Prijava

1.Drugaciji chat - Stari je nepregledan i nedovoljno funkcionalan, spor je, ne postoji mogucnost privatnog chata sto postoji na svakom chatu. Iskreno, losiji chat od ovg na Vukajliji do sada nigde nisam video. Zasto sve praviti kada se mogu koristiti i tudji besplatni resursi poput ovakvog chata koji sam napravio samo za demonstraciju njegovih prednosti: http://vukajlija-wlex88-chat.awardspace.biz/.
Predlazem da se uvede oivakav chat dok postojeci aktuelan ne bude poboljsan ili zamenjen nekim kvalitetnijim.
Potrebno vreme za uvodjenje ovog chata - 5 minuta

2.Obavestenja i privatne poruke - Privatnim porukama se moze pristupiti na forumu, ali ne sa profila, pa ih mnogi i ne citaju. Mozda je greska u tome sto one u stvari nisu privatne poruke, vec tema na forumu 1 na 1 koju vide samo oni koji razmenjuju te poruke. Bez obzira na idejno resenje koje je po meni lose, ovo se moze poboljsati putem stavljanja linka za privatne poruke na profilu pored dugmica za dodavanje definicija, profila itd.
Tagovanje u komentarima putem kojih nekom odgovaramo na komentar bi se lako moglo srediti da npr kod "@wlex88 komentar" za mene stize kao obavestenje sa linkom na dati komentar na pvt.
To nece usporiti forum, cak ce ga i ubrzati, jer kada bi se sredilo linkovanje,otvaralo bi se manje stranica i radilo bi brze.
Stranica profila je default stranica, pa je potrebno samo u sledecem kodu:

<li><a href="/definicije/novo">Dodaj svoju definiciju 0</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/definicije?order=time">Definicije 175</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/posters?order=time">Posteri 38</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/slike-za-definicije">Okačene slike 70</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/video">Video klipovi 10</a></li>

<li><a href="/recnik/autori/12979/komentari">Komentari 1982</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/komentari-drugih">Komentari drugih 941</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/omiljene-definicije">Omiljene definicije 647</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/omiljeni-posteri">Omiljeni posteri 179</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/izmena">Izmena profila</a></li>
<li><a href="/recnik/autori/12979/avatar/novo">Izmena avatara</a></li>

ubaciti jos jedan
<li><a href="http://www.vukajlija.com/forum/podforumi/10-privatne-poruke">Pogledaj privatne poruke</a></li>
Potrebno vreme- 1 minut

Cak moze stajati i "Pogledaj privatne poruke (broj poruka)" gde bi php kod odredjivao broj koji stoji u zagradi a koji bi pokazivao broj primljenih poruka.
potrebno vreme - 10-ak minuta

Demonstracije radi, na profilu se lako moze dodati link za pvt koji se cita na forumu, a to i sami mozete napraviti za pvt da kod linka sajta na vasem profilu dodate http://www.vukajlija.com/forum/podforumi/10-privatne-poruke.
Evo kako to izgleda http://i44.tinypic.com/wqzw9s.png i na mom profilu i radi: http://vukajlija.com/recnik/autori/12979
To moze svako uraditi dok se neko ne bude setio da samo postavi taj jedan link na profil strani.
Zar ne bi bilo lose kada bi taj link stajao ovde
http://i40.tinypic.com/2n7k0g2.jpg

2.a. Bag-spori rad Vukajlije - Sajt radi sporo ukoliko je problem u serveru ili je protok veliki. Ako nije problem u serveru, protok se moze smanjiti putem omogucavanja tagovanja u komentarima, sto sam opisao u 2.

