Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Не знам, болу ме очи да тражим по Википедији.

  2. Википедија је већ поуздана!

  3. Џон Ленон и Пластик Оно бенд! Ето, погледах.

  4. Тачно! Ценим Ленона, али да је био папучић био је. Риба му растурила Битлсе и још направио бенд у коме он свира, пева, компонује и пише текстове, док она навлачи завесе у спотовима.

  5. Ђорђе Харисон ми је најјачи Битлс вазда бијо.
    Који српски владар је споменут (то јест, даје се јасна асоцијација на њега) у Дантеовој "Божанственој комедији"?

  6. Милутин? Оно са новцем?

    Јест' и ја Харисона готивим, али у суштини једино Пола не подносим, остали су ми кул.

    Жао ми Харисонове каријере после Битлса која се заснивала на обради песме из '64 од Џејмса Реја.

  7. Јест', Милутин, у 8. кругу. Ваљда је фалсификовао млетачки новац, ил' тако нешто.

  8. Нисам то баш разумео, али Милутин да.

    Колико острва има у Хрватској?

    ХИНТ:Не верујте билбордима.

  9. Тачно. Верујем да је 1244 на билборду искључиво у подјебавачке сврхе, али вероватно трипујем.

  10. Која је рок-легенда умрла на данашњи дан? (не буквално данас, већ по датуму)

  11. Да ли може помоћ? Које године?

  12. Ех, онда ти се само каже.

  13. Ако је умро у париској кади онда је то засигурно

    http://www.youtube.com/watch?v=G2LcsyOq-G0

  14. Јест', тај је, нек' почива у миру, а одох и ја на починак.

  15. Одох и ја, Тонре постави питање па кад неко налети.

  16. Nije tesko pitanje,nabrzinu,sad cu se i ja odjaviti pozdrav.

    Ko je rezirao Klokvud Orandz film?

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.