Prijava

Islam bukvalno nije postojao kada je bila spaljena, a spalio je Cezar. Daleko od toga da ja volim muslimane, ali ne lupaj brate

Sevaszokrator, iznosiš baš previše činjenica sa vrha brega, bukvalno ono internet školovanje, zagrebeš po nečemu i smatraš se kompetentnim da iznosiš mišljenje. Ajde daj neku oblast koju baš poznaješ, u suprotnom imaš slagalicu brt.

jeste, u pravu si, samo ne treba to brkati sa rasom i bioloskim predispozicijama, takvi su jer odrastaju u siromastvu i primitivizmu, i ti bi da si se rodio u cigan mali bio 99% takav bez obzira sto si beo

treba imati bas mnogo prirodne inteligencije, odlucnosti i posvecenosti pa napraviti nesto od svog zivota kad se rodis u jebenom kartonu bez struje i pola sela ocekuje da se ozenis do 15. godine

Aha, onda im drzava dodeli stanove, a oni poskidaju parket, vrata, bojler, prozore, prodaju i vrate se u karton. Geni, bre.

Sevaszokrator, iznosiš baš previše činjenica sa vrha brega, bukvalno ono internet školovanje, zagrebeš po nečemu i smatraš se kompetentnim da iznosiš mišljenje. Ajde daj neku oblast koju baš poznaješ, u suprotnom imaš slagalicu brt.

sta sam sad zagrebao?

Aha, onda im drzava dodeli stanove, a oni poskidaju parket, vrata, bojler, prozore, prodaju i vrate se u karton. Geni, bre.

Znaci cenis da cigan kojeg kao klinca usvoji i odgaji everidz zapadna porodica ima vece sanse da socijalni stan razjebe i ode u karton siti, nego da zivi prosecan zivot normalnog coveka?

Sećam se priče koju mi pričala pokojna baba, o cigančetu kojeg je usvojila kraljevska porodica. Kao odrastao sve kul, najbolje okruženje i obrazovanje i šetaju jedan dan po šumi i ovaj kaže au tata vidi koje granje, bile bi dobre korpe.

Pa ja ne kažem da je to zato što su spečeni nego zato što nemaju kulturu i to nemanje kulture prenose na decu kao svoju kulturu.

@sevast stratokaster
Genetski predodredjene stvari mogu da se koriguju okolinom i ucenjem, sto bi se desilo da ga odgaje kvalitetni necigani

I ja sam odrastao jako siromašan pa mi nije pričala majka da idem da prosim i kradem nego da se školujem lol

Gamby,kakav Cezar,muslimani su u svom pohodu na severnu Afriku spalili tu biblioteku.

To je bilo negde u 8. veku a islam je nastao u 7. veku.

Genetski predodredjene stvari mogu da se koriguju okolinom i ucenjem, sto bi se desilo da ga odgaje kvalitetni necigani

A da li belac koji odraste u karton sitiju pocinje da se ponasa kao everidz cigan? Ako da, onda smo ustanovili da ce i jedni i drugi u slicnim uslovima odrastanja u proseku razviti slicne obrasce ponasanja. I ako je tako, na cemu se onda tacno temelji pretpostavka o genetskoj sklonosti cigana ka takvom ponasanju?

Gamby,kakav Cezar,muslimani su u svom pohodu na severnu Afriku spalili tu biblioteku

A? https://prnt.sc/wlusci

A da li belac koji odraste u karton sitiju pocinje da se ponasa kao everidz cigan?

Izvor ili se nije desilo

I ako je tako, na cemu se onda tacno temelji pretpostavka o genetskoj sklonosti cigana ka takvom ponasanju?

Upravo u cinjenici da je 9 od 10 cigana ljudski talog koji zivi zivote nedostojnim coveka.

kod ljudi, koji nemaju mentalni problem, sto se tice ponasanja kasnije, oko 90% je vaspitanje a 10% biologija (hormoni, itd).

@sevast stratokaster

sevaškotraktor

selasvorarktor_95

Pa Kelte, temperament je utvrdjeno nasledan. A, sta je temperament, nego to kako ces se poneti u odredjenoj situaciji. Npr, nemas para i gladan si. Imas par opcija, npr

1) Odradis neku fizikaliju da zaradis ili nesto, operes nekome prozore itd
2) Krades
3) Prosis

Temperament igra veliku ulogu ovde, i zato ce vecina ljudi izabrati opciju 1 ili nesto slicno tome, a cigani 2 i 3

Naravno da ce i deo ljudi izabrati opciju 2, ali to je max 30%, opciju 3 jos manje. I deo cigana ce izabrati opciju 1, ali max 10%, a ostatak opciju 2 ili 3

temperament odredjuje koliki ces recimo rizik da prihvatis, a to mozes da radis i legalno i nelegalno i "ciganski" sto kazes.

legalno, veliki rizik: kocka, berza, ulaganje u nesto statiznam
legalno, mali rizik: sljaka, fizikalija, radis kod nekog i tako
ilegalno, veliki rizik: pljacka, iznuda, itd
ilegalno mali rizik: prosenje, eventualo dzeparenje i tako to.

genetika odredjuje koliki ces rizik da uhvatis, vaspitanje odredjuje sta ces. po tvom primeru.

Pa Kelte, temperament je utvrdjeno nasledan. A, sta je temperament, nego to kako ces se poneti u odredjenoj situaciji. Npr, nemas para i gladan si. Imas par opcija, npr

1) Odradis neku fizikaliju da zaradis ili nesto, operes nekome prozore itd
2) Krades
3) Prosis

Temperament igra veliku ulogu ovde, i zato ce vecina ljudi izabrati opciju 1 ili nesto slicno tome, a cigani 2 i 3

A kako se zove kad imas para i nisi gladan, pa opet krades i varas? Npr. tajkuni, politicari, kriminalni klanovi, prevaranti na internetu, itd. Nije kradja samo kad ti neko zavuce ruku u dzep. Jel i to do temperamenta/gena?