Prijava

Nope,Kaligula :)

Evo me jos u Pesti,utisci se jos nisu slegli,svratih do internet kafea samo da vas pozdravim,pa idem da uzivam u alkoholu,cim dodjem ostavljam sve sto sam obecao!

Ај, па да причаш како је било. :)

Donesi mi razglednicu :D

I mene zanima sta se desava tamo? :)

Tu sam,jos sam premoren,ali da dam svoje vidjenje,a materijal cu dobiti kad ovi mucenici sto su posli za ZG da gledaju ponovo,ustanu.Izlilo se neko jezero,krenuli su iz Peste u 6h ujutru,a na Hrvatskoj granici cekali lokomotivu do 20h,jasno vam je da su propustili koncert i da im je 5 karata propalo,pa sam jos pod tim utiskom,kao i pod utiskom DIOve smrti.

Pokusacu ipak da stavim par recenica o koncertu.Odusevljeni smo bili kada su rekli da dugo nisu bili u Budimpesti i da ce svirati samo stare stvari,sto su i ucinili.Sve najbolje i najpoznatije pesme su odsvirali sem Unforgiven i Four Horsemen,a koncert je otvoren sa Creeping Death,na moje veliko zadovoljstvo.Takodje svirali su i brze stvari,a na Motorbreath sam poludeo.

Koncert je otvoren detaljima iz nekog Spaghetti Westerna,slabo sam ih gledao,ali mislim da je u pitanju "Bilo jednom na divljem Zapadu".Pirotehnika,osvetljenje,video bimovi,atmosfera na bini,sve je to bilo u rangu ACDC koncerta u BG prosle godine,sa mnogo ukusa,vrlo efikasno i za oko mnooooogo lepo.Sta da vam kazem kad smo stajali 20 metara od bine u fan pitu,a kad je vatra izlazila iz bine u vis za vreme "One" i "Seek and Destroy" svi smo osetili vrelinu na licu,drugar tvrdi da je to od jake svetlosti energija,ne razumem se bas u fiziku.Ali da je spektakularno,jeste.Mi smo snimali upravo "Seek and Destroy",pa cu to i okaciti da vidite deo atmosfere.

Publika u Madjarskoj kao i uvek losa,neuka,bez truncice znanja engleskog jezika,da nije bilo nas Srba,Slovenaca,Slovaka,Ceha i Rumuna u prvim redovima,niko ne bi znao rec da otpeva,ili da bar pruzi podrsku bendu bez da ih oni direktno pozovu na to.Cak smo culi iza nas da je jedan idiot pevao na Madjarskom "Enter Sandman" u pauzi izmedju neke dve pesme,zgranuli smo se.Na "Nothing else Matters" uglavnom su ovi oko mene zatvarali oci i tripovali kao na trensu,iako mislim da u Srbiji i najveci fanovi Karleuse znaju barem refren ove pesme,Madjare kao da boli kurac za to.Ne razumem kako mogu da vole nesto,a da ne znaju o cemu se peva i pritom da plate kartu za fan pit...Ne kazem ja da bih pravio atmosferu,mator sam za skakanja i slemovanje,par godina unazad(od Slejera)idem na konserte da vidim,cujem i da osetim muziku,ali opet nismo slusali "Koncert u podne",slusali smo pionire thrasha,zaboga...Medjutim,takvi su Madjari kao publika oduvek,na Mejdenima pre 6-7 godina samo su znali da vicu "Majda,Majda" i to je sve.Sad nisu pozvali na bis nijednom,krenuli su sto pre da napuste stadion,kakvi smo takvi smo,ali SRPSKA publika je prema meni u rangu sa najboljima,ne mozemo bas da se merimo sa Juznoamerikancima,ali znamo da uzivamo u onome na sta smo dosli,ne sumnjam da bi kod nas opet ceo stadion pevao "We want more" dobrih 10 minuta,i zato sumnjam da cu ikad ici u Pestu da gledam neko veliko svetsko ime.

