Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Јесте, 5 пута, ај сад још да објасни неко како то да је 5 пута већа Европа, и добија бонус поене. :)

    Мислим, с обзиром на то да не изгледа тако на мапи.

  2. Možda jedan deo pripada Kanadi? :D
    EDIT: Što volim da lupam nerazumne činjenice, krv ti jebem :D

  3. Tako izgleda na karti.
    Na globusu je drugačije. :)

    Zato što bla bla...

  4. Zato što nije sve Grenland nego je deo Kanadski i tako nešto a Grenland se računa kao Denmark :D

  5. Ма јок, мисли се на цео Гренланд, ово што видите на слици и што мислите да је Гренланд. :)

    Ма небитно, неће нико знати да објасни. То се зове "картографска генерализација", и на картама света скоро увек има великих деформација. Тако Гренланд изгледа и већи од Европе, а много је мањи у стварности. :)

    Ај Еди, цепај даље.

  6. http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/9565/9565,1170967405,2/stock-vector-world-globe-flattened-2642998.jpg

    Ма небитно, неће нико знати да објасни. То се зове "картографска генерализација", и на картама света скоро увек има великих деформација. Тако Гренланд изгледа и већи од Европе, а много је мањи у стварности. :)

    Pa na to sam i mislio. :)

    Ali ne znam šta da pitam. 'Aj' neko drugi.

  7. Evo, ja ću...

    Šta je špargla, a šta je švargla?

  8. Шваргла је нека месна прерађевина, а ово првонемам појма.

  9. Špargla je povrće. Ili bar liči...
    A švargla je ovo što Peki kaže; sranje punjeno sranjima. lol
    EDIT: Neka biljka jeste.

  10. Шпаргла је биљка, шваргла сухомеснати производ - месиште

  11. Jeste, za drugo si u pravu, ajde probaj za prvo, lupi nešto :)

    EDIT: U pravu ste :) Izgleda da postavljam mnogo laka pitanja :) Može dalje...

  12. Kako se zove jedan od 4 rimska cara koji je imao svoju rezidenciju na teritoriji današnje Srmeske Mitrovice inače nekadašnjeg Sirmiuma za vreme tetrarhije?
    Ime mu počinje na G.

  13. Galerije?

    (Sad sam lupila,pa ostala živa ) :)

  14. Gracijan je rođen u Sirmijumu. U stvari on je jedini od 14 rimskih imperatora koji su rođeni u Srbiji/Meziji a da mu je ime na G.

  15. VanGoga

    Galerije?

    (Sad sam lupila,pa ostala živa ) :)

    Tačno, Galerije, ne Gracijan.
    Cepaj dalje.

  16. Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssss!!!! :))))))))
    Isplatilo se što sam mu pipnula onu kamenu glavudžu na izložbi u galeriji SANU ! :)))

    Prepuštam pitanje,samo terajte dalje :)

  17. Šta je GRID? (ima veze sa medicinom)

  18. Gay Related Imunodeficiency Disease, prvobitno ime za sidu, pre nego sto su provalili sta je ona zapravo.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.