Prijava

sikario 2 nista specijalno, nije ni los.

Nova Nemoguca misija isto nista specijalno, onako mindles supljikava zabava i dobra akcija

Belgijski psihijatar Semjuel Lejsted 2014. godine odlučio da otkrije koji su filmski likovi utelovili psihopatske osobine na najbolji način. Lejsted je pozvao desetak svojih kolega da zajedno odgledaju 400 filmova u roku od tri godine. Obuhvatili su filmove prikazane u periodu od 1915. do 2010. godine, a kada su ih sve odgledali, izdvojili su 126 psihopatskih likova, od kojih je 105 muškaraca. Nakon trogodišnjeg posmatranja, došli su do zaključka da je najrealističniji psihopata Anton Čigur iz filma "Nema zemlje za starce" (No Country for Old Men); lik Havijera Bardema. Sa druge strane smatraju da su Hanibal Lektor (Kad jaganjci utihnu), Norman Bejts (Psiho) i Patrik Bejtmen (Američki psiho) najnerealnije psihopate.

Bohore sve je tacno sto su rekli.. Za Hanibala - lik koji oseti kojim sapunom zena pere mindzu nije psihopata nego umetnik :-D

Btw
Trazio sam ovaj film mesecima jer se nisam secao cele radnje, tj. mesta gde su se zaputili znao sam samo da je bekstvo iz zatvora i scena gde su im otekle noge od pesacenja. Sad se zainatio i pronasao konacno

https://www.imdb.com/title/tt1023114/

Entoni Hopkins najprecenjeniji glumac danasnjice

Kad spomenu filmske psihopate, malo je offtopic jer nije film vec serija, ali mi je maestralno i napisan i odglumljen lik T-Baga iz Prison Breaka. Ima neke psihopatske i sociopatske osobine, s druge strane ima trenutke gdje se vidi bas njegova ljudska strana, i da je on ustvari vise postao takav zbog toga sto ga sve u okolini jebalo uzduz i poprijeko cijeli zivot, nego sto je prirodno lud ili sta vec. Meni je bar lik veoma realan, mozes ga bukvalno zamisliti i u stvarnom zivotu da je takav i da postoji, ali me interesuje koja bi bila njegova dijagnoza? Jer ne moze biti potpuni psihopata ili sociopata, neke stvari koje prikazuju u seriji da on radi/govori/osjeca se direktno kose sa uslovima koje covijek mora ispuniti da bi se smatrao sociopatom. S druge strane, ne mozes bas ni reci da je obican i prosjecan lik.

јесте. ти бег је супер

Norman bates iz serije bates motel je top 5 serial killera. Momak sigurno i inace ima neki problem ne mozes onako odglumiti lud ko dzek nikolson

Kako mi je loše legao Hereditary, svaka scena mi izaziva teskobetinu prelošu

a druge strane smatraju da su Hanibal Lektor (Kad jaganjci utihnu), Norman Bejts (Psiho) i Patrik Bejtmen (Američki psiho) najnerealnije psihopate.

Pa to pre svega jer su pomenuta gospoda sociopate, a ne psihopate. <3
A i druga stvar je sto ti filmovi nemaju veze sa psihopatijom.

mozda je najrealniji psihopata u filmu angst.a taj film sig nisu gledali jer gledaju online a tu nema, samo preko torenata
edit:onaj u angst je mozda sizofrenik pa nije konkurisao

Džon Torturo je najpotcenjeniji glumac današnjice.. Samo zato što liči na Al Paćina ne dobija značajnije uloge

Meni vise lici na nekog mešanca metju mekonahija i zlatana ibrahimovica.

Najprecenjeni je dwayne johnson, bio je najplaceniji glumac slagacu vas mozda 2016

Mandy

Ovako, prica jednostavna, coveku ubiju zenu, krene da se sveti.

Prva polovina filma, dosadno pretenciozno sranje, sa ala Hodorovski momentima, i povremeno dobrom muzikom. Estetski ugodno, tu i tamo. Druga polovina filma, zabavno sranje, sa dodatnim tripoznim momentima i par urnebesnih trenutaka. Liku koji je pisao dijaloge za Kejdza treba dati orden, Kejdz ko Kejdz, Charlton Heston danasnjice, preglumi kad god stigne, scena u kupatilu da se covek valja od smeha. Scena kada se macuju sa motornim testerama prajsles.

Sta znam, nisam nesto odusevljen, niti razocaran, izmedju 6tice i 7ce. Zamisljeno je kao moderna tresina od filma, ali im nije nesto uspelo. Ko ne voli spore filmove neka preskoci.

https://www.imdb.com/title/tt0330243/ Day of the Wacko (2002) odlican 8/10
slazem se za mandy, moderni tres.

Rudy

Dobar film, nema sta.