Jos kod stimovanja i provere instrumenata,videlo se da ce biti preglasno,bas kako i treba da bude,a kad je poslednji roadi seo za bubanj i kad je odvalio po bas bubnju,jedna neopisiva kolicina vibracija je strujala kroz ljude od stopala dao glave,svi su mahinalno odreagovali sa "uuuuuuu" i okretali se da vide da li su se i ostali prodrmali kao i oni.Medjutim,kasnije se ispostavilo da ta dugacka vibracija koju je bas bubanj davao unistava svirku,i to je bio ogroman propust.Ljudi su bili u fazonu "Lars,molim te prekini da udaras",jer nijedna gitara nije mogla da se cuje od bas bubnja u vise navrata."One" i "Fade to black" su usrali skroz,prvu nisam uspeo da razaznam od pocetka do kraja,a drugu sam samo cuo delove u kojima nema bubnja,tj. basa,bilo mi je mnogo zao zbog toga,ali preziveli smo :).Kvalitet svirke je bio solidan.Nije bas da su se przili da odrade posao na vrhunsku nacin,ali korektno su svirali,svi sem Larsa,koji je silovao bubanj,jer je ocigledno bio nakoksiran i pijan.Silovao ga,ali nista nije kvalitetno odradio.Kazu ostali(posto smos e rastrkali sirom fan pita) da je ispadao mnogo za vreme "One" i jos jedne pesme,po nekoliko puta,ali kako rekoh,na svojoj strani nisam cuo tu pesmu uopste,pa ne mogu da procenim.

U svakom slucaju,repertoar,jacina zvuka,blizina bini,velike svetske zvezde ispred tebe,pirotehnika,energija koju su slali prema publici daju visoku ocenu koncertu,medjutim,nikako ne smem zanemariti ogroman problem sa bubnjem,losu publiku,Jamesovo proseravanje o sirenju ljubavi i hipi sranja,punjenje usta trzalicama i onda pljuvanje u masu,pa prilikom svake solaze dizanje glave i pljuvanje u vazduh,pa sutiranje piva u publiku...Nisu sve te stvari upropastile uzitak,ali su ga svakako umanjile.Mi smo gledali Metallicu,culi nase najomiljenije stvari,prosiskutovali o koncertu jedni sa drugima(svi imamo veliko koncertno iskustvo,ja mozda i najmanje od cele ekipe),nismo mi napaljeni metalci,mi smo ljubitelji metal muzike,rifa,dobrih solaza i jakog ozvucenja,dosli smo zeljni spektakla,ali opet nismo ni razocarani.Iako nikome od nas nisu omiljeni bend,iako su pljuvali pre par godina po svojim fanovima,ipak su odradili korektno svirku,ne bih d cepidlacim,gledao sam Metallicu,pa kakva je takva je,zacrtano sam i ispunio.Pa ako bude zdravlja,i ako DIOva smrt ne pokvari planove,gledacu ih opet 22.juna u Sofiji,iako pre njih svira SLEJER.Ipak SLEJER je SLEJER,to su ljudi koji vode racuna o svakom detalju,Metallica im svakako nije ni blizu po svirci i kontaktu s publikom,pa ne znam kako cu posle njih uspeti da gledam Metallicu,ko bude isao,videce da posle SLEJERA svi ostali su samo druga klasa.

Za kraj,dok ne stigne moj materijal,evo male potvrde onoga o cemo sam pricao.Mrtva publika na 25 stepeni u Budimpesti i publika koja daje znake zivota u Zagrebu,iako pada ledena kisa,duva nesto nalik Tornadu i ima samo 7 stepeni.Nasa i hrvatska publika definitivno zasluzuju vise ovakvih desavanja,dok madjarska zasluzuje samo da slusa Cardas,jer za bolje nije.

http://www.youtube.com/watch?v=eWBPgS0-CTk

http://www.youtube.com/watch?v=BOH4E-SJeTE

Детаљно, нема шта! :)

''Koncert je otvoren detaljima iz nekog Spaghetti Westerna,slabo sam ih gledao,ali mislim da je u pitanju "Bilo jednom na divljem Zapadu".''

