Prijava

Основна питања ове теме су:
- да ли се икада замислите када чујете вест на ТВ (или другде, свеједно)? Или вест у комплету сажваћете, прогутате и сварите?

- Да ли је за вас истина оно што медији кажу да је истина а лаж оно што они кажу да је лаж?

- ДА ЛИ ЗАХТЕВАТЕ ДОКАЗЕ ЗА НЕКУ МЕДИЈСКУ ТВРДЊУ? (да би сте им поверовали на вест)

- Да ли, када нас медији "удостоје" доказа са времена на време покажете макар минимум сумње и личне ограде поводом њихове валидости?

- Како би сте ви препоручили другима да се односе према информацијама изнесеним у медијима?

- - - - - - - - - - - - - - - -
Да почнемо са аутором: док сам пратио вести на ТВ, веровао сам водитељки и водитељу у истинитост имена и презимена којим су се представљали.
- - - - - - - - - - - - - - - -

-Ne, ne, da, DA, isto tako.

Ali, već godinama ne gledam tv.

dezinformacija - još jedan koristan link. :)

EDIT: Tek sad videh, ovde sam se detaljnije bavio tim problemom
http://vukajlija.com/dnevnik/127106

Баш смо о томе дискутовали на часу грађанског, а и професорка на м је показивала како се у пракси нека вест на веома једноставан начин може изобличити тако да утиче на наше мишљење.
Ово, наравно, не значи да треба бити параноичан и умишљати да је све једна велика завера; треба помало веровати медијима, али уз огромну дозу резерве(ово се нарочито односи на државне медије и на оне који им представљају строгу опозицију). Треба мало више чути глас независних медија(који нису ни на страни власти ни на страни опозиције), јер се они труде да пренесу догађај, утисак, мишљење колико год је то могуће објективно.

"слободни" новинари,полтронски медији,лажљива пискарала увијек жељна есклузиве до које долазе на најпоганије начине - преварама и сплеткама...уредници створени да изобличе вијест...част малобројним изузецима...

све ово знам из прве руке,првенствено због једног догађаја којем сам био иницијатор,један од предводника и главни протагонист а који је у медијима окренут на тотално другачији начин,са масом лажи и измишљених интервјуа са мном и другаром који је био са мном тада "главни" у томе...

због свега тога за мене највећи шљам друштва и најпоганије особе су :
политичари,полицајци и новинари...

m?
http://www.tvojstav.com/input/jHPHxIuNiXt5MeOP57AS
možete ovaj servis koristiti za preglednije rezultate ovakvih tema na forumu.

Eeee, Ripli... Verovao si im kako se zovu... Mnogo si lakoveran.

e ovo je super tema! sada nemam vremena, ali prvom prilikom prikljucujem se diskusiji :)

оно искључи тв-укључи мозак ;)

Јер Перун је лепо рекао : "Не веруј онима који морају од писане речи живети, такве мораш чекићем подучити да су само из уста истине могуће. Писанија је Велесова творевина и они који шире гласине су лажљиви и треба их са сумњом у послу гледати."

Hej! Veles je ultra mega baja, a Perun je samo napaljeni megdandžija! :p

Перун је сила реда ! Срам да те буде Велесов плаћениче !!!

Сварог вас сториЈо и његов небески коловрат вам наређује , да се не свађате међ собом!!!!

Створио нас је све Род, а Перун је његов законит наследник !
Сварог је моћни поштовалац Перуна...

Сербон ће ти се светити због богохуљења и ниподиштавања Сварога!...Сварог је све и свја,а никако само поштовалац!...

Da mediji nisu postojali ja se ne bih ni zaljubila.:)))))))))))))))))))

а у кога си ти заљубита ако се смије знати?!

еи у Ђиласа поред онаквог бајчине од Томе....ти си латетна дукајтлијашица и пејоративном смислу ;)

E pa nije sve u lepoti...:)))))))))

Ima nešto i u parama i vlasti, a? :)