Potrebno vreme - 10-ak minuta

3.Broj definicija u gornjem desnom uglu Rasprava od mesec dana, a potrebno je samo u php kodu za promenljivu broj_definicija (ili kako se vec zove) promeniti broj iz 10 u 20.
broj_definicija=10;
promena u
broj_definicija=20;
Potrebno vreme - 5 sec

4.Draft - Omoguciti posebnu privatnu stranicu na kojoj bismo zapisivali definicije i omoguciti automatsko postavljanje definicije nakon oslobodjenja kvote. Potrebno je samo napraviti tu stranicu i putem php-koda omoguciti postavljanje defke u poseban "virtuelni server" na Vukajliji koji bi automatski selektovane definicije iz privatne strane dodavao za glasanje. Zasto bi ljudi cekali da im se oslobodi kvota, kada to server moze sam obaviti
Potrebno vreme - ne vise od pola sata.

Ne znam php kod po kome funkcionise Vukajlija i ne mogu predlagati gde, sta i kako menjati u kodu, mogu samo davati uputstva. Onaj ko se ozbiljno bavi php programiranjem bi 90% predloga mogao da realizuje za 5 min po predlogu. Zelim samo reci da nije problem realizovati predloge tehnicki, danas je u PHP-u sve moguce, samo je potrebna dobra volja. Voleo bih samo da se na predloge brze odgovara, moze ili ne moze?
Tacnije, pitanje nije da li moze ili ne moze, vec da li se zeli ili ne zeli. 90% predloga se moze realizovati za 5 minuta svaki.

Jos jedan primer da ne govorim u prazno - sajt koji sa sam napravi pre 5 godina u notepadu i paintu za par dana. Nije reklama, sajt stoji samo za ukras i uspomena na period kada sam se web programiranjem pocinjao baviti
http://super-bre.co.nr/

Sve stoji, sve je okej i sve podrzavam. I sve je istina. I sve je mnogo bolje, realnije, funkcionalnije i svrsishodnije od svih predloga zajedno u poslednje vreme.

PHP! PHP! PHP! ...jebao te php!!! :)

sve to zvuci lepo i logicno, ali cemu?
nacice kaizen vec nacin da nesto promeni za 5 sekundi ili 5 sati...ako ima dobar razlog za to, ja ne vidim veliku korist od ovih predloga. Jesi ti neciji dupli?

Sos, otidji nekad do faksa, mozda tamo cujes nesto o PHPu. :)
Cak i na Visoj poslovnoj pricaju o tome... :D
I kako ne vidis korist od predloga? Donelo bi neke sitne izmene, poznate od ranije na drugim sajtovima. Modernizovala bi se Vukajlija. To je realno sitan posao za nekoga ko zna da ga odradi, a doneo bi osvezenje. No, to sam sve vec rekao.
I koji si ti filozof - imas gde, imas s kim, imas cim, ali zasto? :D

Btw, ja ne studiram ovo, ovo mi je hobi, samo se trudim da dam svoj doprinos razvoju sajta. Nisam dupli, samo bih voleo kada bi se predlozi malo brze realizovali ili kada bi se brze odgovaralo da se odredjeni predlozi ne zele realizovati. Brojni predlozi ostaju otvoreni, a nerealozovani i ne zna se sta ce biti sa njima. Ja sam samo dao kontruktivne ideje kako i sta uraditi, i samo retard se nece sloziti sa mnom da:
-bolje je pristupati PVT-u preko profila nego preko foruma
-predlozeni chat je 1000 puta bolji od postojeceg na Vukajliji
-linkovanjem na komentarima ce se povecati brzina sajta (ovde mislim da retardirane PHP programere)
Opciju pod 4 za draft smatram izuzetno korisnom, meni je barem to najveca potreba i ostalim autorima koji imaju na desetine definicija u šteku

Ali i to sto kazes, cemu sve to, zasto jednostavno kada moze komplikovano :D

Ima li ko SOS-u da nije dupli :DD
meni se ovo svidja, ok je

Neo...bas zato sto i znam po nesto o tome za razliku od tebe dajem sebi pravo da se proseravam...u tome i jeste tvoj problem, cuo si za njega i sve sto znas jeste da klimnes glavom kad ga neko spomene...al da ti sad ne objasnjavam ironiju

