Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Čiteri, što čitujete decxko? :)
    'ajde ja ću jedno, ako nemate ništa protiv. Mislim da je lako poprilično, malopre mi pade na pamet.

    Kako se zovu jedinice, tj. odsek Britanske vojske sastavljene od Nepalskih vojnika?

  2. Jeste, piči dalje ako imaš neko dobro na umu.

  3. bankomat u slovačkoj

  4. Treba li da kažem - ne.
    Hint: ima veze sa porodilištem.

  5. Prvi...nešto? Osoba koja prva nešto radi s bebom?

  6. Zena koja nije imala porodjaj?

  7. Примипара - доктор који прима паре ?

  8. Što reče grej, prvorotka?

  9. e to. Grej je verovatno to hteo da kaže ali nije se jasno izrazio.

  10. Pardon, htela, izrazila. Sad videh da je Grej žensko.

  11. :) Nek postavi Šekoslav.

  12. Aj, dobro, iako je verovatno grej mislila na to. Recimo...'vako, astronomsko još jedno.

    Kada i gde je prvi put zabeležena supernova, i koliko je dugo bila vidljiva?

  13. U drevnoj Kini, bila vidljiva mesec dana čak i usred bela dana.

  14. Jeste, daj neku godinu ofrlje bar. I duže je vidljva bila. :)

  15. Jok, 'iljadu! :) Nije baš tako davno. Sama Kina je ujedinjena negde u 2. veku p.n.e. čini mi se, nisam neki istoričar.

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.