Брате, то је из филма ''Добар, лош, зао'', ваљда ако се за то време чуло ''The Ecstasy of Gold'' пошто Металика 20 година већ тиме отвара концерте.

Ово:
http://www.youtube.com/watch?v=2PwpOmjAu1M

Мени буразер дошао јутрос из Загреба. Блатњав, никакав, каже да је стајао 8 сати на киши и да је било блато до колена, али да је вредело, јер је то најбољи концерт на коме је био.

Ево сетлисте:
Creeping Death
For whom the Bell Tolls
Fuel
Ride the Lightning
Fade to Black
That Was Just Your Life
The End of the Line
Broken, Beat and Scarred
The Day that Never Comes
Sad but True
One
Master of Puppets
Battery
Nothing Else Matters
Enter Sandman
Am I Evil?
Hit the Lights
Seek and Destroy

Је л' био Sanitarium у Будимпешти?

Da,Dzimi,znamo mi da oni svaki koncert otvara ovim trcanjem po groblju,ali za divno cudo,niko od nas nikad nije gledao "Dobar,los,zao",niti bilo koji vestern,verovao ti meni ili ne :).Da,i ovde je otvorena svirka sa iste prve dve pesme,medjutim ostatak je razlicit.Nije bilo Sanitariuma,ali kako sam izbrojao ovako napamet 12 stvari se podudaraju,nisam zapamtio celu setlistu odavde,ali ako dodjem u posed iste,okacicu da uporedis.

Burazer ti je verovatno u pravu,ali da je gledao u Madjarskoj,ne bi tako pricao,jer sam razloge vec naveo gore.Licno mi je mnogo zao sto se nisam odlucio za Zagreb,ne znam ni ja iz kojih razloga,ali sad proklinjem sam sebe.

Волим да читам извештаје хехехе. Ломио сам се једно време да и сам документујем, али сам ипак размашио :)
Баш сам био сигуран да ће Металика доћи ве године и надао сам се Арени, мада, никад се не зна

Urose,napisah vec Dzimiju da se pregovori vode za narednu godinu,ali videcemo vec,sto ti kazes nikad se ne zna.Ali ako su sad bili u apsolutno svim zemljama oko nas,ne verujem da bi svratili i ovamo da su imali u planu,a sumnjam i da ce posle samo zbog nas doci kasnije ove godine.

"Ломио сам се једно време да и сам документујем, али сам ипак размашио :)"

Jesam ja ovo pravilno skapirao da si i sam bio u Pesti?

Нисам, мислио сам на концерте које сам раније посетио, чак сам негде нешто и писао па престао.
Доброг другара бих слушао да су код нас гостовали, јер ми је концертна година другачије испланирана :)
Иначе, мислиш ли на најављени наставак турнеје са неком монструозном продукцијом? Била је вест да ће кад ово одраде ;) одсвирати мали број концерата "који ће бити невиђени спектакл"...

Ја се само надам да ће, ако дођу у Арену, имати ону четвртасту бину са публиком свуда около. И са сандуцима изнад. :)

Тај рад, то је права Металика :)))
Хоћу рећи, то ми делује као њихово природно станиште

@ Uros

Ne mislim na ostatak njihove turneje,vec prelazak na festivalsku svirku od Juna pod Sonisphere etiketom,zajedno sa tri ostala najveca imena thrash metala,a trebalo je i pokojni DIO da svira,jbg...Ja svakako idem u Sofiju,mozda cak i kolima,videcemo do petka.

@Dzimi

Ne verujem da ce biti Arena bas,pretpostavljam da ce opet biti neki otvoreni prostor.

Доћи ће Моторђед уместо Хевн енд Хела.

Ја сам се секирао јер сам хтео да чујем Хевен енд Хел, али сад читам да су они још пре десетак дана отказали све наступе...
Мени је то било занимљивије од четворке, слабо ја њих готивим и појединачно и колективно хахахах :)

Ides u kurac...Pa ja cu onda na Anthraxu vec biti bez glasa i energije.A cekaju me ma' precious Megadeth i SLAYER odmah posle...Metallicu necu ni gledati,kako vidim :)