Anime

  1. Svidza mi se Howl's moving castle, Princeza Mononoke, svasta od Giblija...
    A od klasicnih anime hmm... Hellsing.

  2. E dodjavola, provalili me, sad moram da nabavim mrežaste čarape i lakovane čizme sa platformom.

  3. кои сте паћеници јебали вај јапански цртачи

  4. Nekropostovanje jebiga, ali Death Note jebe na vise nivoa. One piece sam krenuo da gledam, doguro do 180. epizode...planiram i da odgledam Cowboy Bebop, Berserk, i Fist of the North Star (Hokuto no Ken)...i Helsing!

    EDIT: I Fullmetal Alchemist :D

  5. Ах да, Хелсинг, где ми је кожни мантил и црна перика, као и ленонке?

  6. Kul, nisam ni znao da postoji ova tema.

    ali Death Note jebe na vise nivoa

    Apsolutno.

    One piece ima trenutno preko 500 epizoda, ja nisam ni pokušavao. Berserk je obavezna lektira. Fist of the North star je bila prva anima koju sam greškom dobio kao crtani sa neke 4 godine i zadobio traume. Pobesneli Maks na steroidima.
    Gledaj Full metal alchemist BROTHERHOOD, vrlo je slično, ali je ova bolja (prvih desetak epizoda isto, posle se granaju na razl. strane, ova prati mangu).
    Trenutno gledam Shingeki no kyojin (Attack on titan) http://www.imdb.com/title/tt2560140/ nije loše zasad. I planiram da gledam Shiki http://www.imdb.com/title/tt2016670/ . Preferiram ove sa manje od 50 epizoda.

  7. One piece ima 600 :) tj 599...ali kako odmice postaje ozbiljniji i sve bolji...svakako pogledaj.

    I da, koja je razlika izmedu Fulmetal obicnog i Brotherhood-a?

  8. Rekoh ti, u praćenju mange, i malo u izgledu likova. Ja sam gledao samo Brotherhood, i svideo mi se, svi kažu da je on bolji. One piece može da dođe na red samo ako očistim godinu u roku, i to možda. :D

  9. samo ROBOTEK!
    ostalo su gomna i mrzim sve ostalo

  10. I da, koja je razlika izmedu Fulmetal obicnog i Brotherhood-a?

    Običan je po meni sranje, veze sa vezom nema, a Brotherhood ti je sve jedna priča, i nekako je više epic, pogotovu poslednja bitka.

    Inače, pratim dosta mangi, što mejnstrim, što običnih nepoznatih. I koliko sam video, skoro sve mejnstrim mange nailaze na neke mnogo dobre bitke i priče, ali ne bih da spojlujem.

  11. I da, koja je razlika izmedu Fulmetal obicnog i Brotherhood-a?

    FMA : Brotherhood je 100% radjen po mangi, dok FMA ima odskakanja od mange i par sajd storis.
    I dalje ne znam zašto ljudi hejtuju i pljuju animacije i to rade dosta agresivno. Anime i crtani su dvije različite stvari. Crtani su isključivo pravljeni za djecu, pisci, kao i animatori se ne trude toliko niti likovi nisu toliko dinamični. Bla bla kliše, bla bla, tipična Američka produkcija. A da, više mi prija da pratim dešava mastila nego da gledam glupe filmske uloge.

  12. I dalje ne znam zašto ljudi hejtuju i pljuju animacije i to rade dosta agresivno. Anime i crtani su dvije različite stvari. Crtani su isključivo pravljeni za djecu, pisci, kao i animatori se ne trude toliko niti likovi nisu toliko dinamični. Bla bla kliše, bla bla, tipična Američka produkcija. A da, više mi prija da pratim dešava mastila nego da gledam glupe filmske uloge.

    +1

    Iz više razloga. Baš zato što ograničeni mozgovi ne mogu da pojme da crtaći nisu samo za decu, a i retardi iz naše zemlje svakako ne pomažu. Ne znaju da objasne ljudima da to nisu dečiji animirani filmovi. Ja sam tamo neke '97/8. gledao u bioskopu Princezu Mononoke http://www.imdb.com/title/tt0119698/ sa matorcima (bio sam klinac) i nisam mogao da se opasuljim šta gledam. Pisao sam gore Džankiju kako sam sa neke 4 godine dobio Fist of the north star http://www.imdb.com/title/tt0142371/ na kaseti i nosio traumu duuugo vremena.
    A što se tiče starijih koji odbijaju da gledaju i koji viču da je sranje a nisu gledali ništa osim Gokua obično kao prvu asocijaciju imaju hentai. I uopšteno, stranci mahom smatraju da su to boleštine. Najgluplji argument koji sam dobijao od ljudi kojima sam pominjao anime je ''ne mogu da slušam onaj njihov retardirani jezik''... Sličan razlog zbog koga Ameri rimejkuju azijatske, skandinavske, francuske filmove; ljudi nisu spremni da iskorače iz poznatog, da upoznaju tuđu kulturu (film, muziku).

  13. Pa kakav je Hokuto no Ken? :)) Ja gledam anime bogami jos od osnovne, doduse sam krenuo sa najgorim mogucim shounenima (naruto i bleach) ali eto, sada gledam one piece i planiram da odgledam par dobrih isto.

  14. Gledajte momci, valja se, samo nemojte mene da slušate šta.
    Jebga, verovatno najbolja anime serija koju sam pogledao u poslednjih par godina je Usagi Drop.

  15. секта, одвратно. уврнуто и некако педо кретенски.

  16. Добра Винландска сага радио је исти аутор који је радио Берсерк, ја не могу да сварим Оне Пиеце јер му свака сличица неко кретенско избацивање емоција па ко да гледам нешто за малу децу.. Ђед Нота, Хелсинга и те ствари сам гледао у гимназији и то му је то, није ми нешто та отаку култура по укусу..

  17. Па зар постоји екранизација Винланд Саге? Читао сам мангу, доста добра. Јеси гледао Берскер филмове, ове нове? Моје препорука је "Welcome to N.H.K".