Prijava

A da li vam je nekad palo na pamet ko zapravo tako surovo muci i ubija te zivotinje? Ne pricam o klanju zarad hrane, pricam o tome sto je neko pomenuo da je sramota sto se javnost cudi kada se kerusi Mili odseku sape i stotinama takvih slucajeva. Osim u samoodbrani, gde naravno nema nikakve dileme da li cete uzvratiti ili ne, jer napadom zivotinja gubi svoja prava, ko to radi ako nije nicime izazvan? Ja mogu donekle razumeti zasto ljudi povredjuju druge ljude- na ovaj ili onaj nacin su to te zrtve u njihovim umovima zasluzile, ali zivotinje? Cime one mogu zasluziti ako nisu napale coveka? To mi nikada nece biti jasno... Za to je sposoban samo sadisticki um, pritom prepun kompleksa koji ga teraju da sebi osigurava osecaj moci na morbidne nacine...

Ma ljudi su stoka!

Ne pricam o klanju zarad hrane, pricam o tome sto je neko pomenuo da je sramota sto se javnost cudi kada se kerusi Mili odseku sape i stotinama takvih slucajeva.

ТУ САМ ВАС ЧЕКАО!
Када сам видео ту јебен вест хтео сам да бацим бомбу на све новинарске куће. Пизда им материна ретардирана. Насловна страна и то пише. А у самом ћошку, једва приметно, стоји да је човек убијен. Нормално је да се људи убијају и малтретирају, а кад неки ментол (један у њих ко зна колико) оде и мучи неку беспомоћу животињицу онда је то главна вест и прави слику о свима нама...
Ајде дајте ми јебену статистику колико људи на њих 1000 мучи животиње. Баш да видим колико је нас болесних.
Не интересују ме животиње у том смислу док се не обрати довољно пажње на људе, али ме интересује колико је нас "болесних" што их мучимо.

Mene i mog ćaću niko ne može ubijediti da krme ne osjeti ništa kad ga kolješ ako ga prethodno uspavaš injekcijom. Ili da ga drmneš u čelo onim 'HUMANIM' pištoljem za klanje krmaka. Čuj - pištolj ga ne boli a sikira ga boli?
Klao sam kamaru svinja i iz iskustva kažem - kad ga drmneš sikirom il' maljom ono odma' poklekne i izvrne se u 95% slučajeva. Onim pištoljem u 90% slučajeva ostane na nogama pa nastane izgibija jer počne trčat' po njivi omamljeno i ljuto i onda ga mi ganjamo sikirama i psujemo mu majku. To više liči na Monti Pajton nego na tradicionalni krmokolj.

A što se tiče nejestivih životinja (kako za koga) - njih definitivno treba zaštititi. One nikako nisu krive što lutaju ulicama. Država se treba pobrinuti da ih smjesti u odgovarajuće ustanove. I da donese drakonske kazne za one što maltretiraju nedužne životinje ili ih ostavljaju po ulicama.
Naravno, u to ne uključujem samoodbranu kada te napadne neki cuko ili mačka. Al' opet se vraćamo na državu i njenu dužnost da sve životinje skloni sa ulica.

Mene i mog ćaću niko ne može ubijediti da krme ne osjeti ništa kad ga kolješ ako ga prethodno uspavaš injekcijom.

Ово је јебено питање. Да не улазим у питање да ли животиње осећају емотивну компоненту бола или не (није доказиво). Доста је случајеве било да људи под анестезијом исећају како их хирурзи секу због неадекватних коктела хемикалија. Друга ствар је то што се анестезије другачије понашају код различих врста. Ми можемо бити прилично сигурни да човек неће осећати бол када му дамо проверени анестетик, а да ли ће животиње бити у истој ситуацији (подразумевам у овом случају да осећају емотивну компоненту бола).

