Prijava

Ako nema goli otok, onda ta materija komunizma, gulag. Al ne neka propaganda, ako ima nešto približno istini, dokumentarac ili sl.

Ja ne znam za film, bas bi mi bilo zanimljivo pogledati nesto na tu temu, sto me podseti, voleo sam da slusam pokojnog Jova Kapicica, u gotovo svakom maratonskom izlaganju iznosio je neke anedgote o golom otoku

Nadam se da se peče u paklu taj govnar
Eto vidiš karma ne postoji, sin mu bivši uspešan košarkaš, unuk jebe hrvaticu i živi holivudski

E, uzeo ovaj film da gledam, reko hajde da vidimo neku umetnost, nešto
Bergman
sort by rating. izađe ovo
https://www.imdb.com/title/tt6725014/
Au bokte kakav smor. Možda je hteo da upravo time dočara dosadnu prirodu braka, m, m?
Možda.

Povodom ovog citata i pomenutog Tarkovskog, da se izjasnim.

Bergmanov Scenes from a Marriage nisam dovrsio do kraja, iz razloga sto je smor, i sto mi tema nije bliska, nisam se ni zenio, a kamoli razvodio. Ovu novu obradu sa Oskarom Ajzakom i Dzesikom Castejn sam dovrsio uprkos tome, ali zato sto se lozim na Dzesiku.
Bergman ima veliki opus filmova, pola su njah, od druge polovine ima odlicnih, a i genijalnih, koga zanimaju teme unutrasnje borbe sa religijom, straha od smrti, smisla zivota i tako te neke duboke teme, a koje svakoga pre ili kasnije svakako pocnu da zanimaju. Na Bergmana, vezano za filmove koji su mu dobri, gledam kao prozu i to onu klasicnu. Da bi se uspesno gledali ti filmovi, covek odmah treba da shvati da oni nisu za zabavu, nego kao kad bi citao Zapise iz podzemlja ili Putovanje na kraj noci (ona knjiga sto je profesor cita u Lepa sela, lepo gore).

Sto se tice Tarkovskog, on mu dodje kao poezija, cale mu je bio pesnik, pa je hteo od filmova da napravi pesme. Ko ne voli poeziju (ja), nece mu bas prijati ti filmovi u stilskom smislu. Ali su isto prozeti tim dubokim temama, i vredi ih gledati, sa istim upozorenjem da nisu za zabavu, i da zabavu od njih ne treba ocekivati. Ko ne zarida na kraju Andreja Rubljeva, nije covek, najpozitivniji i najdirljiviji kraj od svih filmova koje sam pogledao.

Ja filmove delim na tri vrste, zabavne, umetnicke i kombinovane. Svakako necu da za Americku pitu da kazem da je sranje ako sam registrovao da je film cisto zabavan i da mi je lepo posluzio da pojedem kokice i izdrkam kurac, a zaboga nisam tu prepoznao neke duboke poruke, kao sto za Bergmanove i filmove Tarkovskog necu da kazem da su sranje ako sam registrovao da su umetnicki i da su mi pomogli neke svoje demone da prepoznam u njima, a zaboga nisam se zabavio. A ima filmova tipa Matrix ili Brazil, gde se i izvozim i napregnem ganglije.

Putovanje na kraj noci (ona knjiga sto je profesor cita u Lepa sela, lepo gore).

Uzo sam baš nedavno da čitam, retko retardirano dosadno sranje, jedino što je dobro je dok traje rat i cela ta priča, posle ono kako ide i jebendiše se s raznorazne žene GIGA smor. Ko je incel mizogin jasam.

To mi omiljena knjiga

Hahhahah nisam hteo jbg. Evo poseri se ti po Srcu tame pa da budemo egal

Ali te razumem, citam sad neku Herzog od Sola Belova, cela radnja kako ga je zena ostavila sa najboljim drugom, a on sad pati zbog toga, i pritome je Zidov

Pa ne mogu da se poserem po Srcu tame, mozda malkice, nije bila kao sto sam ocekivao, ali nisam se ni razocarao

Nznm i ja sam batalio bio Putovanje na kraj noći, ne sećam se tačno zbog čega.

