Prijava

Да то је мана, нпр. један познат лик из историје је био грешком кастриран због неке лажне оптужбе.

pa bilo je toga normalno, greške se događaju...evo naveo GM...

na primer, postupak sprovodjenja smrtne kazne (osudjivanje, zalbe...) ume mnogo da se otegne, i kontam da na kraju ispadne skuplje nego dozivotna robija.

Ja mislim da je veća verovatnoća da budeš ubiješ u obračunima američkih bandi nego ako si osuđenik na smrtnu kaznu u istoj toj Americi. Skupo je to ko što reče GM.

mija_m
Управо то. За такве злочинце само стаљинистичке методе. Јебига,Стаљин је имао праве методе,али у погрешно време,на погрешном месту и на погрешним људима.

Ja bih ga osudila na dozivotnu, uz to terapiju: 6 dana prisilni rad a sedmog-bicevanje

Ja bih ga osudila na dozivotnu, uz to terapiju: 6 dana prisilni rad a sedmog-bicevanje

Ово је сасвим прихватљива казна :)

просто невероватно како су људи инвентивни кад треба да смисле тортуру у име правде, често надјебу и самог злочинца

Наравно,увек људима треба дати повода да буду инвентивни. Па макар то било и кажњавање злочинца. И наравно да желе да надјебу злочинца,то је природно.

Као добре старе гладијаторске борбе - окаче оружје о зидове и питају публику којим да кољу :)

Povisiti maksimalnu kaznu na 60 godina i rešen problem...

Kastracija tupom grickalicom.
Sta dobijamo smrtnom kaznom?
Samo umru...ne osete grizu savest.

Да ал' рекосмо сви да је ризик велик ако ухвате погрешну особу.

Ако га пошаљу у затвор може да се извуче а ако га пошаљу на рад - па мало свежег ваздуха не би шкодило...
(Само да га на време извуку из затвора док још има цело дупе)

posle odredjenog broja godina njima je bolje u zatvoru nego na slobodi, naviknu na to...

Добију спартанско дупе...

Капирам да за четрес година просечан робијаш може да направи пола милиона шајкача.

Može, ali će za tih četres godina isti taj biti veći trošak za državu, nego što će doprineti. Zato, na stolicu i da ga više nema.
Smrtna kazna je najpraktičniji oblik kazne, i trebalo bi da je vrate.

Smrtna. Al' kod nas nije nikad bilo stolice, nego streljanja, koliko ja znam.

Ма какво стрељање, какви бакрачи.

Каменовање. То је казна.

Jedno pitanje:

Koliko bi vas koji predlažete ove kazne stvarno potpisalo takvu presudu da ste neki mud u našem pravosuđu? A koliko vas samo kenja da bi pokazali koliko se gadite tih pedofila jer je to trenutno aktuelno?

тако је! или, још битније, извршили? или би то требало да ради неко мање (или више?) хуман од вас?

Ја бих и потписао такву пресуду, и извршио ако је потребно.

Зато што ја и ако морам да причам на испиту како ми сви имамо иста људска права, ја лично сматрам, да онај који чини злочине нема права на људска права. И убеђен сам у то, и са тим ћу уверењем за неких 200-300 година и умрети.

И шта још мислим, сви ми можемо да кењамо колико хоћемо и шта хоћемо, али тај систем казни и кажњавања није настао сам од себе, него је прерастао из освете. Да сам ја неко у правосуђу, тако бих уредио да само породица жртве може да одлучи да се над злочинцем не изврши смртна казна, зато што је та породица и сама жртва и они једини имају права да помилују, ако то хоће.

"Да сам ја неко у правосуђу, тако бих уредио да само породица жртве може да одлучи да се над злочинцем не изврши смртна казна" Биће од тебе добар судија, нема шта. Само да дочекамо дан да правосудни органи доносе законе