Pazi ovako neo, ti kazes "Modernizovala" bi se vukajlija. Sad prati ovo:
-Moderna muzika u srbiji je Grand muzika,
-moderne pesme srbiji su pesme sa granda
-te pesme su niskog kvaliteta i stancaju se svaki dan, sve lice jedna na drugu
-slozices se da grand ni nije muzicka kuca, vec industrija skrnavih pesama koje se dobro prodaju
----------------------
Isto bi se desilo i sa definicijama na vukajliji ako bi smo nastavili modernizaciju :)
nadam se da sam uspeo da ti objasnim sto mi se to ne svidja

wlax, to za PVT mi je odlicno, to podrzavam, ostalo je suvisno

Bar za PVT da nam srede bilo bi super, a ostalo ako i kad stignu. Sto je do mene, ja sam se zalosio, predlozio i pomogao :-)

Aha. A ti znas koliko ja znam o PHPu? I ti znas da trenutno radim sajt kao projekat pred ispit? To sto me nisi pitao nista o tome, ne znaci da ne znam..
Dalje, ne mozes reci da je sve sto je novo i lose. Ako je nesto kreativno i inovativno i prakticno, ujedno je i korisno. A ja ne vidim zasto ovo ne bi bilo korisno. Problem sa losim definicijama nije u tehnickom usavrsavanju sajta, vec u neukoj masi, laganom gubljenju pojmova koji bi se definisali i (sto si hiljadu puta rekao) moderatorima koje mrzi da brisu (ali njih razumemo). I ne mozes porediti muzicku scenu Srbije sa Vukajlijom. To su babe i zabe.

Dzabe se mlatite...
Prvo, koliko sam ukapirao, kaizen ne planira da koristi eksterne sajtove za bilo sta.

Drugo, koliko znam, sajt je pisan na ruby on rails... e sad... verovatno moze tu nesto da se mesa sa php i sta vec tu pisete, al kazem vam, slaba vajda.

Trece... Umesto sto ucite te phpove i elektronike, zasto se ne drogirate ko sva normalna deca?

Prvo, to sam i ja ukapirao, predlozio sam eksterni chat cisto za poboljsanje sajta ili kao prelazno resenje dok se ne poboljsa postojeci, jer je ovaj postojeci po meni nikakav.
Drugo, pisao sam o php i html-u cisto da bih objasnio da tu nema neke posebne tehnike, barem za postojece predloge i da se puno malih i korisnih stvari moze uraditi za kratko vreme. Barem za PVT na profilu.
Trece, ja upravo palim vutru :-)

tako brate... uzivaj :))

ma milion stvari moze bolje... ja sam svojevremeno predlagao google pretragu foruma i sajta, ali kaizen okleva sa tim stvarima.
svejedno, nemojte se mnogo nadati za ovo... cisto kazem.

пхп руби оф валс пи*де материне?! јел говори ко од вас сербски језик?! ;)))

иначе приједлог за приватне поруке ми се свиђа...ионако четујем преко дефиниција ;),а баговање ме нервира што јес , јес....

na sajtu koji je rečnik slenga čet savršeno funkcioniše. bio bi još savršeniji kada bi ljudi viš pričali o jeziku, a manje o druženju. takođe, ne znam da lis e sećate, ali jedno vreme je bio aktivan beta novi čet, koji je zbog manjka vremena za usavršavanje ugašen na neodređeno. (dnevna doza)

link ka privatnim porukama bi bio koristan nekima. meni, koji ih minimalno koristim, posao se odrađuje i ovako.
Ja mnogo češže kliknem na dugme "aktivne teme iz svih podforuma" nego što odem na svoj profil. Na profil možda odem par puta nedeljno ili štagod.

3.
pa sada već ima 20 definicija umesto 10.

--
draft je totalno nepotreban, ali može.

meni je ok i ovako. ja bih težio nekom ogoljavanju pre nego uvođenju doatnih džidžabidža.

takođe se nadam da će se dizajn sajta uskoro drastično promeniti pošto i dalje tvrdim da je ovaj očajan. sve je super, a jedino definicije nemaju normalan izgled i normalno mesto.