Anime

  1. Ево листе која мора да се погледа:
    1. Deathnote
    2. Elfen Lied
    3. Helsing
    4. Blassreiter (ваљда сам добро написо)
    5. Macros Zero
    6. Х

    Није поређано по најбољости сем под бројем један. Од тога бољу екранизацију нечега нисам видео.

    Од забавних и/или онако шибачких препоручујем:

    1. Samurai Champloo
    2. Avatar: the last airbender
    3. Basilisk
    4. Darker than Black

    Од оних које немају веза са мозгом а неки их дижу у небеса због тог немања везе смозгом:

    1. Gantz или беше Ganz
    2. Berserk (хвала лестату што ме подсети)

  2. Samo ću da kažem Berserk. Za dva'es koplja iznad svih.

    edit: nikako englesku sinhronizaciju već japansku, ogromna je razlika u glasovnoj glumi i jako utiče na doživljaj.

  3. Берсерк??? РОООФЉ!!! То што је та анима била "врх" у добу којем је прављена је само чини смешном. Прича је за малу децу писана. Ниђе везе. Насиље је екстремно наглашено без икаквог разлога, док у другим анимама има "објашњења" зашто је то тако. Та анима је говно.

  4. En_Dotter, ne znam nijedan, pozabaviću se tvojim predlozima na proleće!

    Majmunoliki, Princeza Mononoke je bio popularan u Srbiji koliko znam, možda si to gledao...? "Laputa: Castle in the Sky" je nešto što me je totalno privuklo ako ikada rešiš da glediš, ali više je to za geekove tako da kažem, ono...ljude koji se pitaju sa kojim je strpljenjem i ljubavlju tako nešto urađeno '86

  5. Вехабија, топло ти препоручујем све од набројаних. Не знам ти укус, али су жанрови колко толко разноврсни.

    ЕДИТ:
    Принцеза мононоке је најбоља дугометражна анима икада.

  6. Тај замак на небу, мислим да је то!
    Фина прича, допадљива и деци и одраслима, уз врло одмерену дозу морбидарија, таман да не буде превише.

  7. Jeste, govno je Berserk.

    Onima koji ne drkaju na Doterovu procenu preporučujem da pogledaju.

  8. Да ли је ок да скренемо са теме да ми кажеш шта је тако фацинантно ту? Погледо сам је целу и прочито мангу да видим шта ће бити после. Искрено, нисам видео ништа квалитетно ту и не говорим о квалитету слике.

  9. Vehbija Ćoralić

    Teške reči.

    Зато желим и да чујем другу страну. Од свих анима што су ми људи препоручили само је берсерк био очајан у мојој глави.

  10. Onda ćemo realno, moj je lični utisak da je fascinirajuć anime, a tvoj da je govno. Nek ljudi izvuku sopstvene zaključke nakon gledanja, toliko o tome.

  11. LesTaT

    Onda ćemo realno, moj je lični utisak da je fascinirajuć anime, a tvoj da je govno. Nek ljudi izvuku sopstvene zaključke nakon gledanja, toliko o tome.

    Наравно. То је апсолут. Али ме интересује, ако је могуће, да ми кажеш зашто.

  12. LesTaT je bacio teške reči, samo nisam skontao u čemu je prednost preporučivanja filma prozivajući drkače na predlog nekoga drugog, pošto mene recimo boli tuki da ga pogledam, pa se pitam hoće li neko drugi.

  13. Pa koncept priče nije za malu decu kao što si rekao, baš naprotiv, bilo bi skroz neshvatljivo i traumatično. Likovi su dosta verno dočarani, stvaraju utisak stvarnih osoba. Akcija je veoma dobro odrađena s obzirom na vreme kad je rađen Berserk. I najbitnija stvar zbog čega sam ja subjektivan u vezi tog anime-a je to da se na neki način indentifikujem s glavnim likom, to je već interna stvar zašto. Gde god da čitaš komentare o Berserku po netu, videćeš samo ogromne hvale, tebi očigledno nije leg'o iz nekog razloga. Možda voliš dosta složeniji koncept radnje kao što ima Death Note recimo, koji mi se uzgred takođe dosta svideo.

  14. LesTaT je bacio teške reči, samo nisam skontao u čemu je prednost preporučivanja filma prozivajući drkače na predlog nekoga drugog, pošto mene recimo boli tuki da ga pogledam, pa se pitam hoće li neko drugi.

    Bacio sam teške reči zato što je nazvao govnetom objektivno veoma kvalitetan anime, to što si se pronašao među drkačima mene ne interesuje. Ne moraš da gledaš, preživeću to nekako..

  15. 3. Helsing

    Ako bih bio subjektivan, rekao bih da je to govno, jer mi je koncept apsolutno neuništivog vampira koji svima jebe kevu koristeći neke krajnje nebulozne moći, totalno sranje i materijal za napaljene klince. Ali, kontam da to jednostavno nije po mom ukusu i zato nisam komentarisao.

  16. Berserk!!! I Fist of the north star.. I Mononoke, pošto me podsjetiste. I Dragon bolz.. Sve sam gledao. Gledao sam ih još dosta, ali ovi su mi u vrhu. Da izdvoijim, kažeš? Ne mogu.

  17. 1. Deathnote

    The one & only! Neprevaziđeni!

  18. Meni je Bleach do jaja manga a anime je nako za decu...FMA mi je omiljen.
    Inače ovako izdajam Claymore (manga), Hellsing je isto do jaja...i da kultni vampire hunter d...
    Neko je spomenuo Ghibli, oni nisu anime ali su neverovatno dobri.

  19. vexille jedino gledao....dobar je

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.