Ево примера из људских операција.
До релативно скоро се поред анестетика користио и древни индијански отров - кураре. Тај отров се користио да би се блокирале неуромишићне синапсе и тако омлитавили мишићи пацијента. То је врло добар метод јер је лако сећи кроз опуштен мишић него кроз крут, као и чињеница да укрућен мишић може да заклони поглед на Венеру. Крућење мишића може да се деси спонтано, а може да се догоди тако што га хирург пипне нечим.
Е сад, кураре је такав да ти не дозвољава ни да трепнеш, а камо ли да кажеш било шта. Буквално си инвалид у том тренутку, и једино што је твоје је твој мозак и осећања. Сви мишићи су ти одузети. Дешавало се да се пацијент пробуди из анестезије, али пошто киураре делује још увек (нису ивек добре коктеле правили) лекар не може знати да си будан и наставља да сече. У тим тренутцима пацијент све осећа а није у стању да реагује.

I da donese drakonske kazne za one što maltretiraju nedužne životinje ili ih ostavljaju po ulicama.

Не док се не почне нормално примењивати закон на људе који се тако односе према људима...

Meni je fora s prasicima sto su svinje ustvari veoma bliske zivotinje ljudima.
Jeste da ovako vaze za prljave, kada ih drze po svinjcima, ali ostavljene na miru, same po sebi su veoma pedantne i uredne zivotinje.
Genetski su nam veoma slicne, ne samo po naravi, vec i po izmenjivosti organa sa nama. Svako je cuo za svinjska tkiva koja se uspesno vec godinama usadjuju ljudskim pacijentima.
Takodje su veoma inteligentne. U stanju su da komuniciraju na nivou dresiranog kuceta ili simpanze, znaci mozes da ih naucis da pruze sapu, da broje, cak i da rade veoma proste matematicke radnje.
Povrh svega toga, veoma su ukusne :)))

I dok jedem tu prasetinu, mislim se o Kini, gde od 1,2 milijarde ljudi maksimum njih 200 milki zivi onako OK ili bolje, a ostalih milijardu radi za neku smesnu cifru, (1USD mesecno) po kojekakvim fabrikama od malih nogu, do negde 28.-29. godine, kada prestaju da poseduju kapacitet za optimalnu proizvodnju i dobijaju pedalu na ulicu. Onda, bez ikakvog obrazovanja, moraju da se nadaju da ce neko gradiliste da im da da volontiraju na mesalici i da se mole da ce jednog dana da ih prime za neku relativno regularnu crkavicu, ako za to vreme ne postanu statistika od 95% njih koji skapaju od gladi, ili naprave neku uzaludnu pobunu nakon koje ih usmrte, a racun za ispaljene metke posalju najblizoj im porodici.

A ljudi, cak i Kinezi, (verovali ili ne), imaju nesto kompleksniji sastav emocija od Gileta d praseta, zivuljke sposobne da uz malo treninga sabere 2 i 2, cije termicki obradjene posmrtne ostatke degustiram dok ovo pisem. A ti citas na kompujteru koji je 100% sastavljen od strane Zu-Man-Ce-a, negde u Pjong-Nang-Dongu...

Ja čuo neđe da se svinje četiri puta brže od najpametnijih vrsta kučića uče da traže drogu. To jest, da su mnogo pametne.

A ko je sad lud kad mi branimo Kinezima da jedu pse.

To mu dođe ko u onoj epizodi Saut parka o delfinima i kitovima.

Uh, kako MRZIM delfine... to tek treba klati, najveca bagra medju zivotinjama. Cepe se ljudima, a vidi im se jasno u ocima da su zli. Treba pustiti Japance na njih, da ih batinaju onako lucidne, umesto kitova. Kitovi su mi nekako kulji, jer su do jaja veliki :D:D:D

ahahahahaa...ajd da ne citiram sad Saut Park Japance...doduše ne znam šta više da kažem...samo se nameće..."fuck you dolphins... :)))

a da je delikatesna tema, to jes, što jes.....

ТУ САМ ВАС ЧЕКАО!
Када сам видео ту јебен вест хтео сам да бацим бомбу на све новинарске куће. Пизда им материна ретардирана. Насловна страна и то пише. А у самом ћошку, једва приметно, стоји да је човек убијен. Нормално је да се људи убијају и малтретирају, а кад неки ментол (један у њих ко зна колико) оде и мучи неку беспомоћу животињицу онда је то главна вест и прави слику о свима нама...

