudskim (nehrišćanskim) postupcima u skorijoj prošlosti.

  7. S ovim za Nisona se slažem. A Skorsezeu je ovaj film lični testament praktično, čak je i to sam izjavio, želeo je 20 godina da ga uradi. Bio je prvo planiran da ide odmah posle Bandi Njujorka.

    Sve u svemu, Kićiro valjda ili tako nekako, da, tu posebno dobija na značaju i tu se pokazuje ta "ljudska" nota i kod njega, kod ovog ko je kao istrajan.

    Sve u svemu, dosta toga je hteo Skorseze. Meni je iskreno mnogo drago što je snimio ovaj film nakon par klasičnih oskar bajtova, jer je ovde bilo očigledno da teško ovaj film može da ima prođu tamo, i da uzme oskara, previše je spor, težak i možda čak i neatraktivan da bi se takmičio za oskara. Šupački je samo što makar nominaciju nije dobio, ako mene pitaš.

    Ali kažem, ima mnogo toga što se prikazuje kroz film, poenta je da ni u jednom filmu što se bilo koje strane tiče (gde to može) film ne zauzima ovu ili onu stranu. Piša i po japancima, i po kolonijalizmu, i po religiji i po onima koji je "izdaju". Jednostavno, imam utisak da je prilično slojevit film i sigurno nešto za više od jednog gledanja. Može i na filozofskom nivou da se ukapira, a i na ličnom. Generalno, moram da ga odgledam još jednom, mada ću verovatno za drugo gledanje sačekati bolji snimak ili bioskop. Previše je stvari u filmu da bih mogao sada da ispišem recenziju koju bih prvo ja smatrao validnom.

    Ali priznaćeš, svakako nije bačeno vreme film. Sad, sporiji, brži tempo, ne znam, kako kome leži. Moje mišljenje je da bi kraćim filmom i bržim tempom narušio čak i tu "mistiku" japana i celu tu priču. Bukvalno, ceo film je kao jebena meditacija. Ne znam kako drugačije da opišem.

  8. Што се мене тиче, Гарфилд ми све време у филму делује као неко пре вођен добротом и убеђењем него чистом религијом. Тамо пред крај му попушта ту и тражи потврду религије у Нисону. Када је не добије, пада. Нисон је тај који је рационалнији и интелигентнији, промишљенији у филму, али исто тако и неко ко је остао до краја доследан, или макар доследнији. Добро си приметио, Кићиро и Гарфилд су исте пичке мање више.

    Јапанци су сви одреда објебали улоге иначе. А као што рекосмо и ова двојица.

    ЕДИТ: И много се више филм поиграва са људском суштином и тиме да је она непроменљива него нечим другим, макар моје неко виђење.

  9. Manchester by the sea da je dobar rekli ste?

  10. Нисам гледао. Гледаћу.

  11. Meni je manchester by the sea sledeći za gledanje.

    Slažem se, reme, sve u svemu, da ne dužim dalje, dovoljno smo zauzeli temu, daleko od toga da je bačeno vreme, sasvim dobar je film.

    I da, zaboravih, do jaja je što praktično nema muzike (ako se ne varam), a ipak se postiže napetost kakvu su hteli, baš je "silence" film.

  12. reme i kilogram raspravljaju o filmu, ljudi ovo plaćaju da vide mi imamo džaba, malo humora nikad na odmet

  13. Dajte za Hacksaw ridge snimak ako ima dobar

  14. Бомбоњерице, пробај да почнеш да скупљаш паре да можеш да погледаш данкирк у биоскопу, средином године га дају, имаш времена. Да се не патиш ту уз екранчић од 14 инча, капирам да би и мени тако сваки филм био срање.

    Бароне, на пајратбеју има двдсцр.

  15. kilograme, hvala što me podsećaš da me pičke uvek zovu po slatkišima

  16. Је л' мислиш на Таурунуме Бонбон?

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.