Anime

  1. ko se seca ovoga ? ^_^ odrastao sam na granzortu :D

    http://www.youtube.com/watch?v=nqJSf4t8JkY

    a ovo mi je jedna od omiljenih animustija

    Gall Force (1986)

    http://www.youtube.com/watch?v=IFzXsmJQKYE

  2. samo jos ovo da dodam posto je vezano za granzorta : D lik objasnio

    http://www.youtube.com/watch?v=QX9qzZL3gFM&feature=related

  3. Jedino sto sam gledao bila je Zmajeva kugla i Afro samuraj i svidelo mi se.

  4. Od novijih mogu da preporučim Steins;Gate i C.

  5. Grave of the Fireflies. Rani Ghibli. Potpuno druga priča od isforsirane metafizike/pseudofilozofije koju fura većina tvoraca anima.

    Jeboimmater vanzemaljsku, gledao sam ih pun kurac kao klinac, i kada još ne znaš za bolje, pomisliš da sva ta tripovanja, blentavi dijalozi i štucavi skokovi u naraciji imaju neku poentu, da valjda Japosi nekako drugačije kapiraju šta znači naracija, šta znači motivacija likova i tako te osnovne stvari neophodne da bi mogao da ispirčaš dobru priču... Ali onda skapiraš da su većinom tvorci samo jadni gikovi koji ne umeju bolje. Stvar komplikuje što tu često ima stvarno jake emocije i ljubavi za to što se radi, kao i vizuelne estetike od koje zastaje dah (Ghost in the Shell, Tekkon Kinkreet ilikakosevećzove, Paprika - pogledajte sve te ako niste, ipak se radi o najreprezentativnijim uzorcima žanra). Jedino Ghibli uradci tu zaista dobro barataju osnovama dramaturgije i pričopričanja.

    I da, Akira je remek-delo, ali je radnja u animi sabijena zbog toga da bi stala u okvire dvočasovnog filma pa je potpuni pičvajz ispao.

    Od serija je i dalje jedna od najboljih Robotech - spejs opera melodrama - i to samo zato što su je preradili Ameri.

  6. Bleach, Naruto i Full metal achemist. Jeste da sam odrastao uz Zmajeva muda, ali potpuno su mi ih zgadili kad sam video nove likove, do prve borbe sa Vegetom i odlazak na onu planetu je sve bilo okej posle toga sranje.

  7. Realno ne kapiram poentu, ono crtani - crtani, moš' da gledaš i Simpsonove, manje boleštine i manje je retardirano.
    Po nekima to je srž džaponske kulture - kako to kada likovi ne liče na njih? Oni se srame svog izgleda?
    Jednostavno je gej i bolesno, dža - bu - magije - pička - kurac - prosut mozak - sisa - magije - sisa - prosut mozak - još jedan prosut mozak na to se na kraju svede sve, bukvalno sve.

  8. Realno ne kapiram poentu, ono crtani - crtani, moš' da gledaš i Simpsonove, manje boleštine i manje je retardirano.

    Ma to sam govorio dok sam gledao, pre jedno 8-9 godina.

  9. Beck, Naruto и Змајева кугла, али само оне епизоде док је Гоку био мали, после су већ срање.

  10. Jedino Samurai Champloo i Ninja Scroll.

  11. Death note. Mišljenja, utisci?
    King of Thorn?

  12. NINJA SCROLL!!!!!!!!!!!

  13. Odgledao sam podosta anime-a i ne mogu da izdovjim top 10 nekako, svi su dobri na svoj nacina, ali ima u sranja teskih, i da, skoro svaki noviji anime je preterano perverzan i samo se na to fokusiraju, taj ecchi fazon sto me iritira..
    Izdvojio bih
    Code Geass
    Darker than black
    Death note
    Historys strongest disciple kenichi (jedan od prvih sto sam odgledao i bio odusevljen, fakin memories)
    Hunter x Hunter
    Katekyo hitman reborn
    One piece jebeno postaje dobar vremenom, iako je na pocetku malo dosadan
    Hikaru no go mi se jakoo svideo anime svakome bih preporucio!
    Hajime no Ippo je isto jaja do, eto neke moje preporuke za pocetak.

  14. Ne znaju da crtaju!

  15. Auu al smo anime neobrEzovani !
    Top 15 anime
    1. Rurouni Kenshin ( Samurai X )
    2. Berserk
    3. Cowboy Bebop
    4. Gundam
    5. X 1999 ( X TV )
    6. GunGrave
    7. Princess Mononoke
    8. Record of Lodoss War
    9. Elfen Lied
    10. Ghost In The Shell
    11. Aoi Bungaku
    12. Evangelion
    13. Hokuto no Ken
    14. Wolfs Rain
    15. FullMetal Alchemist

    Jeste, govno je Berserk.

    Bože sačuvaj jeretika, šta ja to čujem. Berserk je odličan anime sa više nego odličnom pričom i visoko intelektualnom potporom. Nasilje, nasilje, pa život je nasilje, sama priča govori o tome kako ljudi žele sve više i više moći i ne prezaju da preko života najmilijih dođu do iste,kako neki ljudi ceo život provedu kao nečiji predmet i nečiji "mač" , budu iskorišćeni, žive san nečijeg sna . Berserk ima odlične citate, izreke. I zato molim vas ne serite mnogo. Očigledno ne umete da gledate i da izvlačite pouke i poruke koje serija ostavlja iza sebe. Ne piše džaba +17 anime.

  16. 1.Digimoni
    2.Digimoni
    3.Digimoni
    Dalje od toga nisam otišao.

  17. Bože sačuvaj jeretika, šta je to čujem.

    Ti mene zajebavaš?