Prijava

Ajde bre Srbi! Jesmo li rečnikk SrBskog slenga ili nismo? :)

Ajde da adekvatno obeležimo ovaj boj ovde, pa nismo ni mi toliki otpadnici jer kako beše: svi su tamo, samo mi nismo, a na Kosovu sve svetluca od oružja. Mislim kad može RTS i Fejsbuk i mi žemomo.

E stvarno ne smem da gledam ovaj paljevinski film na "rano jutro" :)

Ajde birajte se, da se raspodelimo, ko oće da bude Lazar, ko oće da bude Obilić, ko Olivera, a ko Hasan Dudić?

P.S. Tema čisto zabavnog, do negde i edukativnog karaktera.

Ја ћу да будем онај што воза трактор :)

Ja sam onaj što nosi sat na ruci. :)

Ja ću da budem 9 Jugovića. Ako ne može toliko onda može Jug Bogdan.

Јао ладно сам пропустио филм јутрос...

Upali prvi, Samhaine.

Samhaine, evo još traje film...a u čemu je fora, pa malo da se zezamo i da se edukujemo :)

Dobro tri glavne uloge su podeljene, ajmo dalje :)

E stvarno ajde dolazite ovamo na Kosovo ko ekseri na magnet :) (kultna rečenica iz filma)...ja jedva provalio da je Vidovdan.

Ја ћу да будем онај геније што зна за магнетизам и ексере...

eeeee, preteko sam te s tom rečenicom :) al biraj magnetičar ili traktorista, ne može obe :)

a ajde, ove sporednije uloge, ova ribu što prodaje, Lazar, Miloš...ajde nemoj da se zajebavate.

Да вам учиним... Влатко Вуковић... колико је то поена?

Обилић - 1 поен за број минута у боју, 2 поена атакинг бонус и 5 поена за убиство Мурата
Цар Лазар - 2 поена за број минута у боју, 1 дифендинг и 1 атакинг бонус и минус 3 поена зато што није убио Бајазита и све то дупло зато што је он капитен
Вук Бранковић - 3 поена за број минута у боју и 10 дифендинг бонус

Ja ću da budem Preža Milinković, šta god da je glumio u ovom filmu...

Ал' контам да ће ово испасти нека спрдња, а то није фазон...

Možeš da budeš Vlatko Vuković. Ovako...ova tema je neka polusprdnja sa nekim društvenim shvatanjima, sa kojima se ja sprdam ili kako već uvek, možda traga tome ima i na ovom dragom sajtu :)
Ovo nije sprdnja sa Kosovskim bojem, ja kao neko ko je rođen osamdesetih dvadesetog veka nikako ne mogu sa sigurnošću da znam šta se tad, pre 600 godina zbilo. I zato ne mogu da se sprdam, krivo mi je što nam je istorija posle toga takva, ali pa ne mogu ni da ivim u prošlosti.
A ovo je apsolutna spdnja s filmom (ne moraš da se složiš sa mnom, ima taj film neke dobre momente, ali ja ga ne volim jer je paljevinski i netačan, mada me uvek malo digne u nacionalnom smslu), mislim kako neko ko je autor filma može (a stariji je od mene samo 60 godina) zna šta je stvarno bilo pre 600 godina? Lepo se čovek oslonio na mit i narodne pesme.
ja sam reko da je tema edukativnog i zabavnog karaktera pa možemo i da prodikutujemo i da se prozabavamo :)

Обилић - 1 поен за број минута у боју, 2 поена атакинг бонус и 5 поена за убиство Мурата
Цар Лазар - 2 поена за број минута у боју, 1 дифендинг и 1 атакинг бонус и минус 3 поена зато што није убио Бајазита и све то дупло зато што је он капитен
Вук Бранковић - 3 поена за број минута у боју и 10 дифендинг бонус

Sviđa mi se! Odlično!

Ja ću da budem Preža Milinković, šta god da je glumio u ovom filmu...

prihvata se, Preža je slavna srpska istorijska ličnost.

Ja se mislim da li je ovaj moj Paskačić bio u Kosovskom Boju, ja mislim da je bio, ali na kojoj strani, ne znam, samo znam da se sin Grofa Vlatka Paskačića, Uglješa ili Vukan odlično družio sa Stefanom Lazarevićem.

Inače kad bi biro ja bi bio on ili Stefan Musić :P crnotravac, prvi potvrđeni primer marihuanisanja u srpskoj kulturi :)

A ovo je apsolutna spdnja s filmom (ne moraš da se složiš sa mnom, ima taj film neke dobre momente, ali ja ga ne volim jer je paljevinski i netačan, mada me uvek malo digne u nacionalnom smslu), mislim kako neko ko je autor filma može (a stariji je od mene samo 60 godina) zna šta je stvarno bilo pre 600 godina? Lepo se čovek oslonio na mit i narodne pesme.

Није задатак филма да учи гледаоца историји. То што га је неко схватио на тај начин није кривица оног што је правио филм. Шта је лоше у томе што се ослонио на мит? Није први пут да неко прави филмове на тај начин (Троја, Прстен Нибелунга, Краљ Артур, Ел Цид...).

Него, да се вратимо улогама, ја би да сам млади Стефан Лазаревић, са све лалинским акцентом.

Aaaa jaaa?
Hocu i ja da se igram :)

Него, да се вратимо улогама, ја би да сам млади Стефан Лазаревић, са све лалинским акцентом.

Vidi se u tebi državnički talenat.

Eh, GM, ti i ja o ovme pričasmo već jednom. Slažem se s tobom što se tiče toga da nema ništa loše da se od mita/po mitu/pomoću mita (na mit mislim) pravi film, ali ajd nađi ti nekog Srbina na ulici i pitaj ga da li je ovaj film rađen po mitu ili po istini...ne ide to kod nas, i takvo je vreme tad bilo, kad je bio izašo taj film, nekako paljevinski je bio ovaj film.

Hocu i ja da se igram :)

Паа, немаш много избора - Милица, оне што тргују шаранима, или Цунетова ћерка.

ali ajd nađi ti nekog Srbina na ulici i pitaj ga da li je ovaj film rađen po mitu ili po istini...ne ide to kod nas, i takvo je vreme tad bilo, kad je bio izašo taj film, nekako paljevinski je bio ovaj film.

Мислим да се више намеће таква слика него што је то истина. Много је то сложена тема. Да не ширимо сад причу.

Ајде ја ћу да правим лигу. Оћете на фифином или на уефином сајту?

Слажем се са оним што је рекао ГМ. Шта је све тачно било, то ћемо тешко сазнати али генерално филм је добар и могао је бити много лошије одрађен. И читао сам нешто Влајко што си од пре писао, контам да мислиш да је све више извучено из поезије и мита него из историје. Да ли су неки ликови заиста постојали, је л' Милош херој, а Вук издајник, зашто неки људи уопште нису споменути... верујем и да се филм сада снимао, не би било што се радње и ликове много промена. Народ је створио своју верзију причу и она остаје; а и није далеко од истине осим што су можда неки ликови добили више, а неки мање заслуга.

Хтео сам да кренем неку причу о свему томе ал' сувише је широко, отворићу можда неку тему сад на форуму везану за то...