Što se tiče Tarkovskog, filmovi su svi do jednog vrhunski, svaki na svoj način. Istina, otac mu je bio pesnik, ali nije ih radio u takvom maniru - Stalkera recimo, ili Solaris, to nema veze sa poezijom. Ogledalo (koje mi je i danas, ne znam tačno zbog čega, najfascinantnije) je već druga stvar. Najzagonetnije u vezi filma je to što je masa ljudi posle tvrdila kako su imali utisak da su pojedine scene iz filma i sami doživeli, ili sanjali, nisu bili sigurni.

E da inače, ko je u stanju da dodje do ovog nevnika, svaka preporuka https://akademskaknjiga.com/katalog/matrirologijum-dnevnici-1970-1986/

Da, nisam napisao da Solaris odudara, a sto se Stalkera tice, meni je i on ostao u secanju kao neka poezija, scena kad se voze i kako snima onaj pesak.

Najzagonetnije u vezi filma je to što je masa ljudi posle tvrdila kako su imali utisak da su pojedine scene iz filma i sami doživeli, ili sanjali, nisu bili sigurni.

Sad bi Jungovac rekao da je Tarkovski tim filmom ovaplotio kolektivno nesvesno. Jedini njegov koji nisam razumeo, mada sam imao neke ideje tada, ali sam vec odavno zaboravio.

A Tarkovskog sam najvise poceo da cenim kada sam procitao da se napio kao bulja sa Kurosavom u kafani, jer je sebe smatrao mnogo manje vrednim umetnikom, pa se popeo na nesto i zapevao temu iz 7 samuraja, kao omaz Kurosavi.

Sva je prilika da, kod Ogledala, poenta nije u razumevanju već u doživljaju. Treba čitati taj dnevnik Tarkovskog, prezanimljiv je iz 1001 razloga. Mislim da su i intervjui na yt dosta zanimljivi, koliko se sećam. Opasne ideje je imao, i način da ih prezentuje. Nikad nije bio previše zadovoljan, jer uvek je manjkalo sredstava, cenzurisali su ga, sabotirali, ekipa oko filma ga nije uvek najbolje razumela, i sve je to negde bila muka i štap i kanap. Ali generalno, ne znam da ga je iko nadmašio što se tiče kinematografije.

https://www.imdb.com/title/tt11138512/ The Northman - Kakva prljavština! Kao da su na filmu radili ćelavi marinac Džoko, Džo Rogan, Džordan Piterson i Dejvid Gogins. Dal se ikome od nas sviđa radnja, nije ni bitno, jer je ovo vrhunski artikulisan bes. Na kraju skapiraš da te bes nikuda ne vodi, da će u 9 od 10 slučajeva da ti se obije o glavu, ali ipak uživaš u putovanju. Dugo iščekivani antidot za ova estrogenska sranja koja nam serviraju. Ovo je jedan od retkih filmova koji može da bude fejvorit i onome ko pičku nije video godinama, kao i onome kome se popela na kurac, hehehe. Edžers je na dobrom putu da postane najznačajniji aktivni američki režiser kroz desetak godina.

Eto, čudo prove da si dao ovako dobru kritiku, za mene neočekivano, no dobro.

Elem, Lepo sam planirao da gledam novi Jurrasic World, jeste, indikativno je što okupljaju komplet ekipu iz svih prethodnih delova, ali reko ajde. Sad vidim kolju ih po recenzijama, znači šutiranje mrtvog dinosaurusa izgleda.
A prvi deo mi je omiljeni film sveukupno. Vratite mi moje detinjstvo!

Al sto se prica da je novi Top Gun do jaja, je l gledao neko? Ja nesto ne verujem

Prove ja sad ne kapiram el dobar film el jok

Nisam odgledao film od vremena pa bih mogao ako dobar je