Prijava

Ali ne smem da se bojim Remea, Reme is the mind killer. And when Reme is gone, only I will remain

ali onaj helikopter je bzv.bas nepraktican podseca na vilin konjica a oni nisu neki letaci.svi znamo kako ih vrabci tamane.

A vrabaca sve manje.
Pametnom dosta.

Očega prave začin crvi ako nije tajna? Nisam čitao. Asociralo me odmah na legendu o cimetu :

naime, vekovima unazad, pre puta za Indiju i svega, Arapi su držali monopol nad začinima što su stizali iz Azije, tako da je prosečnom Rimljaninu trebalo da radi pola godine za kesicu cimeta (bukvalno). Trgovci su dobro prodali priču kako polja cimeta čuvaju leteće zmije i nemoguće ga je brati. Jedino kada džinovski orao pravi gnezdo koristi baš drvo cimeta, i onda ljudi ubiju najvećeg slona, odnesu ga pred gnezdo, orao sleti da ga uzme, baci ga u gnezdo i ovo se prevrne na zemlju. Dok ptičurina shvati šta se dogadja ljudi brže - bolje pokupe šta stignu grana u džakove i bežanija. Tako bilo u stara vremena, i imati cimet bilo je prestiž gotovo jednako kao imati ananas.

Kada se izmet larvi crva pomeša sa vodom i suncem dobije se začin.

Otkud im vode tamo, ne videh :)

Šalim se ja malo, dobra je Dina, nisu oni ljudi krivi što je čovek pisao knjigu 1965. pa nije znao bolje. Fotografija i muzika su mi najbolji segmenti ubedljivo, kostimi takodje, mada su za daleku budućnost neubedljivi. I to sa puškama i jataganima mi je neubedljivo, kao i ose helikopteri, ali moraju SF gikovi da se lože na nešto tako da dobro jbg. Ne znam šta ih je koštalo 165.000.000$, ponavljam, da su u Ridika uložili toliko novca i da su ga pravili sad, o Dini ne bismo ni pričali baš puno. Sve u svemu bolje od svih potonjih starvors pokušaja i avatara zajedno, i to 14.000 puta bolji. Nego

Od ove informacije me malo hvata zebnja, mogao bi dizni solidno da ukenja https://www.space.com/flight-of-the-navigator-disney-reboot

Melkijades
Očega prave začin crvi ako nije tajna? Nisam čitao.

Право да ти кажем, не могу да се сетим. Али је фора нешто са њиховим метаболизмом. Исто, вода је за њих као отров, умиру од превелике експозиције води. Заправо, кад су на нивоу малих црвића, онда гутају огромне количине воде, а касније, кад достигну одређени узраст, цео им се метаболизам промени и онда је вода за њих смртоносна.

Да не би превише улазио у биологију која му вероватно није била јача страна, црви су отприлике једини ванземаљски организам у целој Дини, и тако је решио зајебанцију око њиховог метаболизма. Зато, колико се сећам, није нешто превише улазио у детаље, само се отприлике зна да су црви ванземаљског порекла, да праве Зачин, и да је вода за њих смртоносна.

Касније у серијалу једна раса људи која је све своје могућности уложила у биологију крене да прави вештачки Зачин, па Аракис губи на значају, а друга каста која се бави технологијом прави машине којима нису потребни Навигатори, па и Свемирска Гилда губи на значају, једина права мож у целој галаксији остају Бене Џезарит.

Да не смарм превише, ако будеш имао времена да прочиташ књиге и ако волиш СФ, можда је поред Асимова најбољи СФ серијал икада написан, и плус је можда једна од најјачих студија људског друштва, са све интригама око власти, манипулација простим светом, односима моћних група, итд.

Jimmy McGill
Ubiće te Reme. Ubiti.

Зашто ме људи не воле? Ја само желим да будем вољен.

Jel ti se svidja film Pariz, Teksas?

ne, nema vanzemaljci laseri svemirski brodovi galaktička putovanja roboti crvotočine warp speed itd itd

Lol, histerija oko Dine, nem pojma, mož da bude najbolji film ikada, ali ja stvarno ne mogu više ništa da gledam što je isprdeo Vilnev. Jer je batica kroz sve ostale filmove pokazao da je neprevaziđena prevara od režisera tako da šta god da uradi, jebiga. Tako da ono, drago mi je da vam se sviđa film, al Vilnev mi se napuši kurca.

Plus, nikad nisam hajpovao oko Dine, i malo mi se i kenja i od originalne priče o Dini, jer je Hodorovski imao dobre ideje, ali nikad nije bio dovoljno veliki reziserski kapacitet da napravi vanserijske filmove, otprilike, uvek se dotakne previše tema i nijednu ne odradi do kraja, tj. odradi ih jako površno, sa kul estetikom kasnije, a imao je i jaku dozu pretencioznosti zbog koje mu neki filmovi i deluju još amaterskije nego što bi delovali da nije bio toliko lud. Mislim, gotivim povremeno da gledam neke njegove filmove, ali ne smatram ih remek delima. Doduše, kod njega se tačno vidi momenat kad je naučio da srlja kameru i malo razume filmsku umetnost, pošto postoji granica pre koje su mu filmovi bili baš baš hevi amaterski odrađeni.

Eto, jel sam reko da će da dodje da nas grdi jao jao

Došao samo bog tebe Zap, uleteo na forum i video da kenjaš <3

Jako mi je drago da postoji čovek koji zna za Hodorovskog a ne pravi od njega božanstvo, divno :) Njegova Dina bi vrv bila opasan promašaj što se komercijalnog uspeha tiče, ali šteta što je nemamo. S obzirom na to da je Mebius bio uključen u projekat estetski bi morala delovati dobro, a i Dali bi, kao veliki autoritet, sigurno odradio sam bar pola projekta. Hodorovski je usiljen, poznaje naravno nadrealizam, magični realizam Južne Amerike, religije, mitologiju i simbole - ali preteruje.

Dobar film...meni je dobar bio i prvi....knjige nisam pročitao, možda jednom hoću...

Laseri...svemir...i oni lete...ima i robota...tehnologija nauka braćala...he turned himself into a fucking pickle man...funniest shit I ever saw...

Да је снимљена Дина онако како ју је планирао Ходорковски, уништила би идеју да се сними нешто после ње још више од оне несрећне Линчове верзије. Онако како ју је Ходорковски замислио, то не би личило ни на шта а спуцале би се огромне паре. У суштини, тај филм је требало да буде филм о Ходорсковском, а не филмска адаптација Дине.

Али то нема везе са овом адаптацијом Дине, која је одлична ако познајеш тај свет, макар изт оних клипова По Јућубу (Квин има одличне клипове који тај свет приближавају људима који нису читали романе, сасвим довољно за филм). То је можда и једина мана, по мени, али није мала мана тог филма. И једино што је Линч урадио добро 1984., кадје Ирулан на почетку дала кратак контекст целог тог света.

To za Hodorovskog i film je sasvim tačno, ali opet, šteta što ga nisu napravili :) Slab je sf poslednjih dvadesetak godina, baš baš slab. Od matriks keca ništa značajno nisu napravili (možda grešim), sve što imamo su adaptacije, recikliranje i pravljenje nastavaka da bi se uzelo nešto malo para. Dina je u redu, nema šta, i blejdraner je ispao daleko bolji nego što sam se nadao (makar estetski). Ghost in the shell me je baš razočarao, morali su ga mnogo ozbiljnije uraditi. E da - je l gledao neko onaj fejspalm od novog mortalkombata? Kakav užas.