Dakle, filmovi

  1. Da li vjerujes u Boga?

  2. hahahah koliko presmor zvuci

  3. Taj film na fazon ko film Sedam godina na Tibetu

  4. Da Tristane avetinjo

  5. Nisam ni ja jos gledao Silence

  6. Pa kad ćemo gledati?

  7. Преиспитивање вере, људске суштине. Два лика иду у Јапан да нађу трећег лика који је својевремено тамо проповедао хришћанство. Сад, у Јапану је ситуација таква да власт не дозвољава друге религије и хришћани најебавају, убијају их, муче и тако даље. Е сада, филм јебе на пољу унутрашњих сукоба и борбе ликова са самим собом. Предркано је одрађен, има сличан ток као Апокалипса данас фазон. Једино што је спор и што због тога неће сваком лећи.

    Али много малтретирања, тражења вере и немогућност бежања од суштине. Јбг, није холивудски тип спектакла, јако је озбиљан филм. Немаш препрцаних сцена борбе, само патњу.

    Оно, филм је Скорсезеов лични тестамент и поставља гомилу питања која човек иначе поставља себи.

    Опет, на теби је да одлучиш хоћеш ли га гледати, што се мене тиче, сигурно најбољи Скорсезеов тамо од деведесете па на овамо и ту се неђе слажемо и Пров и ја.
    https://youtu.be/A0KUWzfugg4

    Мени ни на секунд није био досадан. Е сад, види, тестирај се. Ако не грешим, ти си Одисеју у свемиру одгледао, онда овај и не би требало да ти буде проблем. :Д

  8. Нема везе са Седам година на Тибету.

  9. Gledaću pa pišem utiske.

  10. Jel predrkan vizuelno,nisam nasao 1080 a nesto mi se cini da bi trebalo tako gledati

  11. Sasvim solidan je Screener onaj od 2.2GB. Kamera mnogo radi u korist filma, al nije predrkana u smislu "e sada ću da gledam kako je ovo ljepo". U suštini, prilično radi na izgradnji tenzije i mistike. Sam po sebi nije preljep.

  12. A def ga vredi gledati u bioskopu recimo.

  13. Unutrašnje preispitivanje, ahaha, kapiram da si u Holivudu imaš 10 miliona jebeš glumice i onda se zapitaš o smislu. Koje preispitivanje uhvate te Japanci i biju te da prekineš propovedanje.

    Spojler: naravno prekinu i rade za njih.

  14. A ne spojluj jebem te baš

  15. Pa i ne treba ti spojler uz minimalno poznavanje elementarnih stvari, gde je Hriscanstvo u Japanu danas...

  16. Bombili oces da te vodim u bioskop imam ja love

  17. Al minimum pusenje ocekujem to ne moram da na naglasavam

  18. pseto pripazi malo kako razgovaras sa mnom, prijateljski savet

  19. pseto pripazi malo kako razgovaras sa mnom, prijateljski savet

    Inače će za 40 godina da skupi pare za pištolj na crno i da te nađe u gradu čim nakon toga skupi pare za prevoz.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.