Da li si procitao ostatak mog posta?

Ајде дајте ми јебену статистику колико људи на њих 1000 мучи животиње. Баш да видим колико је HAC болесних.

NAS?

Не интересују ме животиње у том смислу док се не обрати довољно пажње на људе, али ме интересује колико је нас "болесних" што их мучимо.

Ovo je jedna od glupljih stvari koju sam cula od tebe. A znas i sam kakve si budalastine pricao, Cero. Uvek ce biti vecih problema, UVEK. Zato treba da se ignorisu manji? Izuzetno glupo razmisljanje, izuzetno... Sledeci put kada neko pomene bilo kakvu akciju koja vodi do resavanja nekih "manje bitnih" pitanja hajde da vicemo "A plate?! A pateticno nizak standard?!" Dok se to ne resi treba ceo svet da stane i da ne obracamo paznju na druga polja, na druge probleme, zar ne?

Nema pravde za svinje dok ne povratimo Kosovo! Neka se strpe malo.

Mogla si da završiš izlaganje sa mojim citatom :D

Pas mog komšije je zadavio moga mačka. Onda sam ja otrovao psa mog komšije. I to pokazuje moj humani odnos prema tom psu. Jer mislim da svako treba da snosi posledice za svoje postupke, i ljudi i psi? Je li to evropski?

А како сад мој деда од 70 година треба да закоље прасе? Да му даје анестезију? бухаха
Дајте људи од памтивека се прасе коље тако што му дају "српску анестезију" тј мотку у главу, па га онда закаче да виси па знате и даље сви како то иде...

Или рецимо печено пиле, моја баба му зачас отфикари главу кратким потезом секире...

Како ћеш ти сад српске сељаке да научиш да то више не може тако, кад се то тако ради од 1700 и неке, можда и раније.

Дајте људи уозбиљите се.

А тај што пије кока-колу и једе у Мекдоналдсу, боље да пита кеву за недељним ручком како је то пиле окончало свој живот пре него што је узео да једе батак са кромпирићима.
Углавном се и некакви лелемуди боре за права животиња. Јбте ти товиш пилиће и прасиће да би их касније јелте појео, продао или шта већ. Живо ме занима како немачки сељак коље прасе на својој фарми?

Jes' vala, potpisujem. A i kod nas je to običaj, da se izrazim fensi, event. Klanje bilo koje životinje.
A to za sečenje šapa kerovima i te gluposti. Hajd' jebiga, nije u redu. Ali proseravanje mi je kad idu tim kerovima praviti neke tamo proteze i gluposti. Kad ih tamo spašavaju, ovo-ono. Uspavati pa ko jebe, ima kerova. Bolje da brinu o onoj deci što nemaju šta da jedu.

Nadimak ti potpuno odgovara.

Volim meso, al nisam ja kriv, borim se protiv toga, jedem ga samo 2-3 puta sedmično.
Kriv sam što volim da roštiljam, i prvo podmažem slannncom. Moji kad ubiju životinju, rade to nježno i da mi ostali ne budemo gladni. Nikad ne kolju životinje iz hira.

Ko je za šta kriv? Pipni jezikom koji ti je zub trojka, levo i desno, gore i dole. Ako je imalo špicast, onda ne osećaj krivicu.

Das razumemo, volim i ja životinje. Do neke mere.

A to što sam mesojed, to je druga stvar.

Nikad ne bi mučio psa na taj način što bi mu stavljao petarde u dupe ili ga oblačio u fensi roze skrt. Das razumemo...

Daleko smo mi od bilo čega, i to ne samo u vezi prasadi i kučića

Kod mene su trojke one vampirske, iskočile skroz, jel to znači da ja moram da jedem meso i da sam zato stalno gladan?

Treba gadno kazniti "monstruma koji je keruši Mili odsekao noge", definitivno. Ali to je kod nas sve za jednokratnu upotrebu: digne se prašina, pa ništa. Halabuka da se ispune prazne glave do sledeće skandalozne vesti. Da se ostvari bar bar deset posto od svega toga što pričaju i galame, bilo bi super... nego jok, ništa. Bem te, Srbijo.